SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Braga bude na Madeiře proti Nacionalu bojovat o druhé místo

Velkou šanci na další postup ligovou tabulkou má Braga, kterou čeká utkání na ostrově Madeira proti CD Nacional. Svěřenci Carlose Carvalhala se v případě tříbodového zisku dostanou na druhé místo před Porto, které v tomto kole pouze remizovalo.

Překvapení se nekonalo, AS Řím dal Braze tři góly

Římané postupují do další fáze Evropské ligy, protože Bragu porazili i ve druhém utkání. Tentokrát se doma prosadili třikrát, o což se svými góly postarali Džeko, Pérez a Mayoral. Dokonce si AS mohlo dovolit luxus v podobě neproměněné penalty.

Braga musí dát Římanům aspoň dvě branky, aby měla šanci

Braga má před sebou hodně náročnou zkoušku, protože ve Věčném městě musí skórovat. A to aspoň dvakrát, aby dorovnala manko z prvního domácího utkání. Vlci v Římě ale hrají velmi dobře a na lavičce mají portugalského stratéga Paula Fonsecu, jenž Bragu do posledního muže detailně zná.

Nenáročná práce pro Bragu, doma si hravě poradila s Tondelou

Braga po porážce v Evropské lize s římským AS v Lize NOS nezaváhala, doma skolila bez větších obtíží Tondelu a upevnila si své postavení v horních patrech tabulky. V portugalské nejvyšší soutěži tak triumfovala už popáté během uplynulých šesti kol. Hosté na zisk bodů mohli v tomto případě stěží dosáhnout, na hřišti, až na pár výjimek, vládl zkrátka jejich sok.

Braga neuspěla v Evropské lize, reputaci by si ráda napravila v lize proti Tondele

Braga ve čtvrtek neprožila úspěšný zápas v prvním kole play-off Evropské ligy proti AS Řím a bude mít v odvetě co dělat, aby dohnala dvoubrankové manko a pokusila se ještě postoupit. V Primeira Lize si určitě bude chtít spravit chuť proti Tondele, pohybující se nyní ve středu tabulky, a pakliže hodlá udržet třetí příčku bez ohledu na výsledek Benficy, musí zvítězit.

Římané porazili oslabenou Bragu o dvě branky

AS Řím bez větších problémů porazil domácí Bragu a do odvety jde s náskokem dvou gólů. Portugalský tým musel více než 40 minut hrát bez vyloučeného Esgaia. Do sítě brankáře Matheuse se prosadili oba hrotoví útočníci AS, Edin Džeko a Borja Mayoral.

Braga vítá známého navrátilce. Přijede Fonsecův AS Řím

Braga už neprohrála hodně dlouho a sérii neporazitelnosti by moc ráda prodloužila minimálně o jedno další utkání. Na Estádio Municipal de Braga totiž domácí začnou první utkání mezi nejlepšími dvaatřiceti týmy Evropské ligy a jejich soupeřem bude AS Řím.

Jediným střelcem byl Borja. Braga díky jeho brance skolila těsně Santa Claru

Braga oplatila svému soupeři porážku z podzimní části sezóny, i ona vyhrála nejtěsnějším možným způsobem, a to díky premiérovému přesnému zásahu nové posily Cristiana Borjy. Santa Clara předvedla vlastně obdobně nevýrazný výkon hlavně v útoku jako z nedávného klání Tacy de Portugal a přišla v Lize NOS o svou slušnou sérii čtyř zápasů bez porážky.

Braga bez ošklivě zraněného Davida Carmy vyzve v lize Santa Claru

Braga podstoupila v posledních dvou případech opravdu hodně náročné zápasy. Na svém stadionu během pár dnů dvakrát po sobě přivítala Porto, jednou v rámci Ligy NOS a jednou v Portugalském poháru, a v obou případech se urodila plichta. V Primeira Lize jí přitom nyní čeká další nepříjemná zkouška, Santa Clara totiž vlastně po celý ročník nemá špatnou formu.

Braga v dalším divokém zápase s Portem znovu zachraňovala remízu až v závěru

Porto podruhé za sebou neudrželo na půdě Bragy nadějné vedení a i tentokráte přišlo o vítězství až na samém konci. V neděli v ligovém duelu vedlo o dvě branky, jenže více jak půlhodinu dohrávalo v deseti a vyrovnávací trefu inkasovalo ve čtvrté minutě nastavení. Nyní v prvním střetnutí semifinálové fáze národního poháru přišlo dokonce o dva vyloučené hráče a jednobrankový náskok ztratilo až ve dvanácté nastavené minutě.

Porto se během krátké chvíle opět střetne s Bragou a chce se přiblížit k finále Taça de Portugal

Nabitý program v Portugalsku pokračuje národním pohárem, v úvodním zápase semifinálové fáze se utkají dva staří známí. Domácí Braga se pokusí najít recept na posledního ligového mistra z Porta. Favorit se hledá jen velmi těžko, oba dva rivalové se spolu naposledy utkali před pouhými třemi dny a i přes dvoubrankové vedení "Draků" skončil zápas nerozhodně v poměru 2:2 díky brance Nicoláse Gaitána ze čtvrté nastavené minuty.

Braga v přesilovce stáhla dvoubrankové manko a remizovala s Portem 2:2

Utkání plné zvratů nabídla odveta prvního ligového kola mezi domácí Bragou a hostujícím Portem. Hosté ještě pár minut před koncem vedli o dva góly, v závěru však již nedokázali čelit přesilovce a o vedení přišli.

Braga vyzve druhé Porto, na které se může bodově dotáhnout

Šlágrem 18. kola portugalské nejvyšší soutěže bude střetnutí Bragy s Portem. Na Estádio Municipal de Braga se potkají tabulkoví sousedé, neboť Os Arsenalistas na slavnějšího soupeře ztrácí tři body, zároveň se však musí ohlížet na dotírající konkurenty...

Braga už s novými posilami Šporarem a Borjou přetlačila Portimonense

S poměrně velkými potížemi, přesto nakonec Braga urvala tři body nad Portimonense a aspoň dočasně se posunula na třetí příčku tabulky před Benficu, která v pátek narazí na Guimaraes. Svěřenci trenéra Carlose Carvalhala hlavně v prvním poločase nepředvedli ideální výkon, po přestávce se ovšem zlepšili, až nakonec o jejich výhře rozhodl z penalty Ricardo Horta.

Braga útočí na třetí Benficu, doma nyní narazí na Portimonense

Ačkoli Sporting s Portem na čele stále prchají kupředu, poté, co Benfica nezvládla nedávné lisabonské derby, se Braga dostala na její dostřel a čtvrtá v tabulce je jen vlivem horšího skóre. Určitě nerada by tak zastavovala své počínání v honbě za pořadím v top trojce, obzvláště když teď narazí na Portimonense, které je kousek od sestupového pásma.