SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Skvělý Kieszek vychytal Bragu, která se s Rio Ave rozešla bez branek

Fotbalisté Bragy nedokázali naplno využít zaváhání Benficy a po bezbrankové remíze s Rio Ave si z Vila do Conde odvážejí pouze jeden bod. V posledních pěti ligových zápasech zvítězili pouze jednou a ještě je čeká tvrdý boj o postup do Ligy mistrů.

Braga chce proti Rio Ave napravit zaváhání z minulého kola

Zimní měsíce jsou dávno pryč a společně s nimi zmizela i forma Bragy. Arsenalistas v posledních čtyřech utkáních zaznamenali pouhé jedno vítězství a propadli se na čtvrté místo ligové tabulky. Do pohody a boje o Ligu mistrů se může vrátit ve Vila do Conde, kde se postaví místnímu Rio Ave.

Braga znovu zaváhala, doma nepřetlačila Belenenses

Braga neprožívá ideální období. V Lize NOS se jí začíná postupně bortit možnost zahrát si v příštím ročníku Ligu mistrů, kterou v portugalské nejvyšší soutěži zaručuje i třetí příčka v tabulce, neboť se jí Benfica postupně vzdaluje. Byť rozdíl mezi oběma mančafty je stále minimální, konkrétně na třech bodech, navýšil se pochopitelně opět i po plichtě s Belenenses.

O třetí příčku usilující Braga přivítá doma Belenenses

Braga vstoupila do nového měsíce dubna správnou nohou, po dvou nepovedených střetnutích s Famalicaem a Benficou skolila venku urputné Farense a pořád je ve hře o top trojku, která by ji posunula do Ligy mistrů. V cestě mu nyní bude stát Belenenses, které se nachází v dolní polovině tabulky a horlivě usiluje hned s několika konkurenty o holé přežití v Lize NOS.

Braga gólem v nastaveném čase porazila Farense a drží se v boji o přední pozice

Nepovedený výkon s tříbodovou příchutí mají za sebou fotbalisté Bragy po svém představení půdě Farense. Hosté šli v první půli do vedení, o které rychle přišli a výhru jim nakonec zajistil gólem v nastaveném čase Andraž Šporar.

Braga se proti Farense chce vrátit na vítěznou vlnu

Braga před závěrečnou fází ligového zápolení stále bojuje o postup do Ligy mistrů. Konkurence se ale těšila před reprezentační pauzou z dobré formy, a svěřenci Carlose Carvalhala potřebují po dvou ztrátách začít zase vyhrávat, aby udrželi svou šanci na ligový úspěch. Proti bude Farense, které v záchranářském zápolení na opačné straně tabulky potřebuje každý bod.

Benfica popáté v řadě udržela čisté konto, i díky němu skolila oslabenou Bragu

Stačila pouhá dvě kola a Braga spadla z druhé příčky až na čtvrtou. Po remíze s Famalicaem, na jehož půdě už před týdnem nepředvedla žádný povedený výkon, nebodovala před nynější reprezentační přestávkou ve šlágru kola s Benficou, proti níž mimochodem ani neskórovala. A právě lisabonský celek se před svého protivníka v průběžném pořadí o jeden bod vmáčknul.

Braga ve šlágru kola hostí Benficu

Přímý souboj o třetí místo nabídne závěrečné utkání 24. kola portugalské Primeira Ligy mezi Bragou a Benficou. Oba týmy se momentálně těší z dobré formy a zápas nemá jednoznačného favorita.

Mdlé vystoupení Bragy, po remíze s Famalicaem přišla o průběžné druhé místo

Braga přišla o šňůru čtyř ligových výher v řadě a zároveň též o druhé místo tabulky, neboť na rozdíl od Porta neurvala v rámci třiadvacátého kola všechny body. Letos o záchranu usilující Famalicao, které nedávno vyměnilo trenéra a Silase nahradil Ivo Vieira, získalo určitě hodně cenný artikl do svého tvrdého boje o holé přežití. Remízu urvalo až tři minuty před koncem.

Braga chce prodloužit vítěznou sérii na půdě posledního Famalicãa, které opět vyměnilo trenéra

Braga v letošní sezóně statečně bojuje na čele ligové tabulky a před závěrečnou třetinou sezónu hájí druhé místo. Na to se může vrátit v případě vítězství na hřišti Famalicãa, kterému se oproti loňské sezóně vůbec nedaří, je poslední, a tak si svůj debut na lavičce odkroutí už třetí trenér týmu v letošní sezóně Ivo Vieira.

Dérbi do Minho očekávaně ovládla Braga, Vitórii skolila o tři branky

Braga navázala na své minulé cenné vítězství v Portugalském poháru na hřišti Porta, zvládla derby proti Vitórii a vrátila se v tabulce na druhé místo. V Lize NOS tak jednoduše potvrdila velmi dobrou formu a uzmula již své šesté vítězství z posledních sedmi zápasů. O branky se v tomto měření sil postarali Lucas Piazón, Abel Ruiz a po přestávce ještě Andraž Šporar.

Braga přívítá v Dérbi do Minho Vitórii Guimarães

Braga se po minulém kole díky ztrátě Porta vyšvihla před něj na velice cenné druhé místo a lukrativní pozici v ligové tabulce bude chtít udržet i nadále. Proti bude na známém Estádio Municipal de Braga Vitórie Guimarães, která zatím boj o pohárovou Evropu prohrává.

Braga si vyšlápla na Porto a po překvapivě výhře 3:2 si zahraje finále národního poháru

Porto zažilo naprostý šok v semifinálové odvetě proti konkurenční Braze a i přes mohutný finiš ji nakonec podlehlo v poměru 2:3, vzhledem k úvodní remíze 1:1 na půdě SC tak nečekaně končí a loňský triumf v Taça de Portugal proto neobhájí. Hosté měli naprosto famózní vstup do tohoto středečního duelu a již po necelé půlhodině hry a vedli o tři branky. Vzápětí sice přišli o vyloučeného Cristiana Borju, ale i přesto udrželi postupový výsledek.

Porto přivítá Bragu a nadějný výsledek 1:1 chce přetavit v postup do finále

Zatímco v souboji mezi Benficou a Estorilem je o postupujícím do finále národního poháru prakticky rozhodnuto, tak duel Porta s Bragou slibuje mnohem napínavější bitvu. Úvodní střetnutí v Braze skončilo nerozhodné v poměru 1:1, i když mírně favorizované Porto téměř celé utkání vedlo a vyrovnávací trefu inkasovalo až ve dvanácté minutě nastavení. Do domácí odvety si i přesto odváží slibný stav 1:1 a k rozhodujícímu klání o titul tak má o něco blíže.

Braga díky dvěma chybám brankáře Piscitelliho Nacional a jde na druhé místo

Důležité vítězství zaznamenala Braga na půdě Nacionalu, který porazila 2:1. Tříbodový zisk a postup tabulkou na druhé místo zajistili svými slepenými góly v prvním poločase Fransérgio a Abel Ruiz. K vítězství Bragy velkou měrou přispěl italský brankář ve službách Nacionalu Riccardo Piscitelli, jehož chyby vedly k oběma gólům.