Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Preview: Athletic Bilbao - Sevilla FC

Bilbao, které se trápí domácím stadionu San Mamés, hostí Sevillu, které se naopak nedaří na hřištích soupeřů. Los Leones určitě doufali v lepší sezonu než tomu bylo v sezonách uplynulých, letní nákupy dávaly baskickému celku odhodlání, avšak nedaří se a Athletic je znovu namočený v sestupových vodách.

Racing Santander - Athletic Bilbao 1:0

Racing porazil na stadionu El Sardinero nejtěsnějším možným rozdílem Athletic. Jedinou branku utkání vstřelil domácí útočník Mohamed Tchite, který nastoupil na hřiště v osmnácté minutě, kdy nahradil zraněného Munitise. Santander zůstává v tabulce na šestém místě, baskický tým si pohoršil a nyní je na poslední nesestupové pozici.

Preview: Racing Santander - Athletic Bilbao

Souboj šestého Racingu se čtrnáctým Athleticem uvidí diváci na stadionu El Sardinero.

Penalty rozhodly o remíze Bilbaa s Murcií

Bilbao i Murcia zůstávají jen těsně nad sestupovou propastí, když mají po vzájemné remíze 19 bodů. Domácí se ujali vedení zásluhou Koikiliho, jenž dorazil neúspěšný pokutový kop Orbaize. Ale na začátku druhé půle ukázal Orbaizovi, jak se kope penalta, na druhé straně Baiano, a tak zápas skončil nerozhodně – 1:1.

Preview: Athletic Bilbao - Real Murcia

Athletic Bilbao hraje doma s Realem Murcia, oba celky mají 18 bodů a nejsou vůbec daleko od sestupových příček. Jen o trochu lepší skóre řadí Bilbao na 13 příčku průběžné tabulky.

Real Mallorca - Athletic Bilbao 0:0

Mallorca remizovala s Athleticem Bilbao 0:0 a pokračuje v nepřesvědčivých výkonech z posledních měsíců. Vzhledem k průběhu zápasu však bude s bodem pravděpodobně spokojena, neboť domácí dohrávali celý druhý poločas o desíti, když se v závěru prvního nechal vyloučit Nunes. Ani hosté si stěžovat nebudou, ze Son Moix se body zadarmo nevozí.

Preview: Real Mallorca - Athletic Bilbao

Mallorca vyhrála jen jediný ze sedmi posledních zápasů a tím si značně pokazila dosud skvěle rozjetou sezónu. Stále sice jsou na výborném osmém místě, ovšem na svého dnešního soupeře – Athletic Bilbao, který je patnáctý – má náskok pouhých tří bodů. Hosté se pokusí zapomenout na porážku od Realu Madrid a nopak navázat na nedávnou výhru 3:0 na Mestalle.

Bílý balet dobyl baskickou katedrálu

Střela Van Nistelrooye zajistila tři body Realu Madrid proti Athletiku Bilbao v 15. kole španělské ligy. Ve vypjaté atmosféře tradičního zápasu Primera División podržel několikrát Real brankář Iker Casillas. Triumf na hřišti Athletiku zajistil Bílému baletu vedení i do dalšího kola.

Preview: Athletic Bilbao - Real Madrid

Souboj tradičních rivalů připraví 15. kolo španělské nejvyšší soutěže. Na stadionu San Mamés, zvaném "La Catedral" se střetne domácí Athletic Bilbao s prozatímním líderem celé La Ligy, Realem Madrid.

Valencia CF - Athletic Bilbao 0:3

Valencie prohrála podruhé za sebou, tentokráte podlehla na domácím stadionu Bilbau 3:0. Baskický celek předvedl ve Valencii výborný taktický výkon, a zaslouženě si odvezl z východního pobřeží Španělska tři body, díky kterým se posunul na jedenácté místo. Hráče Valencie doprovázel při odchodu do kabin již tradičně pískot.

Athletic Bilbao - Deportivo La Coruña 2:2

Athletic Bilbao doma příliš mnoho zápasů nevyhrává. A po dnešku bude počet překvapených touto informací opět o něco méně. Když se totiž v prvním poločase dostanete do vedení, v ten nejvhodnější moment – krátce po začátku druhé půle – svůj náskok ještě zvýšete a přesto nejste schopni vedení udržet, je zkrátka někde problém. Toho problému dokázalo využít Deportivo La Coruňa a získalo veledůležitý bod.

Preview: Athletic Bilbao - Deportivo La Coruña

Veledůležitý zápas pro oba soupeře je na programu na San Mamés. Domácí Athletic se pokusí urvat teprve druhé vítězství na své půdě v sezóně, zatímco La Coruňa musí nutně bodovat, aby se oddálila sestupovým pozicím.

Espanyol Barcelona - Athletic Bilbao 2:1

Domácí Espayol získal proti Bilbau všechny tři body a zaznamenal tak nejlepší vstup do sezóny za posledních deset let. Zasloužené vítězství Katalánců přišlo až díky nešťastnému vlastnímu gólu Aitora Ocia v samotném závěru utkání. Athletic přes brzké vedení nedokázal navázat na předchozí vítězství proti Recreativu a dále zůstává mezi sestupem ohroženými celky.

Athletic Bilbao - Recreativo Huelva 2:0

Athletic Bilbao konečně urval první vítězství v sezóně na San Mamés a zažehnal možnou vznikající krizi. To Recreativo Huelva svou krizi ještě více prohloubilo, nyní už je to 600 minut, kdy naposledy našlo cestu do soupeřovy sítě, a nachází se na sestupových pozicích.

Preview: Getafe CF - Athletic Bilbao

Getafe hostí ve středu Athletic Bilbao a bude se snažit potvrdit zlepšenou formu, poslední domácí výhru s Murcií a zejména také překvapivou výhru v Poháru UEFA na stadionu Tottenhamu Hotspurs.