Austria Vídeň Rakousko - Austria Vídeň - Zprávy

Preview: AC Milán - Austria Vídeň

AC Milán na starém San Siru uvítá návštěvu z Vídně s vědomím, že pokud se mu podaří vyhrát, zajistí si tím postup. V poslední době ale není jeho situace úplně snadná a kolem týmu se často hovoří o krizi. Oplatí vídeňská Austria milánskému gigantovi poslední pokoření?

NK Rijeka - Austria Vídeň 1:4

Austria v Evropské lize konečně předvedla výkon, jaký by si představovala, a Rijece na jejím hřišti se vším všudy oplatila dva týdny starou porážku. Situace ve skupině D je tak i nadále hodně zamotaná, a postoupit pořád může kdokoliv. Ještě půlhodinu před koncem byl stav nerozhodný, pak se však rakouské mužstvo nadechlo k velkému obratu.

Preview: NK Rijeka - Austria Vídeň

Počínání Austrie v letošním ročníku Evropské ligy je hrubě nezdařilé. Jestli mužstvo kouče Thomase Paritse prohraje i potřetí, ztratí definitivní naději na postup ze skupiny. Celkově má hlavně silné nedostatky v defenzívě, protože ve třech uplynulých zápasech vždy inkasovala minimálně dvakrát. S Rijekou mimochodem padla i před dvěma týdny doma.

Austria Vídeň - NK Rijeka 1:3

Austria Vídeň si výrazně zkomplikovala postupové ambice, když doma nestačila na Rijeku a prohrála 1:3. K tomu jí navíc nenahrál ani výsledek z Milána, kde se dělily body. Hrdinou Rijeky byl Mario Gavranović, autor dvou branek.

Preview: Austria Vídeň - NK Rijeka

Oba dva čtvrteční soupeři nemají v tuto chvíli nejlepší vyhlídky na postup, ovšem po vzájemných zápasech se situace jednoho z nich může výrazně změnit. O něco lépe je na tom domácí Austria, která ve dvou duelech vybojovala alespoň bod a nyní bude před vlastními fanoušky považována za mírného favorita. Naopak chorvatský výběr po nadějné kvalifikaci o LM strádá, v základní skupině ještě nebodoval a nyní určitě potřebuje změnu.

AEK Atény - Austria Vídeň 2:2

Fotbalisté rakouské Austrie Vídeň se celkem dobře vzpamatovali z úvodního domácího debaklu 1:5 s italským AC Milán a na půdě řeckého celku AEK Atény dlouho sahali po důležitých třech bodech. V utkání sice prohrávali, ovšem krátce po poločase otočili vývoj. Nicméně o vítězství přišli v poslední minutě, svým druhým gólem ve čtvrtečním zápase srovnával na konečných 2:2 čtyřiadvacetiletý chorvatský útočník Marko Livaja.

Preview: AEK Atény - Austria Vídeň

Vedoucí tým řecké nejvyšší soutěže AEK Atény přivítá Austrii Vídeň. Z hlediska postupových ambicí půjde o nesmírně důležitý duel. Řecký celek si může na Austrii vytvořit už šestibodový náskok, tedy pokud na Olympijském stadionu zvítězí.

Austria Vídeň - AC Milán 1:5

Austria předvedla v evropských pohárech jeden z nejhorších výkonů posledních let, a i když se jí postavil velký evropský favorit, ostudu v podobě pěti inkasovaných branek rozhodně nečekala. AC Milán ukázal, že s Evropskou ligou to letos myslí s největší pravděpodobností hodně vážně, a z Vídně si odvedl zcela zasloužené tři body.

Preview: Austria Vídeň - AC Milán

AC Milán je zpět v základních skupinách evropských pohárů a svojí cestu za postupem zahájí ve Vídni na stadionu Ernsta Happela. Pro Austrii je hostitelství slavného celku velkým svátkem a navíc domácí mají postupové ambice.

Boleslav získala Levina z Dinama Moskva a Stronatiho z Austrie

Mladá Boleslav získala ruského záložníka Vladislava Levina z Dinama Moskva. Jednadvacetiletý fotbalista podepsal s pátým celkem ligové tabulky smlouvu do 30. června 2020. Na roční hostování také přišel stoper Patrizio Stronati z Austrie Vídeň. Středočeský klub o tom informoval na svém webu.

Stoper Stronati má namířeno z Austrie do Mladé Boleslavi

Český obránce Patrizio Stronati má namířeno z Austrie Vídeň na roční hostování do Mladé Boleslavi. Rakouský celek o odchodu dvaadvacetiletého fotbalisty informoval na svých internetových stránkách s tím, že hráč ještě musí projít zdravotní prohlídkou.

Plzeň i v deseti otočila zápas s Austrií a vyhrála 3:2

Fotbalisté Plzně se rozloučili s podzimem a Evropskou ligou senzační výhrou 3:2 nad Austrií Vídeň. Přitom od 18. minuty hráli bez vyloučeného Lukáše Hejdy a v hodně improvizovaném složení obrany, ale i v oslabení dokázali zlikvidovat dvoubrankovou ztrátu a sebrali Austrii šanci na postup. Plzeň ukončila čtrnáctizápasové čekání na výhru v evropských pohárech trvající od loňského září.

Bude to velká zábava i pro fanoušky, míní Fink před duelem v Plzni

Někteří fotbalisté Austrie Vídeň berou čtvrteční zápas Evropské ligy s Plzní jako duel roku, ovšem trenér Thorsten Fink se bránil tak silným slovům. Nepopírá však, že pro rakouský celek jde vzhledem k šanci na postup do jarním bojů o velmi důležitý boj. Slibuje, že jeho tým bude hrát ofenzivně na vítězství a že si fanoušci užijí atraktivní podívanou.

Plzeň se chce proti Austrii vítězně rozloučit s podzimem

Plzeňské čeká ve čtvrtek poslední vystoupení v této sezoně evropských pohárů. Na závěr skupiny Evropské ligy sice přivítají Austrii Vídeň s vědomím, že už nemají šanci na postup, ale motivaci nepostrádají. Chtějí se vítězně rozloučit s podzimem, vyhnout se poslednímu místu ve skupině a ukončit čtrnáctizápasovou šňůru bez pohárové výhry.

Austria Vídeň - Astra Giurgiu 1:2

Astra dokázala na půdě Austrie zvítězit a před posledním zápasem s AS Řím má postup do jarní fáze Evropské ligy ve svých rukou. Po nepříliš záživném prvním poločase se trefil Lukas Rotpuller, klub z Giurgiu ovšem deset minut před koncem zásluhou Daniela Florey následně srovnal stav a Constantin Budescu na závěr přidal z penalty rozhodující zásah.