Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 19:00 CET
1 : 2
(1:1)

Albánie - Island 1:2

Island znovu vystrčil růžky a dělá si zálusk minimálně na barážovou druhou pozici. Po domácí výhře nad Norskem a porážce na Kypru poprvé uspěl venku a tři body ukořistil v Albánii.

Domácí byli mírným favoritem a snažili se dostat soupeře pod tlak, poměrně záhy ovšem prohrávali. V 19. minutě našel Arnason nabíhajícího Bjarnasona, který nadvakrát překonal Ujkaniho.

O deset minut později měli pro změnu důvod k radosti albánští fanoušci. Míč do pokutového území poslal Meha a Cani už měl poměrně snadnou pozici - 1:1.

V dalším průběhu hry měly šanci na to strhnout vedení na svou stranu oba týmy, skóre se pak znovu měnilo až v 81. minutě. Hosté měli výhodu trestného kopu, míče se ujal Sigurdsson a parádní ranou zajistil svému týmu tři body.

Skupina E je tak poměrně zamotaná a Albánii může mrzet druhá prohra v řadě, vzhledem k bodovým ziskům soupeřů by totiž špatná rozhodně nebyla ani remíza z duelu s Islandem.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com