Athletic vede ligu, v derby porazil Alavés

Po pěti odehraných kolech vede španělskou nejvyšší soutěž překvapivě Athletic Club. Ten v neděli zvládl menší z baskických derby proti Alavésu a po výhře 2:0 má na čele tabulky jedenáct bodů, tedy stejně jako druhý Real Madrid. Athletic poslal do vedení už v prvním poločase proměněnou penaltou Raúl García a pojistku přidal čtvrthodinu před koncem Iker Muniain.
DNES | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

San Mamés hostí baskické derby mezi Athleticem a Alavésem

V neděli v podvečer se na stadionu San Mamés v Bilbau uskuteční baskické derby mezi domácím Athletic Clubem a Deportivem Alavés. Athletic doma ještě neztratil bod a proti regionálnímu rivalovi chce prodloužit svojí neporazitelnost.
21.09. | Previews | 4 komentáře

Sevilla zlomila prokletí a vyhrála na půdě Deportiva

Španělskou nejvyšší soutěž povede po čtyřech kolech FC Sevilla. Rozhodlo o tom včerejší zaváhání Atlética Madrid a především pak výhra Rojiblancos na hřišti Deportiva Alavés, první od roku 2001! Svěřencům Julena Lopeteguiho stačila na tři body jediná trefa z volného přímého kopu v podání Joana Jordána. Hosté vyhráli zcela zaslouženě, Depor dokonce za devadesát minut nevystřelil na branku.
15.09. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Sevilla na hřišti Deportiva nevyhrála osmnáct let, povede se jí to tentokrát?

Věřte, nebo ne, je tomu už takřka osmnáct let, co fotbalisté Sevilly dokázali vyhrát na hřišti Deportiva Alavés. V prosinci 2001 se tak stalo naposledy a od té doby končily výjezdy andaluského celku do Baskicka maximálně remízou. Tu uhráli Los Rojiblancos i loni, ale tentokrát bude remíza málo.
13.09. | Previews | 2 komentáře

Getafe si spravedlivě rozdělilo body s Alavésem

Getafe nedokázalo zvítězit ani ve třetím zápase a zůstává hluboko ve druhé polovině tabulky. S remízou 1:1 je více spokojen Alavés, který pro změnu ve třetím zápase v řadě nenašel přemožitele. Madridský celek v nezáživném utkání vedl, ale o náskok ještě v prvním poločase přišel.
31.08. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Alavés se pokusí zlepšit statistiky v Getafe

Deportivo Alavés má před sebou cestu do Getafe, kterou moc nemusí. Doposud se mu jen jednou za posledních 15 let povedlo, aby se domů vracel jako vítěz. Využít by mohlo toho, že Getafe teď zrovna nemá dobrou formu a nedaří se mu.
30.08. | Previews | 2 komentáře

Alavés se rozešel s Espanyolem Barcelona bez branek

Deportivo Alavés se rozešlo s Espanyolem bez branek a zatímco první poločas diváky nudil, ve druhém už se nějaké šance naskytly a čarovat musel především Diego López, který v nastavení dvěma zákroky zachránil hostům bod.
25.08. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Espanyol se pokusí napravit špatnou bilanci v Alavésu

Espanyol v prvním utkání sezony zklamal výsledkově i herně, což se pokusí napravit o víkendu. Kalendář mu ukazuje povinnou cestu do Alavésu, kde se Estadio Mendizorrotza představí proti Deportivu. A nutno říct, že tuhle cestu katalánský klub moc nemusí.
23.08. | Previews | 1 komentář

Joselu rozhodl jedinou trefou utkání Deportiva Alavés s Levante

Deportivo Alavés slaví první výhru nového ročníku. O všechny tři body obral hostující Levante útočník Joselu, který se v 54. minutě stal jediným úspěšným střelcem utkání.
18.08. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Levante se pokusí zlepšit mizernou bilanci v Alavésu

Levante v minulé sezoně jen těsně uniklo sestupu a pokusí se letos ukázat víc kvality. Jeho první zastávka se odehraje na Estadio Mendizorrotza v Alavésu. Tomu se nepovedla koncovka posledního ročníku a na domácí půdě bude chtít odstartovat lépe.
16.08. | Previews | žádný komentář
10.09. Alavés pustil Fuchse do Haify
Španělské Deportivo Alavés opouští kamerunský reprezentant Jeando Fuchs. Do konce sezony bude hostovat v izraelském Maccabi Haifa. Defenzivní záložník přišel do Alavésu letos v létě ze Sochaux. (transfermarkt.de)
07.09. Fuchs z Deportiva Alavés do Izraele?
Jeando Fuchs nehraje důležitou roli v plánech Deportiva Alavés a schyluje se k jeho odchodu. Mladý defenzivní záložník by mohl zamířit do Izraele, zájem o něho má Maccabi Haifa. (marca.com)
03.09. Saúl García se uchýlil do Raya
Saúl García odchází z Deportiva Alavés a letos bude hrát druhou španělskou ligu, obránce si na hostování vypůjčilo Rayo. (transfermarketweb.com)
03.09. Waris se nedohodl na smlouvě v Alavésu
Abdul Majeed Waris zůstává hráčem FC Porto, kde se s ním ovšem příliš nepočítá. Ghanský útočník měl namířeno do Deportiva Alavés a v Baskicku úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku, k podpisu smlouvy ovšem nedošlo, vedení nepřistoupilo na hráčovy platové požadavky. (abola.pt)
02.09. Magallán zkusí štěstí v Deportivu Alavés
Lisandro Magallán jenom paběrkoval v Ajaxu a kvůli herní praxi odchází jinam - argentinského obránce si na hostování vypůjčilo Deportivo Alavés. (marca.com)
01.09. Alavésu chyběl zraněný brankář Pacheco
Deportivo Alavés včera remizovalo na půdě Getafe a mezi jeho tyčemi se neobjevil Fernando Pacheco. Brankář baskického celku je zraněný, během rozcvičky si poranil kotník a čeká ho podrobné vyšetření. (marca.com)
31.08. Alavés potvrdil hostování Burkea
Oliver Burke bude hrát v této sezoně za španělský Alavés. Skotský fotbalista bude v klubu hostovat z anglického West Bromwiche Albion. K definitivnímu dotažení transferu zbývá už jen zdravotní prohlídka. (marca.com)
30.08. Burke může posílit Alavés
Křídelník Oliver Burke by mohl hrát do konce této sezony za španělský Alavés. Dvaadvacetiletý fotbalista tam má odejít na roční hostování z West Bromwiche Albion. Poslední půlrok strávil Burke také na hostování ve skotském Celticu, kterému čtyřmi brankami pomohl k zisku mistrovského titulu. (football-espana.net)