17.11.2012 20:00 CET
3 : 1
(2:1)

Messi se přiblížil rekordu a řídil další výhru Barcelony

Zase ten proklatý Lionel Messi! Argentinský hvězdný útočník je jednoduše nepolapitelný, k překonání rekordu Gerda Müllera v počtu branek nastřílených v jednom kalendářním roce mu teď už schází jen osm zásahů. Dnes se trefil dvakrát a zařídil tak vítězství Barcelony nad Zaragozou v poměru 3:1.

Další branku přidal svým premiérovým gólem po přestupu do katalánského velkoklubu Alex Song, za hosty se prosadil ještě v prvním poločase Paco Montaňés. Na jeho trefu ale už o čtyři minuty později odpověděl senegalský záložník a znovu dostal Barcu do vedení, tříbodový zisk domácích pak po hodině hry definitivně pojistil Messi.

Argentinská hvězda dnes "slavila" devítileté výročí svého debutu v dresu Barcelony, na skutečné oslavy však ještě nedošlo ve čtvrté minutě, kdy Messi prostor mezi třemi tyčemi netrefil. V patnácté minutě už ale přidal svou sedmasedmdesátou branku v kalendářním roce 2012, čtrnáctou ligovou v probíhající sezoně a poslal svůj tým do vedení. To si Messi narazil s Jordim Albou, hladce vklouzl mezi oba stopery Zaragozy a bezproblémovým zakončením po zemi podél padajícího gólmana Roberta otevřel skóre.

Zaragoza se však nevzdala a ve čtyřiadvacáté minutě využila vlastně jediné zaváhání letos nejisté, dnes ovšem velmi dobře fungující obrany Blaugranas. Ta nedokázala úspěšně odvrátit do bezpečí roh hostů, míč se tak dostal na hranici pokutového území k Pacu Montaňésovi, jehož ránu ještě mírně tečoval Carles Puyol a Valdés už pak nestihl zasáhnout. Jenže vyrovnaný stav trval na Nou Campu pouhé čtyři minuty, poté už znovu zaúřadoval génius jménem Lionel Messi. Ten se perfektně prosmýkl kolem tří bránících hráčů Zaragozy, vrátil míč pod sebe úplně volnému Alexu Songovi, který střelou z prvního dotyku vrátil domácím vedení.

Barcelonští měli i další příležitosti, pojišťovací třetí trefu ale přidali až po hodině hry. A nemohl u toho být nikdo jiný než muž s číslem deset na zádech. Messi nejprve rozdal míč ze středu hřiště doprava Montoyovi, po přesunu k šestnáctce soupeře si počkal na jeho zpětnou přihrávku a krásnou technickou střelou o tyč nedal Robertovi žádnou šanci. Čtvrtý přesný zásah mohl ještě deset minut před koncem přidat Iniesta, jeho pokus však zastavila tyč. I tak ale neměla Barcelona problém dotáhnout zápas do vítězného konce, s jedinou ztrátou za remízu s Realem tak i nadále bezpečně vládne španělské lize a Messi se navíc přiblížil dalšímu rekordu.

Autor: Michal Hruška