Konferenční liga UEFA - Konferenční liga - expres zprávy

28.07.202220:54

Slavia neměla problémy ani v odvetě

Výsledek dnešní odvety 2. předkola Konferenční ligy: Slavia - St Joseph's 7:0 (18. a 29. Olayinka, 20. Jurečka, 34. Fila, 48. Tiéhi, 90+3. Ewerton, 90+5. Traoré), první zápas 4:0, postupuje Slavia.

28.07.202220:51

Sparta selhala a v pohárech končí

Výsledek dnešní odvety 2. předkola Konferenční ligy: Viking - Sparta 2:1 (45. Vevatne, 90+2. Traoré - 42. Zelený), první zápas 0:0, postupuje Viking.

28.07.202219:47

Sparťané v Norsku neudrželi vedení

Poločasový výsledek dnešní odvety 2. předkola Konferenční ligy: Viking - Sparta 1:1 (45. Vevatne - 42. Zelený).

28.07.202219:46

Slavia přehrává St Joseph's

Poločasový výsledek dnešní odvety 2. předkola Konferenční ligy: Slavia - St Joseph's 4:0 (18. a 29. Olayinka, 20. Jurečka, 34. Fila).

28.07.202217:48

Základní sestava Sparty na Viking

Základní sestava Sparty na odvetu druhého předkola Konferenční ligy proti Vikingu: Holec - Wiesner, Sorensen, Hancko, Zelený - Sadílek, Fortelný - Pešek, Karabec, Haraslín - Kuchta.

28.07.202217:46

Základní sestava Slavie na St Joseph's

Základní sestava Slavie na odvetu druhého předkola Konferenční ligy proti St Joseph's: Mandous - Schranz, Tiéhi, Kačaraba, Jurásek - Provod, Valenta - Jurečka, Lingr, Olayinka - Fila.

27.07.202217:57

Do evropských pohárů se vrátí stojící fanoušci

Do evropských pohárů se po desetiletích vrátí stojící fanoušci na tribunách. Evropská unie UEFA dnes oznámila, že v příští sezoně Ligy mistrů, Evropské ligy a Konferenční ligy spustí pilotní projekt, v jehož rámci se bude testovat dosud zakázané stání fanoušků na stadionech.

Testování bude probíhat v Německu, Anglii a Francii, kde je stání povoleno v ligových soutěžích. V soutěžích UEFA budou místa na stání v principu pro domácí fanoušky. Zda bude umožněno stát i hostům, bude na jednotlivých pořadatelích.

Po sezoně UEFA pilotní projekt vyhodnotí a rozhodne, zda pravidla rozšíří. Zákaz stání byl především reakcí na tragédii na stadionu Hillsborough v roce 1989, jež si vyžádala 97 mrtvých.

ČTK
27.07.202216:25

Slavia zítra nastoupí bez Sora

Yira Sor nepomůže Slavii Praha v zítřejší odvetě 2. předkola Evropské konferenční ligy proti St Joseph's FC. Nigerijský ofenzivní hráč, jenž na Gibraltaru dvakrát skóroval, se potýká se zdravotními problémy.

twitter.com/slaviaofficial
21.07.202222:48

Priske: Z výsledku jsem zklamaný

Sparta se v premiéře pod novým trenérem Brianem Priskem v úvodním zápase 2. předkola Konferenční ligy rozešla bez gólu s norským Vikingem. "Samozřejmě jsem z výsledku zklamaný. Musím ale říct, že dneska jsem nespokojený pouze s výsledkem. Ne vždy ho můžete mít pod kontrolou. Soupeřův gólman nám to ztížil. Celkově mě ale první zápas sezony a výkony hráčů potěšily. Jsme spolu jenom pět týdnů. Fyzicky i ofenzivně jsme zápasu dominovali. Jen jsme nedali gól," uvedl po zápase Priske.

ČTK
21.07.202221:56

Měli jsme být efektivnější, uznal Trpišovský

Slavia na půdě gibraltarského St Joseph's naplnila roli favorita a do domácí odvety 2. předkola Konferenční ligy půjde s náskokem 4:0, řadu dalších vyložených šancí přitom neproměnila. "Bylo to o tom, jak hráči přistoupí k zápasu v takových podmínkách a jestli si dokážeme vytvořit šance. To jsme dokázali, ale zase jsme se předháněli v zahazování nejvyloženějších šancí. I vzhledem k podmínkám, větru a velké vlhkosti to nebyl nějaký špičkový výkon, ale šancí jsme si vytvořili opravdu dost. Mrzí mě, co jsme schopni z bezprostřední blízkosti zahodit. Splnili jsme povinnost, ale měli jsme prostě proměnit více šancí. Možná bylo ve druhém poločase útočníků ve vápně až moc a překáželi si tam. Trnul jsem, aby se někdo po těch ostřejších zákrocích od soupeře nezranil," hodnotil úvodní zápas v sezoně trenér Jindřich Trpišovský.

ČTK
21.07.202220:54

Sparta doma remizovala s Vikingem

Výsledek úvodního zápasu 2. předkola Konferenční ligy: Sparta - Viking 0:0.

21.07.202220:53

Slávisté vezou povinnou výhru z Gibraltaru

Výsledek úvodního zápasu 2. předkola Konferenční ligy: St Joseph's - Slavia 0:4 (21. a 32. Sor, 45+1. Ewerton, 56. Lingr).

21.07.202219:50

Slavia plní úlohu favorita na Gibraltaru

Poločasový výsledek úvodního zápasu 2. předkola Konferenční ligy: St Joseph's - Slavia 0:3 (21. a 32. Sor, 45+1. Ewerton).

21.07.202219:48

Sparta hraje s Vikingem bez gólu

Poločasový výsledek úvodního zápasu 2. předkola Konferenční ligy: Sparta - Viking 0:0.

21.07.202217:44

Sestavy: St Joseph's - Slavia

Základní sestavy pro dnešní zápas 2. předkola Konferenční ligy:
St Joseph's:
Fitzsimons - Olmos, Villar, Peters, Mouelhi, Pons - Juanma, Pecci Macias, Robba - Ferrer, Antwi.
Slavia: Mandous - Douděra, Ousou, Eduardo Santos, Oscar Dorley - Holeš, Tiéhi - Usor, Traoré, Ewerton - Sor.

21.07.202217:43

Sestavy: Sparta - Viking

Sparta:
Holec - Mejdr, Zelený, Hancko, Wiesner - Sadílek, Fortelný - Pešek, Karabec, Haraslín - Kuchta.
Viking: Gunnarsson - Vevatne, Brekalo, Bjørshol - Pattynama, de Lanlay, Solbakken, Fridjonsson, Kabran - Tripić, Karlsbakk.

20.07.202222:55

Předkolo EKL - výsledky

Výsledky středečních úvodních zápasů 2. předkola Konferenční ligy: Botev Plovdiv - APOEL 0:0, Vikingur - Dunajská Streda 0:2 (8. Krstović, 81. Ciganiks), Sutjeska - Klaksvik 0:0.

19.07.202222:52

Výsledky úterních úvodních zápasů 2. předkola Konferenční ligy: Hibernians - Levadia 3:2 (17. Apap, 24. Degabriele, 90. Muritala - 87. Ugge, 90+4. Agyiri), Tirana - Zrinjski 0:1 (12. z pen. Bilbija), La Fiorita - Ballkani 0:4 (6. Korenica, 23. a 50. Rrahmani, 73. Berisha).

18.07.202214:27

Slavii by čekal Panathinaikos

Nejtěžší možný soupeř byl pro 3. předkolo Evropské konferenční ligy vylosován Slavii. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského v případě postupu přes gibraltarský St Joseph's narazí na Panathinaikos FC, první duel by sehráli doma.

18.07.202214:22

Sparta může cestovat na ostrovy

Sparťané v případě postupu přes Viking do 3. předkola Evropské konferenční ligy vyrazí na Britské ostrovy. Soupeřem by jim byl vítěz dvojzápasu mezi skotským Motherwellem a Sligo Rovers z Irska, letenský klub by začínal doma.