Roda JC Nizozemsko - Roda JC - Zprávy

FC Groningen - Roda JC 1:0

Groningen si díky povedenému začátku připsal na konto cenné tři body za vítězství proti Rodě poměrem 1:0.

Preview: FC Groningen - Roda JC

Na Euroborg Stadium přivítá FC Groningen Rodu Kerkade. Oba celky se víceméně pohybují ve středu ligové tabulky, avšak o něco lépe je na tom Groningen, který je sice osmý, ale i nadále může usilovat o start v evropských pohárech.

NEC Nijmegen - Roda JC 0:2

Nijmegen nestačil na domácí půdě na přijíždějící Rodu. Ta nadělila svému soupeři dvě branky a i přestože na konci zápasu musela dohrávat o deseti, tak si odváží plný počet bodů za vítězství 2:0.

Preview: NEC Nijmegen - Roda JC

Nijmegen se po sérii dobrých výsledků přeci jenom zadrhl a vinou horších vystoupení už nemůže příliš pomýšlet na boj o nejlepší osmičku, ba právě naopak se zřejmě bude muset soustředit na souboje o záchranu. Avšak jeho soupeřem bude rozjetá Roda, která se už před Nijemgen o bod dostala a i přes nedávnou porážku vykazuje zjevné zlepšení.

Roda JC - Feyenoord Rotterdam 2:4

V holandské nejvyšší soutěži přibývá více duelů, kde se opravdu něco děje a nedělní polední vystoupení mezi Robdou a Feyenoordem je toho důkazem. Navíc Roda potvrzuje, že se s ní fanoušci téměř nikdy nenudí. K vidění bylo hned šest branek, mnoho dalších nadějných situací a také dvě červené karty po jedné na každé straně. Tu první rozhodčí ukázal už ve 20. minutě a duel byl proto od začátku až do závěrečných minut pořádně okořeněn.

Preview: Roda JC - Feyenoord Rotterdam

Roda po špatné první třetině sezóny výrazně ožila a postupnými kroky se prokousala až do středu tabulky, kde by si měla hlídat náskok, aby nespadla do sestupových vod. Feyenoord však na druhou stranu musí odrážet útoky soupeřů a jeho náskok by se při případné ztrátě snížil, což by se ve zbývajícího kolech nemuselo udržet.

ADO Den Haag - Roda JC 1:2

Zlatá remíza by to byla. Fotbalisté Den Haagu jistě mysleli na zisk všech bodů, rádi by se totiž odpoutali od barážové pozice, nicméně vzhledem k průběhu by přeci jen brali i bod. Už v prvním poločase prohrávali, záchranou pro ně bylo vyrovnání ještě do poločasu. Avšak v závěru vzal do svých rukou všechno tradiční střelec Anouar Hadouir a zařídil Rodě další tři body, hlavně díky němu se zřejmě podceňovaný mančaft udrží a bude hrát ve středu tabulky.

Preview: ADO Den Haag - Roda JC

Hned první zápas nadcházejícího kola slibuje skutečnou fotbalovou řežbu, ve které se rozhodně na remízu hrát nebude. V případě Den Haagu a Rody to snad ani nijak nejde. Oba kluby totiž stále hrají o udržení se mezi elitou a nejsou rozhodně v příliš lichotivé pozici. Tu si však budou chtít vylepšit vítězstvím ve vzájemném duelu.

Roda JC - Heracles Almelo 2:1

Almelo opět potvrdilo, že jeho forma v poslední době jen klesá. Zatímco na podzim bylo schopné překvapit nejednoho protivníka, nyní to je jen bída a utrpení. Naposledy své fanoušky fotbalisté Heraclesu zklamali v duelu s Rodou, který prohráli 1:2.

Preview: Roda JC - Heracles Almelo

V páteční předehrávce bude velmi zajímavé sledovat, jak se poperou se situací fotbalisté Heracles. Po perfektním období totiž přišly i chudé týdny a porážky se slabšími soky nevěští nic lichotivého. I když byl poslední duel proti PSV hodně vydařený, důležité jsou především body. A těch se překvapivě pátému celku tabulky prozatím nedostalo. Nyní má slušnou šanci všechno zlomit, Roda totiž paběrkuje přímo nad hranou sestupu, je čtrnáctá.

AZ Alkmaar - Roda JC 2:0

AZ se herně vzchopil a vyhrává. Nyní si na svém stadionu poradil s přijíždějící Rodou, když po devadesáti minutách na tabuli svítil stav 2:0.

Preview: AZ Alkmaar - Roda JC

Léčení takovým trenérem už asi opravdu bylo potřeba. Jenže na to, aby byl loňský mistr naprosto zdráv, musí potvrdit svou formu v dalším utkání. Na DSB Stadion do Alkmaaru tentokráte přijede vyzyvatel z Rody, který se statečně pere o záchranu a podle mnohých by takto kvalitnímu mančaftu neměl šahat ani po kotníky. Nicméně domácí výběr letos několikrát ukázal, že by mu v některých případech vzdoroval i soupeř z nižší soutěže.

Roda JC - Sparta Rotterdam 2:1

Roda zvládla své utkání v holandské Eredivisii, když si na domácí půdě poradila s rotterdamskou Spartou a po devadesáti minutách se tak mohla radovat z vítězství 2:1.

Preview: Roda JC - Sparta Rotterdam

Toto klání mezi Rodou a Spartou Rotterdam může na konci ročníku klidně rozhodnout o možném sestupujícím. Oba kluby se totiž pohybující velmi blízko dna tabulky a případná výhra by pro ně měla obrovskou hodnotu.

AFC Ajax - Roda JC 4:0

To byla panečku jízda. Luis Suárez všem pochybovač opět ukázal, že jej jen tak něco nezastaví. Ve druhém poločase utkání proti Rodě vsítil hned čtyři branky a sám tak zařídil pro svůj Ajax vysoké vítězství 4:0.