Fenerbahçe SK Turecko - Fenerbahçe SK - Zprávy

Obránce Kadlec se z Fenerbahçe vrací do Sparty

Reprezentační obránce Michal Kadlec se vrací do Sparty. Jednatřicetiletý český zadák, kterému po sezoně skončila smlouva ve Fenerbahçe Istanbul, se s letenským klubem dohodl na tříletém kontraktu. Pražský celek o tom informoval na svých internetových stránkách.

SC Braga - Fenerbahçe SK 4:1

Hodně se ve Fenerbahce bude mluvit o výkonu rozhodčího Ivana Bebeka. Protože zhruba dvacet pět minut před koncem jeho minimálně sporné, a ve finále možná špatné rozhodnutí, rozhodlo o postupu Bragy do čtvrtfinále Evropské ligy. Do té doby drželi postup hosté, pak ale domácí vsítili tři branky a radovali se oni.

Preview: SC Braga - Fenerbahçe SK

Turecké Fenerbahce jako poslední celek své země drží zdvižený prapor v evropských pohárech a zatím se mu vede velmi slušně, v prvním utkání osmifinále totiž dokázal doma porazit portugalskou Bragu po výsledku 1:0. Úvodní utkání bylo v mnoha ohledech nesmírně vyrovnané, nicméně hvězdami nabitý domácí výběr nakonec rozhodl brankou v 82. minutě, kdy se jako jediný zapsal do listiny střelců Mehmet Topal.

Fenerbahçe SK - SC Braga 1:0

Protože druhý poločas Fenerbahce zvládlo o něco lépe, přiveze si do odvety jednobrankový náskok. Braga nepředvedla vyloženě špatný výkon, nakonec ovšem inkasovala osm minut před koncem zásluhou Mehmeta Topala. Hosté každopádně nemusejí výrazně smutnit, pořád mají velmi reálnou šanci ještě do čtvrtfinále proklouznout.

Preview: Fenerbahçe SK - SC Braga

Turecké Fenerbahce má šanci dosáhnout na velký úspěch, do osmifinále Evropské ligy mu los přidělil celkem schůdného protivníka. Braga sice v letošním ročníku předvádí velmi dobré výkony a dokázala například zvítězit i v základní skupině EL vedle silného francouzského Marseille, nicméně mezi úplně největší favority na vítězství nepatří. V prvním vyřazovacím kole navíc měla obrovské problémy se švýcarským Sionem.

Lokomotiv Moskva - Fenerbahçe SK 1:1

Hráči tureckého Fenerbahce dokázali udržet nadějný dvoubrankový náskok z prvního zápasu a díky remíze 1:1 na půdě ruského Lokomotivu Moskva postoupili do osmifinále Evropské ligy. Nicméně jejich úspěch se rozhodně nerodil lehce, domácí byli aktivnějším celkem a dokonce se dostali do vedení na konci prvního poločasu. Ovšem turecký výběr dokázal vyrovnat z ojedinělé akce necelých deset minut před koncem.

Preview: Lokomotiv Moskva - Fenerbahçe SK

Turecké Fenerbahce skvěle zvládlo úvodní domácí zápas s ruským Lokomotivem Moskva a po vítězství 2:0 si vytvořilo velmi slušnou pozici do odvety. V prvním zápase bylo na trávníku jasně lepším celkem a mohlo vyhrát i větším rozdílem. Pokud dokáže turecký výběr vsítit alespoň jednu branku, tak bude velmi blízko kýženému postupu do osmifinále, neboť by ruský celek musel skórovat hned čtyřikrát.

Van Persie je nespokojen se svým vytížením, chce najít řešení

Od Robina van Persieho se už od začátku jeho kariéry očekává spousta gólů a nejinak je tomu po jeho letním stěhování do Turecka. Nizozemský střelec přestoupil z Manchesteru United do Fenerbahçe a v Istanbulu zatím zůstává za očekáváním fanoušků...

Fenerbahçe potvrdilo roli favorita a doma zdolalo Lokomotiv

Fenerbahce potvrdilo roli favorita a díky dvěma gólům Souzy z obou poločasů si výrazně řeklo o osmifinále. Lokomotiv hrál v Turecku druhé housle, a pokud chce v odvetě ještě nepříznivý výsledek zvrátit, musí podat o dost kvalitnější výkon. Co se možných politických výjevů během utkání týče, naštěstí až na občasný pískot fanoušků nedošlo na nic vážného.

Politika stranou! Fenerbahce hostí ruský Lokomotiv

Netradičně už v úterý započne vyřazovací fáze Evropské ligy a to velmi pikantním turecko-ruským soubojem. Fenerbahce Istanbul vyzve v domácím prostředí stadionu Şükrü Saracoğlu moskevský Lokomotiv.

Emenike si zahraje v Anglii, vypůjčil si ho West Ham

Emmanuel Emenike si po Turecku a Rusku vyzkouší angažmá ve třetí evropské lize. Nigerijský útočník za sebou má hned dvojí stěhování, na konci jeho putování je hostování z Fenerbahçe ve West Hamu United...

Fenerbahçe SK - Celtic FC 1:1

Fenerbahçe si na domácí půdě připsalo jen bod proti skotskému Celticu, ale i tento bod má pro něj cenu zlata. Stačí mu totiž k postupu do další fáze Evropské ligy. Bod pro hosty naopak nic neřeší.

Preview: Fenerbahçe SK - Celtic FC

Fenerbahce je už jen krůček od kýženého postupu. Doma proti Celtiku mu k jistotě stačí uhrát pouze bod. Skotský šampion už je naopak ze hry venku, takže dnes v Istanbulu bude hrát pouze o čest..

Molde FK - Fenerbahçe SK 0:2

Pod vedením českého rozhodčího Miroslava Zelinky se fotbalistům Fenerbahce podařilo získat důležité vítězství na půdě lídra skupiny z Molde a v posledním kole budou mít postup čistě ve svých rukou. Domácí přišli o svou dosavadní neporazitelnost díky trefám Fernandaa a Ozana Tufana ve druhém poločase.

Preview: Molde FK - Fenerbahçe SK

Norské Molde letos šokuje fotbalovou Evropu svými výkony v základní skupině a už po čtyřech zápasech má jistou účast v jarní fázi Evropské ligy, když vybojovalo solidních deset bodů. Ještě překvapivější je tento fakt vzhledem k soupeřům - turecké Fenerbahce, nizozemský Ajax i skotský Celtic patří dlouhodobě mezi tradiční účastníky vyřazovacích bojů. Nyní v domácím prostředí přivítá právě tureckého favorita.