20.12.2008 20:00 CET
1 : 0
(1:0)

Real Madrid - Valencia CF 1:0

Real Madrid porazil na domácím stadionu ve šlágru kola Valencii nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. V tabulce zatím zůstává Valencie na druhé pozici, ovšem Real Madrid se posunul na čtvrtou příčku a na svého dnešního soupeře ztrácí jediný bod.

Realu se povedl vstup do utkání, když už ve čtvrté minutě utkání si Robben pohrál s Del Hornem a v pokutovém území přistrčil osamocenému Higuaínovi, který povedenou ranou poslal domácí celek do vedení. V jedenácté minutě to byl znovu Robben, který se dostal přes levou stranu hřiště do pokutového území, s pokusem nizozemského rychlíka si poradil Renan jen za cenu rohového kopu. Na hřišti bylo i v dalších minutách stále jen jedno mužstvo, po čtvrthodince hry trefil z osmnácti metrů krásnou ranou Rafael Van der Vaart tyč hostující branky. S postupem času se začala probouzet Valencie, po půlhodině hry pálil těsně vedle levé tyče Casillasovy branky z trestného kopu Mata. V další šanci hostujícího mužstva se o pár minut později ocitl Villa, kterého ale vychytal Casillas. Poslední šanci prvního poločasu měli Los Ches, ovšem Villa v jasné gólové pozici pálil nad domácí branku.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji Netopýři, do pokutového území se prodral agilní Villa, jenž protáhl brankáře Casillase. V 55. minutě přišel od Miguela kvalitní centr do pokutového území, na který si naskočil Baraja. Jeho pokus však vyrazil Casillas s velkým štěstím na tyč. I na druhé straně zazvonila břevno, když se v pokutovém území podruhé v utkaní ocitl nikým neatakovaný Higuaín. V 72. minutě se ze hřiště musel poroučet Carlos Marchena, který uviděl druhou žlutou kartu za jasný faul na Robbena. Z dalšího protiútoku Realu těžil Higuaín, ovšem tvrdou střelou branku netrefil. V závěru měl na kopačce vyrovnaní Silva, jeho pokus však byl zablokován, a když Villa poté pálil mimo, skončilo utkání vítězstvím Realu Madrid.

Autor: Milan Kopal