Dundee United Skotsko - Dundee United - Zprávy

Preview: St. Johnstone FC - Dundee United

Dundee United čeká v sobotu Tayside derby na hřišti ligového nováčka, St. Johnstonu, utkání však zdaleka nemusí být tak jednoznačné. St. Johnstone už dokázal remizovat s Hearts i Motherwellem a na derby si věří.

Dundee United - Motherwell FC 0:1

Fotbalisté Dundee United poprvé prohráli a může je to mrzet dvojnásob, protože po minulé cenné remíze v Celtic Parku ztratili cenné bodíky proti slabšímu protivníkovi. Motherwellu se sice letos též daří a z pěti duelů doposud neprohrál, ovšem do budoucnosti se s ním kvůli výkyvům formy příliš nepočítá. Dundee ze třetí pozice kleslo až na pátou dělenou s Aberdeenem, Motherwell zůstává čtvrtý, avšak pouze o skóre za Hibs.

Preview: Dundee United - Motherwell FC

Dundee United zatím překvapuje všechny odborníky a může zřejmě zatím jako jedině ohrozit glasgowské duo v honu za titulem. Dundee doposud ještě neprohrálo a má na kontě osm bodů. V minulém klání navíc dokázalo obrat o korálky právě Celtic na jeho půdě a může mířit vzhůru. To Motherwell je na tom jen o něco málo hůře, získal šest bodů a je hned v závěsu na čtvrtém místě, taky ještě neprohrál a minule hrál nerozhodně s Rangers.

Celtic FC - Dundee United 1:1

Celtic poprvé v sezóně ztratil a Dundee ukázalo, že se při troše štěstí může prát o titul s oběma glasgowskými rivaly. V Celtic Parku dokonce od úvodních minut vedlo, vyrovnaní ovšem přišlo brzo. A tak se od této chvíle spíše bránilo, což se mu nakonec přeci jenom povedlo. Celtic to ovšem příliš mrzet nemusí, protože jeho úhlavní rival dopadl úplně stejně, a tak je tato ztráta spíše jen malou kaňkou v jinak dobře rozjetém ročníku.

Preview: Celtic FC - Dundee United

Celtic prozatím okupuje druhé místečko za vedoucími Rangers, ovšem příčinou je pouze skóre. Šlágr kola obstará společně s Dundee, které zatím jediné dýchá oběma glasgowským rivalům na záda a vypadá to, že by klidně mohlo slavného soka o nějaký ten bodík připravit. Celtic se nyní bude připravovat na boje v Evropské lize a je možné, že protočí sestavu, čehož by mělo Dundee hlavně v hostujícím prostředí v Celtic parku využít.

Dundee United - Falkirk FC 2:1

Dundee United potvrdilo roli favorita, dostalo se na prozatímní druhé místo a jako jediné může konkurovat glasgowským rivalům. Falkirk ani ve třetím duelu v řadě nebodoval a nachází se na předposledním místě tabulky, horší už je pouze Hamilton. Domácí utkání zcela ovládli po pauze, po bezbrankovém poločase skórovali dvakrát během deseti minut a ani zlepšený výkon hostů v dalších minutách už k bodům nevedl.

Preview: Dundee United - Falkirk FC

Dundee United může hned na začátku soutěže posbírat cenné bodíky a pak se vézt na vítězné vlně proti silnějším soupeřům. Ve třech minulých duelech prozatím uspěl a zaváhal pouze jednou. To Falkirk má naopak doslova příšerný start do sezóny a v dosavadním průběhu zatím ohromně zklamal, dvě prohry s celkovým skóre 2:7 není nic přívětivého. Nicméně na hřišti Dundee se vše může obrátit, i když domácí výběr před vlastními diváky často korálky neztrácí.

St. Mirren FC - Dundee United 0:0

St. Mirren je i po druhém ligovém kole bez výhry, když nedokázal využít svých šancí a s favorizovaným Dundee United remizoval 0:0. Na obou stranách zazvonily brankářské konstrukce, branku však diváci neviděli.

Preview: St. Mirren FC - Dundee United

St. Mirren bude ve druhém zápase nové sezóny čelit silnému Dundee United, který ukázal svoje kvality v minulém utkání proti Hearts. Nic jiné, než plný zisk bodů, se u Dundee United nebere.

Dundee United - Heart of Midlothian 2:0

Danny Cadamerteri a Michael Stewart byli hlavními postavami zápasu mezi Dundee United a Hearts. Zatímco Stewart byl vyloučen a ztížil Hearts cestu za body, Cadamerteri dvěma góly zařídil výhru Dundee United.

Preview: Dundee United - Heart of Midlothian

Velmi zajímavý duel sehrají hned v prvním kole proti sobě Dundee United a Hearts. Týmy, které loni po celou sezónu bojovaly o třetí příčku. Nakonec byli úspěšnější hosté a mohou se tak těšit na Evropskou ligu, ovšem to jim do nového ligového ročníku nepomůže. V minulém duelu na Tannadice Park dokázali hosté zvítězit 1:0 a i tentokrát se hostům i s mírně oslabeným výběrerm věří více.

Dundee United - Rangers FC 0:3

Rangers rozhodující zápas proti Dundee United zvládli a po výhře 3:0 si zajistili svůj první ligový titul od roku 2005. Hosté šli do vedení už po šesti minutách brankou Laffertyho, která se později ukázala jako rozhodující. Na konci prvního poločasu ještě zvýšil Mendes a ve druhé půli pojistil vedení na 3:0 Boyd.

Preview: Dundee United - Rangers FC

Rangers sehrají v neděli zápas sezóny, pokud nad Dundee United zvítězí, mají zajištěn ligový titul. Ovšem domácí United to vědí a chtějí udělat vše proto, aby Rangers cestu za titulem zkomplikovali.

Heart of Midlothian - Dundee United 3:0

Hearts si po dnešní výhře 3:0 nad Dundee United pojistili třetí místo v tabulce, ovšem poražený celek má stále šanci připojit se k Hearts na cestě do Evropské Ligy. Vedení zařídil Hearts Wallace a do konce první půle se trefil i Aguiar. Ve druhém poločase ještě zvýšil z pokutového kopu Jonsson.

Preview: Heart of Midlothian - Dundee United

Hearts si stále drží třetí ligové místo a aby tomu tak bylo i nadále, nesmí prohrát se svým sobotním soupeřem Dundee United. Ten by naopak výhrou Hearts v tabulce přeskočil, dá se proto očekávat velice napínavý zápas.