27.01.2014 22:00 CET
4 : 0
(2:0)

Real Sociedad - Elche CF 4:0

Real Sociedad s přehledem ovládl pondělní dohrávku a rozdrtil Elche 4:0. Největší podíl na výhře baskického klubu měl Antoine Griezmann, autor hattricku. Francouzský útočník tak akorát v končícím lednovém přestupovém období potvrdil, proč je středem zájmu mnoha předních evropských celků.

Griezmann vstřelil dvě ze svých tří branek večera hned v úvodní čtvrthodině, což bylo na tápající Elche příliš. Nekonala se tedy ztráta koncentrace jako v minulém ligovém kole, kdy Sociedad rovněž vedl 2:0, ovšem nakonec si z Getafe odvezl pouze bod za remízu 2:2. Tentokrát góly přibývaly pouze na straně domácích, kromě Griezmanna se prosadil ještě další útočník Realu ve výtečné formě, Carlos Vela.

Na změnu skóre se diváci na stadionu Anoeta opravdu dlouho nenačekali. Hned ve čtvrté minutě Vela vysunul do šance Griezmanna, jenž si dlouhou přihrávku bez potíží doběhl a intuitivně přehodil míč přes vybíhajícího brankáře Toňa. Gólman Elche byl stejně tak bezmocný i osm minut poté, když francouzský kanonýr využil perfektní centr Xabiho Prieta k prudké hlavičce přímo do horního růžku branky.

Navzdory nepříznivému vývoji se Elche nepoložilo a nadále po dlouhé pasáže první půle dokázalo sympaticky držet míč na svých kopačkách, ovšem žádné větší šance ze svého platonického tlaku nevytěžilo. To domácí byli při chuti i po změně stran. Hned po pěti minutách druhého poločasu odrovnal jakékoli naděje na zdramatizování zápasu Vela krásným gólem po individuální akci. Mexický útočník, který v Sociedadu prožívá od svého přestupu z Arsenalu fantastické období, se prokousal obranou hostů až k hranici pokutového území, odkud poslal oku lahodící ránu rovnou do horního rohu branky.

V 74. minutě pak dodal skóre konečnou podobu dvaadvacetiletý Griezmann, jenž tak dokonal svůj hattrick. Tentokrát skóroval z těsné blízkosti, kdy obrana Elche nedokázala odvrátit Agirretxeho centr. Sociedad tak zvítězil 4:0 a dotáhl se na pátý Villarreal na vzdálenost pouhého jednoho bodu.

Autor: Martin Kantor / soccernet.com