NŠ Mura Slovinsko - NŠ Mura - Zprávy

Další články

Vitesse přivítá Muru a bude se na dálku přetahovat s Tottenhamem

Skupina G Konferenční ligy má před závěrečným kolem nesmírně dramatickou zápletku, jelikož největší favorit Tottenham nepotvrdil úlohu jasného favorita a bude mít co dělat, aby vůbec v evropských pohárech pokračoval. V cestě mu stojí Vitesse, které stejně jako anglický gigant získalo sedm bodů a vzhledem ke shodné bilanci vzájemných zápasů bude rozhodovat o konečném druhém místě skóre, které mají momentálně lepší Spurs.

Blamáž oslabeného Tottenhamu! Senzačně nestačil na Muru

Tenhle výsledek je zatím suverénně tím nejpřekvapivějším v krátké historii Konferenční ligy. Mura, absolutní nováček hlavní fáze evropských pohárů, působící ve městě Murska Sobota, čítající asi deset tisíc obyvatel, který doposud nezískal ani bod, porazil slavný Tottenham. A ten tak přišel nadobro o šanci posunout se na první příčku v tabulce skupiny G před Rennes.

Tottenham cestuje do Mariboru, v Konferenční lize vyzve dosud bezbodovou Muru

Možná až nečekaně tvrdě musí Tottenham bojovat o postup do další fáze Konferenční ligy. Ve skupině G byl už po samotném losu pasován do role jasného favorita, a zatímco doma tuto roli ve dvou případech dokázal naplnit, venku si nijak slavně nepočínal. Každopádně horší statistiku na cizích hřištích bude chtít vylepšit právě teď, představí se na půdě poslední Mury.

Trápení a splněná povinnost, Rennes vysvobodil Badé

Rennes hostilo Muru, slovinský celek dostalo pod tlak a nakonec zaznamenalo povinnou výhru. Slovinský celek ale vzdoroval a až do závěru byl ve hře o remízu, jediný gól utkání vstřelil Loïc Badé.

Rennes v Konferenční lize bude plnit roli jasného favorita, doma přivítá Muru

Poněkud rozpačitě si vedli fotbalisté Rennes zhruba do půlky září. Nicméně od té doby, co ve francouzské nejvyšší soutěži deklasovali šesti góly Clermont, se najednou začali dostávat do optimální pohody. Velmi neradi by si v nynějším případě komplikovali situaci v Konferenční lize, kde mají partii rozehranou velmi dobře, neboť na jejich půdu zavítá zatím poslední Mura.

Rennes po výhře nad Murou novým lídrem skupiny G, předskočilo Tottenham

Rennes protáhlo svou neporazitelnost napříč všemi soutěžemi na šest utkání za sebou poté, co jakožto favorit zvládlo duel Konferenční ligy na půdě Mury. Ta v mnoha pasážích působila sympatickým dojmem, ostřílenější protivník si však očekávaný výsledek pohlídal. A protože Tottenham senzačně padl v Arnhemu, dostal se francouzský celek dokonce do čela tabulky.

Mura se pokusí v Konferenční lize zaskočit rozjeté Rennes

Mura má za sebou úvodní dva duely při své premiéře v hlavní fázi evropských pohárů a zatím bodový úspěch nezaznamenala. V papírově dost složitém uskupení si svěřenci trenéra Anteho Šimundžy zapsali pouze porážky s Vitesse a Tottenhamem. O nějaký slušný výsledek se nyní pokusí proti ostřílenému Rennes, které by v Mariboru velmi nerado přicházelo o svoje trumfy.

Harry Kane zařídil hattrickem výhru Tottenhamu nad NŠ Mura

Že je Harry Kane letos neproduktivní? V souboji se slovinskou Murou to v žádném případě neplatilo. Tottenham svého protivníka přejel 5:1 a Kane se o to postaral hattrickem. Na hrací plochu přitom přišel až po hodině hry. Mura také skórovala, čestný úspěch zařídil krásnou brankou Žiga Kous. Díky vysoké výhře se Spurs vyhoupli do čele skupiny G.

Tottenham je proti Muře superfavoritem

Tottenham patří mezi největší favority na vítězství v celé Konferenční lize a nyní má před sebou zápas, ve kterém je jeho povinností získat tři body. Do Londýna totiž zavítá slovinská NŠ Mura, absolutní nováček základních skupin evropských pohárů. Dá se očekávat, že manažer Nuno Espírito Santo obmění sestavu, což ale pozici favorita nijak nezlehčí.

Vitesse překvapení nepřipustilo a Muře dalo dvě branky

Slovinská Mura si na úvod svého putování Konferenční ligou žádné body nepřipíše. Nizozemské Vitesse totiž žádné překvapení nedopustilo a po zásluze vyhrálo. O góly se v jeho dresu postarali Tronstad s Doekhi.

Mura prožije premiéru v hlavní fázi evropských pohárů proti Vitesse

Murska Sobota, slovinské město čítající něco málo přes deset tisíc obyvatel, je dalším, jehož klub se účastní hlavní fáze evropských pohárů. Pro tenhle malý celek z východu země je již samotná účast v Konferenční lize velkým úspěchem. Na začátku své premiéry přivítá soka, který je naopak poměrně ostříleným na evropském poli. Vitesse bude plnit úlohu favorita.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele