VfL Bochum Německo - VfL Bochum - Zprávy

Bitva o Vestfálsko: Bielefeld přivítá doma v derby Bochum

Předloňský nováček Bundesligy narazí na toho letošního. V předchozím ročníku se Bielefeld zachránil na nejvyšší úrovni s vypětím všech sil a jeho dosavadní podzimní vystoupení vlastně naznačují, že těžkosti ho asi neminou ani na jaře během pokusů o udržení se. Bochumi se naopak daří po čerstvém návratu mezi německou smetánku možná až nad očekávání dobře.

Dortmund stačil v zápase proti Bochumi pouze vyrovnat

Borussia Dortmund pouze remizovala na půdě Bochumi 1:1. A protože Bayern nezaváhal, ztrácí na něj dvě utkání před zimní pauzou šest bodů. Naopak domácí si zatím na průběh první sezony po postupu z 2. Bundesligy nemůžou stěžovat. Po patnácti kolech mají na kontě už dvacet bodů.

Dortmund čeká v Bundeslize po souboji s Bayernem další derby, venku vyzve Bochum

Dortmund čeká vůbec nejkratší výjezd v rámci této sezóny. Silnice označovaná jako B1 ho zavede do sedmnáct kilometrů vzdálené Bochumi, s níž se popere o další bundesligové body. A hlavně klíčové bude pro BVB zbavit se jakýchkoli pocitů křivdy po minulém utkání proti Bayernu. Stále není první místo daleko, byla by tak pro něj velká škoda vzdávat se předčasně.

Augsburg nezvládnul domácí zápas s Bochumí

Die Fuggerstädter můžou litovat nepovedeného prvního poločasu, ve kterém jim soupeř nasázel všechny tři branky. I přes lepší výkon po změně stran se kýžený vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo, kvůli čemuž zůstává FCA po čtrnácti kolech na barážové pozici, zatímco Die Unabsteigbaren vyhlížejí horní polovinu tabulky.

Přemožitel Bayernu si to rozdá s nováčkem z Bochumi

Fotbalisté Augsburgu v sobotu na svém hřišti přivítají soupeře z Bochumi a domácí potřebují urvat důležité body. V tabulce jsou totiž až na 16. pozici. Poslední dva duely se ovšem týmu z Bavorska vydařily. V posledním kole remizoval Augsburg s Herthou Berlín a o týden dříve dokonce porazili slavný Bayern!

Mizérie Freiburgu pokračuje, tentokrát nestačil na Bochum

Svěřenci trenéra Christiana Streicha udrželi ze všech bundesligových týmu nejdéle neporazitelnost. Jenže o ni přišli před reprezentační pauzou, když nestačili na Bayern. Od té doby si připsali na konto další dvě porážky, díky kterým s největší pravděpodobností po tomto kole zažijí pád ze třetí příčky. Naopak Bochum připisuje důležité páté vítězství.

Třetí Freiburg míní v Bochumi napravit poslední dvě porážky

Freiburg zatím s průběhem letošního ročníku nemůže být nespokojený. Rozhodně se mu ale nelíbily zrovna minulé dva výsledky, prohrál totiž před reprezentační pauzou jak s Bayernem, tak následně po ní s Frankfurtem, a na půdě Bochumi tedy bude hledat rychlý návrat ke svým prvopočátečním kořenům. Domácí v tuhle chvíli okupují pozice v dolní polovině tabulky.

Leverkusen i bez zraněného Schicka udolal Bochum

Na čtvrté místo Bundesligy poskočil Bayer Leverkusen, jemuž stačila na vítězství proti Bochumi jediná branka. Už ve třetí minutě jí vstřelil Amine Adli a i když bylo k vidění ještě několik šancí, nikdo z dvojice brankářů Hrádecký, Riemann neinkasoval.

Leverkusen by proti Bochumi rád zaútočil na umístění v top čtyřce

Leverkusenu se od půlky října v Bundeslize přestalo dařit. A už čtyři zápasy v řadě neuzmul tříbodový rezultát. O ten se nyní rozhodně pokusí proti nováčkovi nejvyšší soutěže, Bochum se každopádně dostala za stejné období do dost dobré pohody. Pokud reprezentační přestávka nenechala vyloženě zapomenout na její nabraný elán, neměla by mít důvod si jakkoli nevěřit.

Ozvěny z Bundesligy: Hluboko na západě, prach již slunce nedusí

Porúří se změnilo. Uhelné doly zavřely své brány, celý region od těžkého průmyslu utíká a místo toho se učí pokrokovějším oborům. Škatulky o špinavé oblasti už v realitě svůj základ ztrácejí, mnohem spíš přežívají prostřednictvím vzpomínek či odrazů v kultuře. A tak i fanoušci Bochumi nadále zpívají o svém zaprášeném městě, přestože i zde slunce dávno prorazilo. A neminulo ani Ruhrstadion.

Bochum v domácím prostředí zaskočila Hoffenheim

Skvadra Thomase Reise před týdnem nestačila na Gladbach, nicméně proti TSG si hráči věřili. Ve druhém poločase dokázali dvakrát skórovat, přičemž gólman Manuel Riemann si ještě dovolil zahodit penaltu. Rozdíl mezi oběma soupeři se tak v tabulce stáhnul na jediný bod.

Bochum by se ráda odpoutala dále od sestupového pásma, doma přivítá Hoffenheim

Hoffenheim se pohybuje ve středu tabulky, aktuálně je v poměrně slušné pohodě. Alespoň dle bodového zisku není číslo devíti získaných z možných patnácti za uplynulých pět kol nikterak špatným číslem. Nutno nicméně podotknout, že všechny z nich urval doma. Potřeboval by tak konečně zabrat i venku, příležitost přitom bude mít v nynějším případě na půdě Bochumi.

Mönchengladbach vyhrál o gól nad Bochumí, které v závěru sahala po bodu

Mönchengladbach vyhrál nad Bochumí poměrem 2:1. Hostům se podařilo v závěru zápasu snížit, v prodloužení dokonce sahali po bodu.

Gladbach odstřelil Bayern, teď si brousí zuby na Bochum

Borussia Mönchengladbach letos podává hodně nevyrovnané výkony a její výsledky mají kolísavou frekvenci, v týdnu ale Hříbata oslnila a v Pokalu smetla Bayern. Pohodu si chtějí přenést do ligové soutěže, kde hostí Bochum.

Bochum poprvé od roku 2009 vyzrála na Frankfurt

Eintracht Frankfurt v týdnu v rámci Evropské ligy nasázel Tomáši Vaclíkovi tři branky a porazil jeho Olympiakos, nicméně v desátém bundesligovém kole si nepohlídal úvod a závěr zápasu. Navíc mu nestačila ni výhoda pokutového kopu. Proto se nachází o pouhé dva body nad sestupovým pásmem. Ovšem Bochum na tom není o mnoho lépe.