MFK Dubnica

Rozhodčí: Pavlík - Likavský, Bobko
Diváci: 1.604

Dukla Banská Bystrica - ZŤS Dubnica 3:2

V Banskej Bystrici sa v priamomom súboji o ôsmu priečku stretla domáca Dukla a Dubnica. Obe mužstvá sa zaslúžili o kvalitný futbal, s ktorým mohli byť diváci pod Urpínom spokojní.

Už v druhej minúte si domáci vytvorili zaujimavú príležitosť, ked Kulík nacentroval do šestnástky Vyskočovi, ten ale trafil hlavou len tesne vedľa. Kulík ohrozoval Perniša v 10. minúte, jeho strela z priameho kopu ale v bráne nekončila. V týchto momentoch bola Dukla aktívnejšia, kombinačnou hrou sa snažili domáci ulahodiť aj divákom. 20. minúta ale priniesla gól na druhej strane. Boroš totiž fauloval Kuzmu a Bruško penaltu premenil.

Krátko po góle mohla Dubnica dokonca zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, Bruškovu strelu ale Boroš s problémami vyrazil a Seye po nasledujúcom rohovom kope tesne minul. 35. minúta priniesla najväčšiu šancu Dukly v prvom polčase, rohový kop ale usmernil Hučko hlavou iba do brvna. O ďaľších šesť minút sa blysol Zajac, ktorý zneškodnil brejk J. Zápotoku i následnú dorážku Seyeho. Do prestávky ešte na druhej strane ohrozil Perniša tvrdou strelou Kulík, hosťujúci gólman ale loptu vyrazil.

V druhom polčase sa Dubničanom podarilo zvýšiť nákok v 53. minúte. Kiška totiž prihral T. Zápotokovi a ten strelou po zemi prekonal bezmocného Boroša. Radosť hostí však netrvala dlho. Už o päť minút Dukla odpovedala a vďaka Uškovičovi, ktorý prešiel popri čiare, nacentroval Kulíkovi na hlavu a stredopoliar Vojakov strelil kontaktný gól. V 66. minúte vyrobil agilný Uškovič penaltu v prospech Dukly, v šestnástke ho fauloval Špendla. Nariadený pokutový kop Ďuriš premenil a vyrovnal tak skóre.

73. minúta priniesla ďaľší gól v dubnickej sieti. Ďuriš odcentroval loptu do ohňa pred bránu Perniša, tá sa dostala až k Uškovičovi ktorý dokonal obrat Dukly. Domáci si už záver duelu postrážili a vďaka obratu, ktorý zvládli za 15 minút porazili Dubnicu v pomere 3:2.

Autor: Ladislav Bičár