Slovan Bratislava

Rozhodčí: Havrilla - T. Somoláni, Mókoš
Diváci: 7.800

Artmedia Petržalka - Slovan Bratislava 2:1

V nedeľu dopoludnia videl zaplnený štadión za Starým bratislavským mostom kvalitné corgoňligové stretnutie, ktorému nechýbala bojovnosť, góly, pekné zákroky i mohutné povzbudzovanie fanúšikov.

Prvú príležitosť mala Artmedia v 6. minúte, kedy nacentroval z pravej strany Kozák Halenárovi a ten prvý raz pohrozil Muchovi strelou do stredu brány. Potom sa dostávali k slovu počas celého stretnutia aktívnejší hostia, v 11. minúte vystrelil nebezpečne pod brvno Serrano a z nasledujúceho rohového kopu pohrozil hlavičkou Černák.

18. minúta však už priniesla gól v bráne hostí, kedy si po Dobrotkovom faule pripravili loptu na priamy kop Kozák s Halenárom a druhý menovaný exportnou strelou, ktorá sa odrazila od brvna do brány otvoril skóre. V nasledujúcich minútach pokračoval Slovan v snahe o vyrovnanie a aktívnou hrou si Belasí vytvorili územnú prevahu, ale ani Masaryk či Černák svoje šance nevyužili a tak udrela opäť Artmedia. V 38. minúte stratili Slovanisti loptu pred bránou domácich a lopta sa bleskurýchle posunula po osi Kozák - Halenár a kanonier domácich premenil svoju šancu nechytateľnou strelou k pravej žrdi Muchovej brány.

Po prestávke pokračovali obe mužstvá vo výborných výkonoch a Slovan zvýraznil svoju snahu o vyrovnanie aj dvoma striedaniami v ofenzíve, na ihrisko prišli Sedlák a neskôr aj Meszároš, no hostia opäť umierali na starú chorobu nepremieňania šancí.

V bráne Petržalky bol navyše fantastický Kamenár, ktorý zneškodnil množstvo nebezpečných šancí Slovana. Sedlák mal po nástupe na ihrisko hneď dve príležitosti, obe ale Kamenár zneškodnil. Na druhej strane hrozili domáci najmä prostredníctvom rýchlych brejokov, ktoré sa snažil zakončovať Halenár. Celé druhé dejstvo sa ale odohrávalo prevažne na polovici Artmedie, gólové šance ale nepremenili Slovák, Dobrotka či opäť Černák.

Slovanisti znížili až v 83. minúte, kedy loptu vybojoval v rohu ihriska Masaryk, prihral Slovákovi a ten si strelou do poloprázdnej brány pripísal kontaktný gól. Až do konca stretnutia sa potom hra odohrávala pred bránou hostí, Slovanisti ale z neuveriteľného tlaku nedokázali vyťažiť vyrovnávajúci gól a tak si Artmedia udržala štvorbodové vedenie na čele tabuľky.

Autor: Ladislav Bičár