FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Samotný - Balko, Schmidt
Diváci: 2.120

Artmedia Petržalka - FC Zlaté Moravce 4:0

Artmedia potrebovala v nedeľu dopoludnia na vlastnom štadióne proti Zlatým Moravciam vyhrať, pretože už o týždeň sa domáci stretnú so Žilinou. To sa Weissovcom po dobrom výkone a štyroch góloch v sieti hostí aj podarilo.

Od úvodu stretnutia boli aktívny domáci, v druhej minúte poslal Oravec loptu po Kozákovej štandardke mimo a o ďaľších sedem minút vystrelil tesne vedľa samotný špílmacher Artmedie. V nasledujúcich minútach vychytal Brezina dvakrát aj kanoniera domácich Halenára a domáci zisťovali, že prekonať hradbu tiel naskladanú pred bránkou súpera nemusí byť nijak jednoduchá úloha a po úvodnom tlaku favorita sa hra postupom času vyrovnala.

Prvú strelu hostí sme zaznamenali vďaka Ujlakymu v 35. minúte, všetko podstatné sa ale odohralo na druhej strane už o pár minút neskôr. Dosoudil totiž padol v šestnástke po súboji s Klabalom a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Ján Kozák premenil - 1:0. To ale ani zďaleka v podaní Petržalky nebolo všetko, pretože už o dve minúty nacentroval Kozák na hlavu Salátu, ktorý zvýšil na 2:0. No a zdrvujúci záver polčasu podčiarkol tretím gólom v sieti Zlatomoravčanov krásnou strelou spoza šestnástky Cleber. Artmedia tak behom štyroch minút úplne odpísala svojho súpera a mohla tak na druhý polčas nastúpiť v psychickej pohode.

Artmedia ale chcela nadviazať na koniec prvej polovice zápasu aj v druhom polčase, ktorý odštartoval nepremenou tutovkou Oravca. Na druhej strane mali v 52. minúte šancu Ujlaky s Juskom, druhý menovaný ale bránu minul a tak zahrmelo opäť pred bránou Brezinu. V 58. minúte sa totiž preštrikoval obranou hostí Piroška, prihral Halenárovi ktorý zvýšil na 4:0 a vrátil sa na čelo ligových kanonierov. V ďaľšom priebehu stretnutia už Petržalka kontrolovala vývoj stretnutia. Hráči domácich tak napodobnili Žilinu, Ružomberok a Košice a zvíťazili nad svojím súperom pohodlne 4:0.

Autor: Ladislav Bičár