RB Lipsko Německo - RB Lipsko - Zprávy

Lipsko místo ofenzivních es vytáhlo nečekané trumfy. Young Boys na cenný bod nedosáhli

Hráči Lipska zvítězili v úvodním duelu skupiny G Ligy mistrů na hřišti Young Boys Bern 3:1, a navázali tak na svůj takřka suverénní start z ligového ročníku. Německý favorit vstoupil do utkání velmi aktivně a již ve třetí minutě se prosadil zásluhou jednoho z nejproduktivnějších obránců loňské sezony milionářské soutěže Mohameda Simakana. Ještě před odchodem do šaten sice dokázali domácí srovnat, ale po změně stran zařídil Červeným býkům plný bodový zisk prvním přesným zásahem v tomto kalendářním roce Xaver Schlager.

Young Boys jsou potřetí ve skupině Ligy mistrů. Potrápí Lipsko, které dorazí bez Olma?

Potřetí ve své historii se bernští Young Boys probojovali do skupinové fáze Champions League. Dosud se ani jednou nedostali dál, což by letos rádi změnili. Již první střetnutí s Lipskem napoví, jak moc velké šance švýcarský mistr bude mít.

Červení býci roznesli Augsburg na kopytech. Další kanonádu Lipska řídily letní posily

Hráči Lipska si ve čtvrtém kole Bundesligy hravě poradili s trápícím se Augsburgem, který porazili na vlastní půdě vysoko 3:0. Die Roten Bullen měli fantastický vstup do utkání a už do 27. minuty vsítili všechny tři branky. Hlavními postavami střeleckého řádění byly letní posily Loïs Openda a Xavi Simons, jež si obě na své konto připsaly gól a asistenci. Český reprezentant Tomáš Koubek byl při vysoké prohře svého týmu na lavičce. Hosté tak od startu ročníku stále čekají na premiérové vítězství.

Ofenzivně naladěné Lipsko přivítá Augsburg. Zašijou hosté v Sasku díry v obraně?

Lipsko sice na úvod ligové sezóny nestačilo na Leverkusen, následně si ale výrazně spravilo chuť po drtivé výhře nad Stuttgartem a na půdě Unionu. Navázat na tyhle výsledky rozhodně hodlá také proti Augsburgu, jehož prioritou bude zase především záchrana soutěže. Bavorský celek zatím nezískal na letošním bundesligovém poli vítězství, má na svém kontě dvě remízy.

Rozjetý Union proti Lipsku tvrdě narazil. Skvělý start v Bundeslize potvrdil Simons

Fotbalisté Lipska porazili v závěrečném utkání třetího kola Bundesligy Union Berlín na jeho hřišti 3:0. V duelu dvou ofenzivně hrajících celků se na úvodní trefu čekalo až do druhé půle, kdy o vítězství Býků rozhodl parádní trefou Xavi Simons, jenž později přidal také asistenci na jeden z gólů Benjamina Šeška. Letní posila z PSG tak dala najevo, že její tři "kanadské" body z minulého duelu nebyly dílem náhody. Die Eisernen, za které od úvodních minut nastoupil český reprezentační záložník Alex Král, v novém ligovém ročníku zaznamenali první ztrátu.

Souboj účastníků Ligy mistrů: Lipsko hodlá oplácet, Union je v dobrém rozmaru

Union si v úvodních dvou bundesligových kolech počínal moc povedeným způsobem, jistě tak chce navázat na úspěšnou loňskou sezónu. Nutno však podotknout, že nyní ho přece čeká dosavadní nejtvrdší kalibr vůbec, samozřejmě s úctou k předchozím soupeřům z Mohuče a Darmstadtu. Až Lipsko asi opravdu naplno prověří, jak na tom berlínský celek doopravdy je.

Stuttgart se v poločase sesypal. Kanonádu Lipska dirigoval po změně stran skvělý Simons

Stuttgart prohrál v Red Bull Areně v rámci předehrávky druhého kola Bundesligy s Lipskem 1:5. Vše ale pro "Šváby" vypadalo zpočátku velmi dobře, po prvním poločase totiž zásluhou Serhoua Guirassyho vedli a měli našlápnuto k historické výhře nad celkem ze Saska. Ve druhé půli šlo ovšem o koncert ze strany domácích, jehož předehrou byla chyba v rozehrávce hostů, po které skóroval dotírající Benjamin Henrichs. Hlavním frontmanem se však stal nově příchozí Xavi Simons, který si kromě přesného zásahu připsal i dvě asistence.

Lipsko napravuje úvodní nezdar, proti Stuttgartu hodlá potvrdit vzájemnou bilanci

Stuttgart po prvním kole vede tabulku, kádr ovšem během uplynulých dní opustily dva důležité články základní sestavy a o to složitější to VfB bude mít v pátek večer, kdy se představí v Lipsku.

„Nový“ Leverkusen poslal Lipsko zpět na zem. Z Čechů se představil na pár minut jen Hložek

Leverkusenu s mnoha novými tvářemi v sestavě přivítali novou sezonu německé Bundesligy výhrou 3:2 na domácí půdě s Lipskem. Po celou dobu strhujícího utkání tahali za delší konec domácí a hosté stačili pouze dotahovat. O rozhodující branku se nakonec postaral Florian Writz, jemuž v 64. minutě asistoval na perfektní zásah Jeremie Frimpong, autor úvodní branky zápasu. Z trojice českých reprezentantů byli v nominaci Bayeru pouze Adam Hložek a Matěj Kovář, přičemž první jmenovaný se v závěrečných sekundách dostal i na trávník.

Potvrdí Lipsko proti Leverkusenu skvělý vstup do sezony?

Die Roten Bullen v Allianz Areně naprosto zaskočili domácí Bayern, když si po třígólovém vítězství odvezli zpět do Saska Superpokal a soupeři tak oplatili rok starou porážku. Leverkusen zatím může těšit hladký postup v DFB-Pokalu přes Ottensen z Regionální ligy. Obhajoba šesté bundesligové příčky však nebude při tradiční vyrovnanosti konkurence jednoduchá.

Zpátky do ochozů: Preview Bundesligy 2023/24 (3/3)

Už tento víkend se zaplní ochozy v soutěži, jejíž atmosféře nekonkuruje snad žádná jiná evropská liga. Řeč je pochopitelně o německé Bundeslize, která má sice roky totožného vítěze, avšak děním na tribunácch zvládne tento nedostatek do značné míry vykompenzovat. Stejně tak v ní ale zůstává zajímavé i sportovní dění. Proto EuroFotbal postupně představuje všechny účastníky nejvyšší německé soutěže.

Kane zatím nedosáhl na trofej ani v Bayernu. Německý Superpohár pro Lipsko vystřílel Olmo

Hráči Lipska v německém Superpoháru porazili tradičního účastníka této soutěže Bayern 3:0. Býci šli v Mnichově do vedení navzdory ohlušující podpoře domácích fanoušků už ve třetí minutě, kdy se z dorážky prosadil Dani Olmo. Stejný hráč pak po oku lahodící kličce uvnitř vápna vstřelil krátce před odchodem do kabin druhý gól a po změně stran dokonce z penalty završil hattrick. Osud zápasu nezvrátil ani střídající Harry Kane, jenž měl možnost získat necelých 24 hodin po přestupu do Bavorska trofej, na kterou marně čekal více než 10 let v A-týmu Tottenhamu.

Kane se míní zapojit do Německého superpoháru, Bayern vyzve v boji o prvenství Lipsko

Podobně jako v Itálii, též Bundesliga si naplánovala start svého ročníku o týden později než zbylá top trojka evropských soutěží. V Německu jsou nyní na programu první kola v rámci DFB-Pokalu, přičemž při sobotním večeru se bude udílet i první trofej. O domácí superpohár se letos poperou loňský ligový šampión z Bayernu proti vítězi Německého poháru z Lipska.