FC Senec

Rozhodčí: Kačenga - Klovanič, Petríček
Diváci: 3.200

Artmedia Petržalka - FC Senec 3:1

Artmedia v druhom stretnutí za sebou nezakopla a pokračuje v stíhaní Žiliny. Domáci futbalisti dokázali ešte v prvom polčase prakticky rozhodnúť o osude stretnutia a so Sencom príliš veľa práce nemali.

Petržalka strelila prvý gól stretnutia hneď v 6. minúte a naznačila tak, že sa Sencom prekvapiť nenechá. Rohový kop zahral Urbánek a Tomáš Oravec hlavou prekonal vybehnutého brankára Senca. V ďaľších minútach bola aktívnejšia Artmedia, ktorá mala napriek snahe hostí zápas pod kontrolou. V 18. minúte však mohli hostia vyrovnať, no lopta išla len vedľa Kamenárovej bránky a tak bolo už o štyri minúty 2:0 pre domácich. S loptou sa totiž dostal do šestnástky Cleber a Kováč ho neobratne zastavil len za cenu pokutového kopu, ktorý premenil Ján Kozák.

Po polhodine hry ohrozil brankára Novotu z priameho kopu Čvirik a o tri minúty neskôr poslal Kozák skvelou prihrávkou do brejku Pirošku, jeho strelu však Novota bravúrne vyrazil. Do polčasu sa ešte snažila Artmedia zvýšiť, ale ani strela Jána Kozáka nedokázala prekonať Novotu.

Krátko po prestávke Artmedia definitívne spečatila svoje víťazstvo. V 51. minúte zahrávali domáci priamy kop, Kozák posunul Urbánkovi, ktorý nádherným centrom našiel hlavu Čišovského a ten už bez problémov prekonal Novotu. Po treťom góle sa však domáci uspokojili a úroveň hry postupne upadala, čím domáci svojho trénera značne rozhnevali. Hráči Senca tak mohli aspoň znížiť vďaka Medveďovi, ktorý v páde prekonal Kamenára. V ďaľších minútach sa až do konca stretnutia nič vážnejšie nestalo. Domáci kontolovali hru a dokázali udržať Senčanov na dištanc.

Autor: Ladislav Bičár