FC Augsburg Německo - FC Augsburg - Zprávy

Augsburg našel náhradu za Maasena, do roku 2025 podepsal s Thorupem

Novým trenérem Augsburgu se stal Dán Jess Thorup. Vedení německého prvoligového klubu, v němž působí i český brankář Tomáš Koubek, dnes oznámilo, že s třiapadesátiletým koučem podepsalo smlouvu do roku 2025.

1. Bundesliga má prvního odvolaného trenéra, v Augsburgu skončil Maaßen

Augsburgu se nepovedl start do nové sezony a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Ve funkci trenéra končí Enrico Maaßen, 39letý kouč je prvním odvolaným trenérem letošního ročníku 1. Bundesligy.

Nováček Bundesligy prolomil venkovní nezdary. Kempe posunul Darmstadt od sestupových vod

Hráči Augsburgu podlehli v sedmém kole Bundesligy před vlastními fanoušky Darmstadtu 1:2. Větší touhu po vítězství prokazovali po bezbrankovém úvodním poločasu hosté, což se potvrdilo na začátku toho druhého. V 52. minutě totiž prokázal skvělý přehled ve vápně host z Unionu Berlín Tim Skarke, jenž skóroval ve druhém utkání za sebou. Rozhodující trefu zařídil z penalty Tobias Kempe. Zatímco ligový nováček tak v kombinaci se druhou nejvyšší soutěží zvítězil na stadionu soupeře poprvé od května, a odskočil tak od sestupového pásma, Bavoři zůstali pouze příčku nad ním.

Augsburg si proti Darmstadtu věří na druhé vítězství v sezoně

Třebaže FCA má rozhodně dost kvalitní kádr na to, aby se drželo daleko od sestupových pozic, zatím to vypadá, že také letos budou mít v Bavorsku, co dělat, aby udrželi Bundesligu i pro příští sezonu. Zato Darmstadt má po šesti kolech na kontě ještě o bod méně, nicméně před týdnem poprvé dokázal zvítězit.

Grifo prolomil střelecké mlčení, oblíbeného soka Freiburgu sežehl gólem a asistencí

Freiburg si v rámci šestého kola Bundesligy poradil na vlastním hřišti s Augsburgem 2:0, a připsal si tak vítězství v šestém vzájemném duelu v řadě. Domácí si šli pro tři body od úvodního hvizdu, když z penalty otevřel už v páté minutě skóre kapitán Vincenzo Grifo, a vstřelil tak svůj první ligový gól v sezoně. Italský střelec hrál klíčovou roli i krátce po přestávce, kdy precizním centrem od rohového praporku asistoval na druhou branku Philippu Lienhartovi. Pro rakouského obránce se navíc jednalo o první bundesligový zásah po sedmi měsících, přičemž naposledy se trefil právě proti Bavorům.

Freiburg se potřebuje rozstřílet. Povede se mu to proti oblíbenému Augsburgu?

I kvůli slabší produktivitě není start Freiburgu do sezóny tak povedený, jak se čekalo. V neděli "Breisgauer" hostí Augsburg, proti kterému umí dlouhodobě hrát. Zároveň se ale domácí musí mít na pozoru, neboť hostující "Fuggerstädter hladově usilují o první body z venkovního hřiště.

Bosenský expres odsoudil Mohuč dvěma góly k pádu na bundesligové dno

Fotbalisté Augsburgu otočili domácí utkání pátého kola Bundesligy proti Mohuči a při závěrečném hvizdu se mohli po výsledku 2:1 radovat z prvního vítězství v sezoně. V hektickém úvodu se nejdříve dostali do vedení hosté, po čtvrthodině ovšem srovnal skóre Ermedin Demirovič, který krátce před poločasovým hvizdem dokonal obrat. Bosenský útočník tak potvrdil skvělou formu v úvodu sezony, jelikož má na svém kontě už tři branky a stejný počet asistencí. Die Nullfünfer se naopak kvůli horšímu skóre propadli na úplné dno tabulky.

Augsburg versus Mohuč. Kdo si připíše první letošní výhru?

Tým vedený Bo Svenssonem věru nejsme zvyklí vídat na chvostu tabulky. Augsburg sice ano, ale to neznamená, že bude v tomto klání tahat za kratší konec.

Červení býci roznesli Augsburg na kopytech. Další kanonádu Lipska řídily letní posily

Hráči Lipska si ve čtvrtém kole Bundesligy hravě poradili s trápícím se Augsburgem, který porazili na vlastní půdě vysoko 3:0. Die Roten Bullen měli fantastický vstup do utkání a už do 27. minuty vsítili všechny tři branky. Hlavními postavami střeleckého řádění byly letní posily Loïs Openda a Xavi Simons, jež si obě na své konto připsaly gól a asistenci. Český reprezentant Tomáš Koubek byl při vysoké prohře svého týmu na lavičce. Hosté tak od startu ročníku stále čekají na premiérové vítězství.

Ofenzivně naladěné Lipsko přivítá Augsburg. Zašijou hosté v Sasku díry v obraně?

Lipsko sice na úvod ligové sezóny nestačilo na Leverkusen, následně si ale výrazně spravilo chuť po drtivé výhře nad Stuttgartem a na půdě Unionu. Navázat na tyhle výsledky rozhodně hodlá také proti Augsburgu, jehož prioritou bude zase především záchrana soutěže. Bavorský celek zatím nezískal na letošním bundesligovém poli vítězství, má na svém kontě dvě remízy.

Špatná ligová forma Augsburgu pokračuje. Dvougólový Asano dotáhl Bochum k remíze

Augsburg remizoval ve třetím kole Bundesligy s Bochumí 2:2 a prolomil třízápasovou domácí sérii proher s tímto soupeřem. Zasloužil se o to zejména mladý Dion Beljo, který jeden gól dal a měl prsty i v tom druhém. Nicméně v dresu Bochumi zářil aktivní Takuma Asano, který se blýskl dvěma trefami a prakticky sám zajistil VfL zisk bodu. Die Fuggerstädter tak pokračují ve své tristní bundesligové bilanci, jelikož z posledních 14 utkání nevyhráli již po třinácté a Bochum doma zatím ještě nikdy neporazili. Tomáš Koubek strávil celý zápas na lavičce.

Druhé kolo postaví proti sobě i Augsburg s Bochumí

Die Unabsteigbaren vstoupili do své třetí bundesligové sezony v řadě, přičemž v obou předchozích případech skončili v tabulce nad svým soupeřem z historického bavorského města.

Augsburg v Mnichově vzdoroval jen půl hodiny. Kane oslavil narození potomka dvěma góly

Bayern zvítězil ve druhém kole Bundesligy na domácím stadionu nad Augsburgem 3:1. Úvodní trefu zařídil ve 32. minutě nešťastným vlastním gólem hostující Felix Uduokhai. Rozhodující zásah poté vsítil nekompromisním pokutovým kopem ještě před změnou stran dvougólový Harry Kane, jenž se v týdnu stal již počtvrté otcem. Za Fuggerstädter nedostal dárek ke včerejším narozeninám čerstvě 31letý český brankář Tomáš Koubek, který sledoval utkání pouze z lavičky náhradníků.

Bude patřit klání o Bavorsko očekávaně Bayernu? Augsburg se pokusí o překvapení

Za obhajobou titulu Bayern vstoupil velmi dobře. Evidentně rychle zapomněl na krutý nezdar z Německého superpoháru a venku si hravě poradil s Brémami. A na svůj počin míní navázat také v bitvě o Bavorsko proti Augsburgu. Pozor by si každopádně v Mnichově dát měli, byť je výběr Stern des Südens pasován do role favorita. Hosté naposledy vsítili hned čtyři branky.

Čvančara exceloval při přestřelce v Augsburgu. Gladbach si ze strhující bitvy odnesl remízu

Augsburg remizoval v nesmírně dramatickém utkání prvního kola Bundesligy na domácím hřišti s Mönchengladbachem 4:4. Gólový pytel se roztrhl již v prvním poločase, kdy se oba celky prosadili hned třikrát. Po delší časový úsek tahala za delší konec provazu Hříbata, za která se při své premiéře v nejvyšší německé soutěži dvakrát trefil i Tomáš Čvančara. Obzvláště cenná byla trefa ze sedmé minuty závěrečného nastavení, kdy bývalý útočník Sparty zachoval chladnou hlavu při exekuci pokutového kopu, a dokázal tak odpovědět na třígólový comeback soupeře. Český brankář Tomáš Koubek sledoval ofenzivní hody pouze z lavičky náhradníků.