Politehnica Temešvár Rumunsko - Politehnica Temešvár - Expres Zprávy

21.07.201617:58

Rapid byl vyloučen z rumunské ligy

Rumunská nejvyšší soutěž se bude muset obejít bez Rapidu Bukurešť. Ten byl potrestán nuceným sestupem kvůli vleklým finančním problémům, dodatečnou záchranu mezi elitou tak slaví Politehnica Temešvár.

lequipe.fr
02.08.201213:40

Alanija získala rumunského obránce

Ioan Mera opouští Politehnicu Temešvár. 25letý rumunský obránce přestoupil do Alanije Vladikavkaz, s níž podepsal smlouvu na tři sezony.

11.08.201114:46

Pantilimon dostal pracovní povolení

Costel Pantilimon může s definitivní platností vykonávat roli náhradního brankáře v Manchesteru City, čtyřiadvacetiletá posila přicházející z Politehniky Temešvár dostala nezbytné pracovní povolení.

05.08.201115:51

Dvojkou bude v City Pantilimon

Záda bude krýt v příští sezoně Joe Hartovi Costel Pantilimon. Manchester City přivedl 24letého rumunského brankáře z Politehnice Temešvár jako náhradu za Shaye Givena, který odešel do Aston Villy.

28.06.201110:25

Zicu se stal osmou posilou CSKA Sofie

Muž se zkušenostmi z Itálie, kde působil v Interu Milán a Parmě, po jediném úspěšném roce opustil FC Temešvár a v bulharském hlavním městě podepsal tříletý kontrakt. Stále teprve 27letý rumunský útočník vloni nastřílel 18 branek ve 30 zápasech, svému mužstvu dopomohl na skvělé druhé místo, pak se ale dozvěděl o neudělení profesionální licence, a tak klub opouští. "CSKA je nejlepším bulharským celkem a já sem přišel vyhrávat trofeje," nechal se pak slyšet po přestupu do loni třetího týmu, který už před ním nově navštívilo sedm borců.

21.06.201117:51

Čišovský má nápadníka v Rapidu Bukurešť

Podle rumunských médií uvízl Slovák Marián Čišovský v hledáčku Rapidu Bukurešť. Člen širšího kádru slovenské reprezentace naposledy působil v rumunském FC Temešvár, kde však k 30. červnu skončí. Klub byl totiž přeřazen do třetí ligy. Jméno 31letého obránce bylo nedávno spojováno i v souvislosti se Slovanem Bratislava.

denniksport.sk
13.04.201120:40

Magera přispěl k remíze

Lukáš Magera přispěl k remíze Temešváru s klubem Pandurii. Český útočník ve 26. minutě otevřel skóre zápasu, který nakonec skončil výsledkem 2:2.

23.08.201008:16

Magera otevřel skóre

Český útočník Lukáš Magera svým třetím gólem v sezoně pomohl Temešváru k vítězství 2:1 nad Victorií Branesti. Temešvár i po 5. kole drží neporazitelnost, třikrát ale remizoval. Magera se tentokrát nevešel do základní sestavy, ale již v 19. minutě zasáhl do hry místo zraněného slovenského obránce Čišovského. O dvacet minut později po rohovém kopu otevřel skóre.

19.08.201010:52

Štědrá prémie pro Temešvár

Téměř dva a půl milionu korun si může vydělat český útočník Lukáš Magera, pokud s Temešvárem vyřadí ve čtvrtém předkole Evropské ligy hvězdami nabitý Manchester City. "Moje mužstvo bude hrát o víc peněz než fotbalisté Manchesteru City," uvedl naftový magnát Marian Iancu podle listu The Sun. "Hráči si mohou vydělat 82 tisíc liber, když je porazí. Mají před sebou životní zápas," uvedl šéf společnosti Balkan Petroleum, která sídlí ve Velké Británii. FC Temešvár koupil před šesti lety a za tu doby do klubu investoval 24 milionů liber (722 milionů korun), což je směšná částka v porovnání s 325 miliony liber, které napumpoval do Manchesteru City za poslední dva roky šejk Mansúr.

02.08.201015:16

Magera pomohl Temešváru k remíze

Český útočník Lukáš Magera pokračuje ve vydařeném vstupu do nové sezony rumunské ligy. Gólově se prosadil v obou dosavadních kolech, když v neděli pomohl Temešváru k remíze 2:2 na půdě Gaz Metan Medias parádní ranou ze 30 metrů. Bývalý ostravský hráč má důvěru trenéra a odvděčuje se povedenými výkony. V neděli byl Temešvár blízko porážce, ovšem dvacet minut před koncem napřáhl z dálky Magera a levačkou poslal míč ze třiceti metrů přesně k tyči. V poslední minutě pak zařídil remízu jeho spoluhráč Axente.

01.05.201020:19

Magera gólem přispěl k výhře

Lukáš Magera se opět střelecky prosadil v rumunské lize. Již v šesté minutě poslal Temešvár proti Otelulu do vedení a zápas nakonec jeho tým vyhrál 2:1.

26.04.201021:19

Kozák upadl v nemilost prezidenta

Prezidenta Temešváru Mariana Ianca natolik rozčílila víkendová remíza jeho týmu se Steauou Bukurešť (3:3), že sáhl do hráčského kádr a v nemilost upadl slovenský reprezentant Ján Kozák, se kterým Ianco okamžitě rozvázal smlouvu. Ianco prohlásil, že v mužstvu nechce hráče, kteří se nedokázali ztotožnit se společnými cíli týmu a pro ostatní hráče má tento příklad sloužit jako varování.

22.03.201021:35

Magera se znovu trefil

Lukáš Magera skóroval ve druhém utkání rumunské ligy za sebou. Český útočník dnes svým sedmým gólem v sezoně, který vstřelil už ve druhé minutě zápasu, přispěl k vítězství Temešváru na hřišti Astry Ploješť 3:1.

22.03.201017:57

Magera opět přispěl k výhře

Lukáš Magera se znovu zapsal mezi střelce v rumunské nejvyšší soutěži. Český útočník už ve druhé minutě zápasu na hřišti Astra Ploiesti otevřel skóre a přispěl tak k celkové výhře Temešváru 3:1.

18.03.201017:35

Magera dal dvě branky

Český útočník Lukáš Magera přispěl dvěma góly k výhře Temešváru nad Alba Iulia v poměru 6:0. Skóre zápasu otevřel slovenský útočník Ján Kozák ml., pro něhož to byla premiérová trefa v dresu rumunského klubu.

05.02.201020:44

Kozák prestupuje do Temešváru

Slovenský záložník Ján Kozák definitivně přestupuje do rumunského klubu FC Temešvár. Bývalý hráč Slovanu Bratislava podepsal dvouletou smlouvu bez opce.

29.01.201011:32

Contra posílil Temešvár

Cosmin Contra po čtyřech a půl letech opustil Getafe a vrátil se do vlasti. Rumunský obránce podepsal smlouvu do konce sezóny s Temešvárem, Getafe jej pustilo zadarmo.

05.01.201018:58

Sepsi podepsal Temešváru

Laszlo Sepsi se loučí s Benfikou, 23letý obránce přestupuje za jeden a půl milionu eur do Temešváru. Sepsi se v portugalském klubu neprosadil a brzy odešel na hostování do Santanderu.

11.11.200910:48

Svěrkoše střídá Magera

Trenér české reprezentace Michal Bílek musel před turnajem ve Spojených arabských emirátech udělat druhou změnu v nominaci. Dnes se pro nemoc omluvil útočník Sochaux Václav Svěrkoš, nahradil ho Lukáš Magera z Temešváru.