Celtic FC Skotsko - Celtic FC - Zprávy

Samara láká Jarošíka z Celtiku zpět do Ruska

Záložník Jiří Jarošík má lukrativní nabídku k návratu do ruské ligy. Českého fotbalistu si jako posilu vyhlédl klub Křídla sovětů Samara, která podle skotského listu Daily Record nabízí někdejší hvězdě CSKA Moskva roční plat 36 milionů korun. Celtiku Glasgow, kterému Jarošík pomohl postoupit do osmifinále Ligy mistrů, je ambiciózní ruský celek ochoten zaplatit odstupné 90 milionů korun.

Preview: Celtic FC - St. Mirren FC

Celtic, který i přes zaváhání v minulém kole stále vede skotskou ligu, přivítá na svém stadionu St. Mirren. Černo-bílí se propadli na jedenácté místo poté, co minulý týden doma překvapivě prohráli s Falkirkem vysoko 1:5.

Hráči Celtiku děkovali po postupu v Lize mistrů Benfice

Podruhé za sebou fotbalisté Celtiku Glasgow proklouzli ze základní skupiny Ligy mistrů. Zatímco loni za to vděčili především Manchesteru United, který porazil Benfiku Lisabon, tentokrát děkovali pro změnu portugalskému celku, který v posledním zápase skupiny D přibouchl dveře od osmifinále Šachtaru Doněck.

Strachana potěšil postup, výkon byl slabší

Přestože Celtic Glasgow včera prohrál na půdě AC Milán, zajistil si postup do osmifinále Ligy mistrů. Pro skotský klub je to velký úspěch, trenér Celtiku Gordon Strachan nazval skupinu D tou nejtěžší.

Milán porazil Celtic, oba týmy postupují

AC Milán už jen dohrával skupinu, Celtiku za jistých okolností také již o nic nešlo a podle toho se také zápas odvíjel. Na dlouhou dobu poslední zpestření pro diváky bylo předzápasové předání Zlatého míče pro domácího Kaká. Teprve 20 minut před koncem se Inzaghi jediným gólem v zápase dostal na první místo tabulky střelců v evropských pohárech a zajistil pro AC prvenství ve skupině.

Preview: AC Milán - Celtic FC

AC Milán čeká už 13. prosince první utkání na mistrovství světa klubů, jeho utkání v Lize mistrů se tak musí odehrát už o týden dříve. Proti Celtiku už mu o nic nejde, hosté však stále ještě bojují o postup, aby se nemuseli ohlížet na výsledek souboje Šachtaru s Benfikou, musí botovat.

Jarošík: Bylo na čase dát gól

Český záložník Jiří Jarošík po návratu do základní sestavy Celtiku Glasgow dál září. Ve středečním utkání Ligy mistrů přispěl gólem k důležité výhře nad Šachtarem Doněck 2:1 a fanoušci ho zvolili mužem zápasu. Třicetiletý středopolař cítí, že mu teď trenér Gordon Strachan více věří a doufá, že Celtic v posledním duelu ve skupině D udrží postupovou příčku.

Celtic gólem v nastavení zdolal Šachtar

Celtic Glasgow má na domácím hřišti patent na branky v závěrech poločasů. Na konci zápasu srazil vaz milánskému AC, těsně před odchodem do kabin dal jedinou branku utkání s Benfikou a tentokráte skóroval na konci první i druhé půle. Díky tomu tak může i nadále pomýšlet na druhou účast mezi šestnácti nejlepšími kluby Evropy v řadě.

Preview: Celtic FC - Šachtar Doněck

O průběžné druhé místo ve skupině D se bude hrát ve středu večer v Celtic Parku. Domácí Celtic Glasgow je na tom bodově stejně jako hostující Šachtar Doněck, ve prospěch skotského klubu zatím hovoří skóre.

Celtic FC - Aberdeen FC 3:0

Celtic Glasgow ve čtrnáctém kole skotské ligy porazil Aberdeen 3:0 a upevnil si tak vedoucí pozici. O góly se postarali Venegoor of Hesselink, McGeady a McDonald.

Preview: Celtic FC - Aberdeen FC

Ligová štika Celtic Glasgow se představí ve 14. kole nejvyšší skotské fotbalové soutěže na domácím stadionu proti sedmému Aberdeenu, který v dosavadních třinácti kolech nasbíral 18 bodů. Celtic skotskou ligu vede s náskokem tří bodů na druhé Rangers.

Celtic opět doma vyhrál, tentokrát nad Benfikou

Celtic porazil Benfiku nejtěsnějším rozdílem 1:0 ggólem Aidena McGeadyho z konce poločasu a udržel si tak naději na postup ze skupiny. Hosté z Lisabonu dohrávali zápas v deseti, pět minut před koncem byl vyloučen Binya.

Preview: Celtic FC - SL Benfica

Ve čtvrtém kole základních skupin Ligy mistrů se v Celtic Parku představí domácí Celtic a hosté z Benfiky Lisabon. V minulém zápase vyhrála Benfica na svém hřišti 1:0, ale ve Skotsku to bude úplně jiné.

Kilmarnock FC - Celtic FC 1:2

Celtic potvrdil své vedení v tabulce skotské ligy vítězstvím 2:1, které si veze z hřiště Kilmarnocku. Už v první půli útočník Celticu Scott McDonald poslal hosty do dvoubrankového vedení. Deset minut po začátku druhého poločasu však snížil Wright skóre na rozdíl jednoho gólu a diváci se mohli těšit na dramatický závěr.

Preview: Kilmarnock FC - Celtic FC

Vedoucí tým skotské ligy Celtic Glasgow zamíří ve dvanáctém kole na stadion v Kilmarnocku. Zelenobílí vedou ligu o tři body před Rangers a Kilmarnock se nachází se šestnácti body na pátém místě.