Deportivo Alavés Španělsko - Deportivo Alavés - Zprávy

Další články

Athletic může na čtvrté místo, potřebuje porazit Alavés

Deset kol zbývá do konce LaLigy a Athletic stále bojuje o účast v Lize mistrů. V sobotním zápase přivítá na San Mamés Deportivo Alavés a pokud zvítězí, posune se na klíčovou čtvrtou příčku před Atlético.

Alavés vyvedl z herního propadu nečekaný střelec. Vallecano v Baskicku krizi nepřibrzdilo

Deportivo Alavés zvládlo zápas 28. kola LaLigy, ve kterém porazilo na vlastním hřišti Vallecano 1:0. Domácí vyvedl ze série pěti duelů bez vítězství obránce Andoni Gorosabel, jenž se ve svých 27 letech prosadil v nejvyšší španělské soutěži vůbec poprvé. Hosté naopak prohloubili vlastní krizi, v níž se nachází od startu kalendářního roku a už 10krát v řadě nepoznali chuť vítězství.

Rayo chce odčinit zaváhání s Cádizem, představí se na hřišti Deportiva

Souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky otevře nedělní program osmadvacátého kola španělské nejvyšší soutěže. Utkají se v něm třináctý Alavés a šestnácté Rayo. Ani jeden z celků se v posledních týdnech nepotýká s dobrou formou a jak Deportivo, tak Rayo, čekají na vítězství už mnoho kol.

Alavés neoblíbenému sokovi dlouho odolával, branku Deportiva odemkl až kanonýr Budimir

Osasuna zvítězila ve 27. kole LaLigy nad Alavésem 1:0, na zisk tří bodů se domácí ovšem pořádně nadřeli. Několik velkých příležitostí Zrzků vychytal Antonio Sivera a vlasy si kvůli němu málem vytrhal především Ante Budimir. Útočník z Pamplony proti brankáři Basků uspěl až ve třetí velké šanci. Trefa ze 76. minuty posunula Los Rojillos mezi nejlepších 10 celků soutěže a prodloužila čekání Deportiva na výhru s tímto protivníkem trvající od roku 2016.

Osasuna bude v dohrávce hostit Alavés

Španělská LaLiga se pomalu přehoupává do své poslední čtvrtiny. Závěrečné utkání sedmadvacátého kola nyní v pondělní dohrávce obstarají týmy Osasuny a Deportiva Alavés. Jedná se o tabulkové sousedy, kteří, zdá se, jako jedni z mála neprožijí na konci sezóny příliš nervového vypětí, protože se drží v klidném středu tabulky.

Mallorca na cestě daleko od domova dokráčela k tradiční dělbě bodů

Fotbalisté Alavésu remizovali ve 26. kole LaLigy s Mallorkou 1:1. Ke gólu měli dlouho blíže hosté, v 76. minutě ovšem přispěchal s vedoucí brankou Carlos Benavídez, jenž se prosadil poprvé v letošním ročníku. Celek z Baleárských ostrovů však nesložil zbraně a úspěšnou trefou Matiji Nastašiče v 88. minutě vybojoval již 12. remízu v ročníku. Jeho čekání na vítězství na hřišti soupeře se ale znovu natáhlo, jelikož se naposledy z venkovního tříbodového zisku radoval 16. září.

Deportivo Alavés přivítá Mallorcu

Na Estadio Mendizorrotza přivítá domácí Deportivo šestnáctou Mallorcu. Alavés už tři kola nezvítězil, i když nerozhodné výsledky proti Villarrealu a Realu Betis nejsou zas tak špatným počinem. Co se týče Mallorcy, ta před týdnem prohrála a od sestupového pásma jí dělí šest bodů.

Betisu chyběla k pomstě za pohárové vypadnutí zkraje roku přesnější muška Mirandy

Betis remizoval ve 25. kole LaLigy na svém stadionu s Alavésem 0:0. Na šance skoupé utkání přineslo největší pozdvižení hned ve druhé minutě, kdy rozvlnil síť domácích Samu Omorodion, jenž byl hostům vypůjčen z Atlétika Madrid. Rozhodčí však radost rychle utnul kvůli ofsajdu. El Glorioso měli nejblíže k vytoužené brance zkraje druhého dějství, ale jelikož Juan Miranda svou šanci neproměnil, odplata za lednové vypadnutí z Copa del Rey se nekonala.

Real Betis hájí šestou příčku, na jeho půdu zavítá Alavés

O pohárové příčky se ve španělské LaLize povede tuhý boj a šesté místo má aktuálně v držení Real Betis. K dobru má ale jen jeden bod, a aby stávající pozice udržel, potřebuje porazit Deportivo Alavés.

Žlutá ponorka odpověděla na zásah rozjetého talentu Alavésu jen jednou

Villarreal dotáhl utkání 24. kola LaLigy na stadionu Alavésu jen k remíze 1:1. Žlutá ponorka přicestovala do Baskicka s cílem navázat na poslední venkovní duel, v němž po osmigólové přestřelce vyzrála na Barcelonu. Deportivo však začalo o poznání lépe, když se jako první prosadil 19letý talent Samu Omorodion, který v posledních třech utkáních nastřílel čtyři branky. Hosté se poté zmohli alespoň na vyrovnání, jež jim zařídil ještě před pauzou spolehlivý obránce Jorge Cuenca.

Alavés se pokusí udržet náskok před Villarrealem

Villarreal se nachází daleko za příčkami, na které byli jeho věrní fanoušci dlouhá léta zvyklí. Současnou neutěšenou situaci se hráči "Žluté ponorky" pokusí zlepšit v sobotu odpoledne, kdy je čeká výjezd do Alavésu. Jenže jeho forma jim moc nadějí nedává.

Oprášená spolupráce z Dortmundu se začala Barceloně po Novém roce vyplácet

Hráči Barcelony zvítězili ve 23. kole LaLigy na půdě Alavésu 3:1. Po nepřesvědčivém úvodu se nakonec vedení dočkali domácí po spolupráci Ilkaye Gündogana a Roberta Lewandovského, kteří spolu řádili už před více než 10 lety v dresu BVB a nastoupili bok po boku také ve finále Ligy mistrů 2013. Úspěch ze shledání dvou starých známých, jejichž cesty se na devět let oddělily, sklízí Blaugranas až v novém roce, kdy se spolupodíleli už na třech přesných brankách. Domácí nedosáhli ani na bod navzdory početní převaze, v níž hráli od 72. minuty.

Alavés má skvělou formu a chce potrápit oslabeného favorita

Barcelona v dohrávce 20. kola zvládla svou roli favorita a poradila si s Osasunou. Nemá ale moc času na oddech, protože Xaviho svěřenci se už v sobotu navečer podívají na Estadio Mendizorrotza. A domácí Depor v poslední době už několikrát ukázal, že zadarmo svou kůži rozhodně nikomu nedá.

Almería na výkon proti Realu nenavázala, Alavés uspěl rozdílem třídy

Fotbalisté Deportiva dokázali ve 22. kole LaLigy zvítězit na půdě poslední Almeríe 3:0. O vítězství hostů rozhodl mladý útočník Samu Omorodion, který vstřelil svou pátou a šestou branku v dresu Basků. Příspěvek nadějného talentu společně se skvělým výkonem Antonia Sivery znamenaly pro Alavés upevnění postavení v klidném středu tabulky. Naopak poslední Rojiblancos jako jediní v této sezoně stále nezvítězili a na záchranu v nejvyšší španělské soutěži již nyní ztrácejí propastných 10 bodů.