18.07.2020Kubok RossijiSF
22.07.2020Premier Liga 30. kolo
FK Rostov - Zenit Petrohrad
12.07. Luňov si poranil stehenní sval
Zenitu Petrohrad bude nějaký čas chybět Andrej Luňov. Ruský gólman si ze zápasu na půdě Achmatu Groznyj (1:1) odnesl zraněný stehenní sval, zatím však není jasné, jak dlouho bude mimo hru. (sport-express.ru)
12.07. Zenit Petrohrad čeká na zprávy o Luňovovi
Do péče lékařů se musel svěřit Andrej Luňov. Brankář Zenitu Petrohrad nedochytal včerejší utkání v Grozném, v závěru si poranil nohu a čeká ho podrobné vyšetření. (sport-express.ru)
10.07. O Kuzjajeva stojí také Bordeaux
Dalšího nápadníka má Daler Kuzjajev. Záložníka Zenitu Petrohrad sleduje Hoffenheim, zájem pak nově má i Bordeaux. (sport-express.ru)
09.07. Ivanović odcestoval do vlasti
Zenit Petrohrad včera hrál se Soči a v jeho sestavě chyběl Branislav Ivanović. Zkušený srbský obránce z rodinných důvodů odcestoval do vlasti a podle všeho přijde o zbytek sezony, po návratu do Ruska ho totiž bude čekat dvoutýdenní karanténa. (sport-express.ru)
05.07. Zenit Petrohrad obhájil titul
Ruským mistrem je podruhé za sebou Zenit Petrohrad. Ten dnes vyhrál na půdě FK Krasnodar 4:1 a čtyři kola před koncem má na druhý Lokomotiv Moskva k dobru už třináct bodů.
04.07. Semak byl zvolen trenérem měsíce
Nejlepším trenérem ruské ligy za měsíc červen byl zvolen Sergej Semak, jeho Zenit Petrohrad byl stoprocentní a míří za obhajobou mistrovského titulu. (sport-express.ru)
01.07. Petrohrad má na dosah obhajobu titulu
Gólem v nastavení zvítězili fotbalisté Petrohradu v ruské lize nad Tambovem 2:1 a svůj náskok v čele tabulky zvýšili na jedenáct bodů. Už v neděli si mohou čtyři kola před koncem soutěže zajistit obhajobu titulu. Zenit poslal do vedení na konci prvního poločasu íránský útočník Sardár Azmún, ale těsný náskok hosté v závěru ztratili. Čtrnáctý Tambov, jenž bojuje o záchranu, vyrovnal z penalty, kterou v 88. minutě proměnil Valerij Čuperka. Výhru favorita zařídil v první nastavené minutě střídající argentinský záložník Emiliano Rigoni. Petrohrad si může zajistit titul v neděli výhrou nad třetím Krasnodarem, pokud zároveň druhý Lokomotiv Moskva o den dříve ztratí body se Soči. (ČTK)
23.06. CSKA Moskva obdrželo pokutu za rasismus
CSKA Moskva hned po prvním zápase po koronavirové pauze zaplatí pokutu za rasistické chování svých fanoušků, kterých přitom mohlo být na stadionu jen omezené množství. Terčem urážek se stal Brazilec Malcom z Petrohradu, autor dvou branek při výhře 4:0. Moskevský klub zaplatí 100.000 rublů, tedy 34 tisíc korun. (ČTK)
23.06. Giuliano před návratem do Zenitu?
Zenit Petrohrad má zájem o svého bývalého hráče. Ruský velkoklub podle posledních zpráv usiluje o Giuliana, jenž má do roku 2021 kontrakt s Al Nassrem ze Saudské Arábie. (sport-express.ru)