20.06.201521:57

Dovalil: Vrátili jsme se do hry

Česká jednadvacítka ve druhém utkání na domácím mistrovství Evropy uspěla, když naprosto jasně rozstřílela Srbsko a vrátila se do hry o postup. "Vyhráli jsme zápas o bytí nebytí 4:0, hráči to zvládli, zaslouží absolutorium. Vrátili jsme se zpátky do hry. Chtěli jsme začít podobně jako s Dánskem, což se nám podařilo. Apelovali jsme na hráče, aby se nebáli hrát, trošku jsme měli obavy z jejich bleskového přechodu, ale kluci ho dokázali perfektně pokrýt. Já jsem hlavně rád, že padly čtyři góly ze hry, v minulosti jsme to řešili standardkami. Nástup byl dobrý a spíš mě mrzelo, že jsme do 30. minuty nedali ještě víc branek, mohlo být hotovo dříve," řekl po utkání kouč Jakub Dovalil.

ČTK
20.06.201520:05

Sturaro si třikrát nezahraje

Italská jednadvacítka se bude muset v následujících zápasech obejít bez záložníka Stefana Sturara. Hráč turínského Juventusu dostal za udeření soupeře v utkání se Švédskem stop na tři utkání a na evropském šampionátu v České republice si zahraje, jen pokud Itálie postoupí do finále. Sturaro se spoluhráčům v pátek veřejně omluvil. Po jeho vyloučení vstřelili Švédové vítězný gól.

ČTK
20.06.201517:34

Česká "21" proti Srbsku s Kadlecem

Základní sestava ČR: Koubek - Kadeřábek, Brabec, Kalas, Hybš - Skalák, Petrák, Zmrhal, Frýdek - Kadlec - Kliment.

fotbal.idnes.cz
20.06.201516:21

Angličané přišli o Bonda

Výprava anglické "21" v těchto dnech čím dál víc připomíná lazaret. Po Berahinovi a Stonesovi kvůli zranění vypadl i náhradní brankář Jonathan Bond. Gólmanská dvojka Albionu přišla k úrazu na včerejším tréninku, vážnost zranění však zatím není známa.

twitter.com/henrywinter
20.06.201515:52

Dánové možná bez Højbjerga i Fischera

Podle dánských médií by dnes večer mohl trenér Jess Thorup výrazně rotovat a pošetřit unavené opory ve Fischerovi s Højbjergem. Zároveň se očekává start defenzivního záložníka Jønssona na posílení středu proti Maxu Meyerovi. Předpokládaná sestava Dánska podle Ekstrabladet: Busk - Scholz, Vestergaard, A. Christensen, Knudsen - Jønsson, Vigen Christensen, Thomsen - Sisto, Brock-Madsen, Poulsen.

ekstrabladet.dk
20.06.201508:43

Sørensen zmešká duel s Německem

Dánové se budou muset proti Německu obejít bez obvykle startujícího stopera Frederika Sørensena. Obránce Juventusu opouštěl úvodní zápas ME do 21 let s nataženým zadním stehenním svalem a stejný problém ho vyřadí i z dnešního klání.

twitter.com/gustav_tornby
19.06.201516:59

Volland: Musíme se zlepšit

Německo na úvod mistrovství Evropy do 21 let pouze remizovalo se Srbskem, před druhým utkáním s Dány tak mají svěřenci Horsta Hrubesche na čem pracovat. "Víme, na čem jsme a co je potřeba zlepšit. Nás výkon ve druhém poločase je slušný základ, ale proti Dánsku musíme hrát ještě trochu lépe a být připraveni už od začátku," prohlásil útočník Kevin Volland, jenž si na rukáv navléká kapitánskou pásku.

ČTK
19.06.201508:58

Southgate: Inkasovaný gól byl smolný

Anglie úvodní zápas na mistrovství Evropy do 21 let nezvládla a nejtěsnějším možným rozdílem podlehla Portugalsku. "Věděli jsme, že to bude velmi vyrovnaný zápas, a to se také potvrdilo. Gól, který jsme inkasovali, byl hodně smolný," prohlásil kouč Gareth Southgate. "Hráli jsme dobře, byli jsme nebezpeční, ale Portugalci dokázali dát rozhodující gól. Musíme hrát ve větším tempu, pořád máme velmi dobrou šanci postoupit. Další dva zápasy můžeme vyhrát, Portugalci mají velmi kvalitní tým," dodal.

ČTK
18.06.201522:35

ME do 21 let - druhý hrací den

Výsledky dnešních utkání mistrovství Evropy do 21 let: Itálie - Švédsko 1:2 (29. z penalty Berardi - 56. Guidetti, 86. z penalty Thelin), Anglie - Portugalsko 0:1 (57. Mário).

18.06.201521:44

Guidetti: Cítil jsem se jako doma

Švédsko sice na mistrovství Evropy do 21 let ve svém prvním utkání s Itálií prohrávalo, přesto se ani po vyloučení nevzdalo a nakonec slaví překvapivé tři body. "Dal jsem hodně důležitých gólů, ale po tomhle bylo opravdu obtížné se nerozbrečet. Bylo to úžasné, nemohu pořádně popsat ten pocit," řekl po utkání střelec vyrovnávací branky John Guidetti. "yli naprosto skvělí, cítil jsem se jako doma. Na tom vítězství mají stejnou zásluhu jako my," dodal na adresu fanoušků kanonýr.

ČTK
18.06.201520:10

Olomouc zaplavila žlutomodrá barva

Olomouc dnes zaplavila žlutomodrá barva. Odělo se do ní několik set švédských fanoušků, kteří dorazili do města na zápas svého týmu s Itálií na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. S čelenkami i rohy na hlavách, s vlajkami kolem ramen a především s dobrou náladou opanovali už odpoledne zahrádky v centru města a podstatně zvýšili tržby zdejším restauracím. Poslední pivo před vstupem na utkání si dali ve fanzóně a pak už zaplavila jejich barva tribuny Androva stadionu. Do města přijelo podle prodaných lístků zhruba 840 Švédů a v počtu tak zcela převálcovali fanoušky svého protivníka.

ČTK
18.06.201515:33

Can: Musíme se zlepšit

Německo nezvládlo úvodní utkání se Srbskem a do mistrovství Evropy do 21 let vstoupilo remízou 1:1. "V prvním poločase jsme nehráli dobře, po změně stran to bylo lepší. Chtěli jsme vyhrát nebo alespoň neprohrát. Je důležité, abychom se v dalších utkáních zlepšili," řekl po utkání střelec vyrovnávací branky Emre Can.

ČTK
18.06.201511:55

Stones vynechá první dvě utkání

John Stones, klíčový stoper anglické "21", kvůli podezření na otřes mozku nezasáhne do úvodních dvou vystoupení Ostrovanů na mistrovství Evropy. Potvrdil to včera kouč Gareth Southgate na tiskové konferenci.

dailymail.co.uk
18.06.201511:19

Dodić spokojen s výkonem mladých Srbů

Srbsko si včera z těžkého utkání s Německem na úvod ME do 21 let odneslo cenný bod, trenér Mladen Dodić však zdůraznil, že není spokojen pouze s výsledkem, nýbrž i s cestou k jeho dosažení. "Předvedli jsme dobrý výkon v defenzivě, ale také jsme dokázali podnikat rychlé protiútoky a dobré kombinace," řekl Dodić České televizi. "Je to model hry, který bych rád viděl také v dalších dvou zápasech," doplnil kouč příštích soupeřů české reprezentace.

ceskatelevize.cz
17.06.201522:35

ME do 21 let - první hrací den

Výsledky dnešních zápasů mistrovství Evropy do 21 let: Česko - Dánsko 1:2 (35. Kadeřábek - 56. Vestergaard, 84. Sisto), Německo - Srbsko 1:1 (17. Can - 8. Đuričić).

17.06.201520:24

Dovalil: Pořád je o co hrát

Česká reprezentace do 21 let na úvod domácího mistrovství Evropy zápas s Dánskem skvěle rozehrála, nakonec ale nebere ani bod. "První poločas byl výborný, bohužel na to se nehraje. Ještě je tam ten druhý poločas. Je to škoda, Dánové si v první půli nic nevytvořili, a kdybychom dali na 2:0 před pauzou, bylo by to příjemnější. O půli jsme na hráče apelovali, aby hráli pořád stejně. Bohužel Dánové zrychlili hru, my jsme přestali být aktivní a z toho vyplynula branka. Pak už jsme se do toho nedostali. Myslím, že aspoň remízu jsme mohli udržet. Prohra na úvod je nepříjemná, ale zažili jsme to už několikrát, třeba na Euru 2012, pořád je o co hrát," řekl po utkání kouč Jakub Dovalil.

ČTK
17.06.201517:50

Česká "21" proti Dánsku s Klimentem

Základní sestava ČR: Koubek - Kadeřábek, Brabec, Baránek, Hybš - Frýdek, Petrák, Zmrhal, Přikryl, Krejčí - Kliment.

15.06.201518:29

Bezpečnost při ME hlídají stovky policistů

Stovky policistů v uniformách i v civilu pohlídají bezpečnost při evropském mistrovství hráčů do 21 let, které tento týden začne v Česku. Policie zatím nemá informace o tom, že by na šampionát měly přijet skupiny rizikových fanoušků. Jejich příjezd ale není úplně vyloučen. Novinářům to dnes řekli zástupci policie a organizátorů.