VfL Bochum Německo - VfL Bochum - Zprávy

Hoffenheim po porážce s Herthou nehodlá zaváhat doma s Bochumí

Těsně před reprezentační přestávkou si Hoffenheim hodně pošramotil svou reputaci. Vůbec totiž nezvládl souboj se zachraňující se Herthou, a přišel tak o svou solidní sérii pěti zápasů bez porážky. Domácí nemají daleko k umístění mezi čtyřkou nejlepších, která je strategická pro kvalifikování se do Ligy mistrů. Nasměrovat se do starých kolejí míní teď proti Bochumi.

Předčasně ukončený ligový zápas v Bochumi skončil výhrou Mönchengladbachu

Bundesligový zápas mezi Bochumí a Mönchengladbachem, který byl minulý týden kvůli výtržnostem fanoušků předčasně ukončen, skončil vítězství hostující Borussie 2:0. Rozhodla o tom dnes disciplinární komise německého svazu.

Přerušený duel s Bochumí byl kontumován ve prospěch Gladbachu

Osmnáctého března se zápas sedmadvacátého kola nedohrál, jelikož byl po sedmdesáti minutách hry zasažen pomezní rozhodčí Christian Gittelmann kelímkem, který po něm hodil jeden z fanoušků domácího celku. Způsobil mu zranění, načež hlavní rozhodčí Benjamin Cortus tohle střetnutí nejprve přerušil, a poté ukončil. Během reprezentační přestávky disciplinární komise Německého fotbalového svazu rozhodla o tom, že v té době aktuální výsledek 0:2 bude započítán do tabulky.

Rozhodčího v Bochumi trefil kelímek, předehrávka bundesligy se nedohrála

Předehrávka 27. kola německé ligy mezi Bochumí a Mönchengladbachem zůstala nedohrána, poté co asistenta rozhodčího trefil do hlavy nápojový kelímek hozený z hlediště. Hlavní sudí zápas v 70. minutě přerušil a po odchodu všech aktérů do šaten poté po několika minutách čekání také ukončil.

Severní Porýní-Vestfálsko chystá další lokální souboj: Bochum vyzve Mönchengladbach

Před sezónou se určitě nečekalo, že by Mönchengladbach mohl být v tabulce v tak pokročilé fázi níže než Bochum, pro níž je jakožto pro nováčka Bundesligy důležitá záchrana nejvyšší úrovně. Jenže Borussia letos neprožívá povedený ročník. Aby mohla nakonec obsadit příčky, které ji vsunou do pohárové Evropě na následující období, musela by opravdu hodně zabrat.

Frankfurt potvrdil roli favorita a díky dvěma brankám po změně stran porazil Bochum

Eintracht navázal na předchozí dvě vítězství a nyní v domácím prostředí dokázal porazit konkurenční Bochum, i když se jeho tříbodový zisk rozhodně nerodil lehce. Po necelých dvaceti minutách totiž prohrával, ovšem během sedmi minut druhého poločasu vývoj otočil a nakonec po výhře 2:1 poskočil v Bundeslize na devátou pozici se sedmatřiceti body, jeho nedělní rival naopak zůstal na jedenácté příčce s dvaatřiceti body.

Povzbuzený Frankfurt by se rád posunul do horní poloviny proti podceňované Bochumi

Eintracht si od poloviny února tohoto roku prožil mírnou krizi, neboť ve třech ligových utkáních nebodoval a dokonce nevstřelil jedinou branku, nicméně s úderem měsíce března opět začal vítězit a nyní se pokusí potvrdit dobré rozpoložení proti Bochumi. Domácí výběr doposud posbíral čtyřiatřicet bodů a nachází se na desátém místě Bundesligy, jeho nedělní protivník získal o dva body méně a drží se na desáté pozici.

Bochum byla v duelu s Fürthem o jednu branku lepší

Die Unabsteigbaren v týdnu ztratili pohárové čtvrtfinále s Freiburgem až v poslední minutě prodloužení. Tentokrát se ale nenechali zaskočit soupeřovým vyrovnáním a dokázali překlopit misky vah zpět na svou stranu. Tým Stefena Leitla proto nadále zůstává přikován na samém chvostu tabulky.

Nováčkové proti sobě: Bochum se stejně jako na podzim pokusí přelstít Fürth

V žádném případě nelze hovořit o nějakých vyloženě nepovedených výkonech, pokud se na poslední dva výsledky Bochumi podíváme jen okrajově. Byť nestačila v Bundeslize nejprve na Lipsko a následně v DFB-Pokalu na Freiburg, od úspěchu ji nedělily mílové kroky. Určitě si tak bude chtít nyní spravit náladu proti Fürthu, který se statečně pere s ligovou záchranou.

Freiburg o svém postupu přes Bochum do semifinále DFB-Pokalu rozhodnul až na poslední chvíli

Teprve závěrečná minuta řádné hrací doby přinesla rozuzlení čtvrtého čtvrtfinálového zápasu. Jediného, ve kterém na sebe narazily dva bundesligové celky. V tabulce pátý Freiburg nakonec zdolal jedenáctou Bochum a mezi nejlepší čtyři účastníky poháru nakoukne poprvé od roku 2013.

Poslední semifinalista DFB-Pokalu vzejde ze souboje Bochumi a Freiburgu

Jedno jediné ryze bundesligové čtvrtfinále DFB-Pokalu obstarají Bochum a Freiburg, jejichž duel zároveň završí tuhle fázi této soutěže. Oba kluby si zatím na ligové scéně počínají velmi slušně, zároveň taktéž v Německém poháru nikterak nezahálely a rozhodně je pro ně velkým lákadlem rvát se o cennou trofej. Letos je totiž šance na triumf určitě daleko větší než jindy.

Rozhodl Nkunku, Lipsko ubojovalo výhru na půdě urputné Bochumi

Tuhou bitvu o každý centimetr na hrací ploše zvládlo lépe Lipsko, které v Bochumi jakožto favorit uzmulo očekávané vítězství, avšak nováček soutěže ho opravdu pořádně potrápil a lze konstatovat, že konečnou prohru si nezasloužil. Tentokráte se mu dalšího protivníka z popředí tabulky nepodařilo jako například nedávno Bayern, tedy alespoň ne po výsledkové stránce.

Zaskočí Bochum dalšího favorita? Doma narazí na rozjeté Lipsko

Lipsko aktuálně prožívá své nejproduktivnější období této sezóny. Začalo se mu dařit na poli Bundesligy, v níž se sune čím dál blíže strategické top čtyřce, znamenající kvalifikaci do Ligy mistrů pro následující ročník, před pár dny rozhodlo o pokračování na evropské scéně a taktéž se může porvat o úspěch v DFB-Pokalu. Svou formu určitě nehodlá ztrácet proti Bochumi.

Bochum zásluhou pozdní penalty veze bod ze Stuttgartu

Klub z Mercedes-Benz Areny se nadále v této sezoně trápí. Po vlastním gólu Armela Bella-Kotchapa to vypadalo, že se pátá výhra stane realitou. Jenže nakonec z toho byla pouze remíza, kvůli které zůstává výběr Pellegrina Matarazza předposlední. VfL má na sestupové pásmo po třiadvaceti kolech sedmibodový náskok.

Stuttgart potřebuje proti Bochumi bodovat, ta však minulý víkend porazila Bayern

Stuttgartu by se v sobotním zápase s Bochumí náramně hodily. V tabulce bundesligy je totiž předposlední a na barážovou šestnáctou příčku ztrácí čtyři body.