FC Augsburg Německo - FC Augsburg - Zprávy

Hoffenheim další loupež do zdárného konce nedotáhl. Bod pro Augsburg zachránil Demirovič

Hráči Augsburgu se v 11. kole Bundesligy po remíze 1:1 rozešli smírně s Hoffenheimem. Hosté potvrdili lepší formu na hřištích soupeřů, ale bod z Bavorska musí brát spíše jako ztrátu, jelikož je ve 23. minutě dostal do vedení Wout Weghorst. Na jeho gól však zkraje druhé půle odpověděl Ermedin Demirovič, a zmařil tak Hoffe cestu za šestou venkovní výhrou. Za domácí proseděl celý zápas na lavičce Tomáš Koubek, Pavel Kadeřábek sledoval výkon svého týmu vinou zranění pouze z tribuny.

Augsburg se zvedl, ale na zadek si nesedá. Jak si poradí s venkovní silou Hoffenheimu?

Pod Jessem Thorupem už Augsburg nevypadá na tak jednoznačného účastníka bojů o záchranu. Po příchodu dánského stratéga získali "Fuggerstädter" sedm bodů z devíti možných. O další budou bojovat proti Hoffenheimu, jenž je však na hřištích protivníků mimořádně silný.

Střelecká převaha Kolína k zisku tří bodů nevedla. Koubek sledoval zářícího kolegu z lavičky

Kolín remizoval v utkání 10. kola Bundesligy na vlastním hřišti s Augsburgem 1:1. Vedení se krátce po konci úvodní čtvrthodiny ujali "Kozlové", když se úspěšnou dorážkou prosadil Linton Maina. Na první přesný zásah domácího útočníka v sezoně ale Bavoři ještě před odchodem do šaten odpověděli zásluhou Phillipa Tietze. K plnému bodovému zisku měli po změně stran blíže Die Geissböcke, skvěle chytajícího Finna Dahmena ovšem podruhé nepřekonali. Český gólman Tomáš Koubek sledoval duel jen z pozice náhradníka.

Připíše si Augsburg proti trápícímu se Kölnu třetí výhru v řadě?

Augsburg se po výměně trenéra zvedl a vzhledem k brzkému vypadnutí z poháru se může soustředit výhradně na Bundesligu. Po úterním duelu s Kaiserslauternem platí to samé i pro Kozly, kteří by rádi rozšířili svou sbírku vítězství na dvě.

Gólovou přestřelku v Bavorsku ovládl Augsburg. Vlky položil na lopatky belgický talent

Augsburg předvedl v devátém kole Bundesligy fantastický obrat, díky němuž zvítězil na vlastní půdě nad Wolfsburgem 3:2. Po prvním dějství odcházeli do šaten šťastnější "Vlci", kteří měli jednogólový náskok. Jejich zkázu ovšem načal v 79. minutě vlastním gólem střídající Sebastian Bornauw, na nějž v 81. minutě navázal vítěznou a zároveň svou první trefou v dresu Augsburgu 20letý Arne Engels. Na trávníku se z českých hráčů objevil až v závěru Václav Černý, se třetí porážkou svého týmu v řadě ale již nic neudělal.

Vysokým vítězstvím povzbuzený Augsburg se pokusí si vyšlápnout i na Wolfsburg

FCA nezačali proti Heidenheimu dobře, nicméně dvoubrankové manko se podařilo stáhnout a k tomu přišly další tři góly. Jessi Thorupovi tak debut na lavičce vyšel na výbornou. Naopak Vlci věří, že si po dvou porážkách v tabulce zase polepší.

Heidenheim po úspěšném úvodu padl. Demirovič připomněl Augsburgu vůni venkovních bodů

Augsburg zvítězil v osmém kole Bundesligy na hřišti Heidenheimu 5:2. Strhující duel gólově odstartovali domácí, kteří se slepenými góly dostali v první půli do dvoubrankového náskoku. Ještě před přestávkou ovšem Bavoři dokázali skóre převrátit na svou stranu, když jejich třetí a zároveň rozhodující gól vstřelil Ermedin Demirovič.

Thorupova premiéra na lavičce Augsburgu, bavorský celek narazí venku na Heidenheim

Už to nešlo dál. Augsburg se po poslední porážce s Darmstadtem nadobro rozloučil s koučem Enricem Maassenem, který k bavorskému klubu přicházel loni v létě, a povolal na jeho místo Jessa Thorupa. Toho čeká premiéra na půdě Heidenheimu, tedy na půdě soupeře, který je také v Bundeslize novicem. Odhadovat, v jakém rozmaru nyní hosté vlastně jsou, je hodně složité.

Augsburg našel náhradu za Maasena, do roku 2025 podepsal s Thorupem

Novým trenérem Augsburgu se stal Dán Jess Thorup. Vedení německého prvoligového klubu, v němž působí i český brankář Tomáš Koubek, dnes oznámilo, že s třiapadesátiletým koučem podepsalo smlouvu do roku 2025.

1. Bundesliga má prvního odvolaného trenéra, v Augsburgu skončil Maaßen

Augsburgu se nepovedl start do nové sezony a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Ve funkci trenéra končí Enrico Maaßen, 39letý kouč je prvním odvolaným trenérem letošního ročníku 1. Bundesligy.

Nováček Bundesligy prolomil venkovní nezdary. Kempe posunul Darmstadt od sestupových vod

Hráči Augsburgu podlehli v sedmém kole Bundesligy před vlastními fanoušky Darmstadtu 1:2. Větší touhu po vítězství prokazovali po bezbrankovém úvodním poločasu hosté, což se potvrdilo na začátku toho druhého. V 52. minutě totiž prokázal skvělý přehled ve vápně host z Unionu Berlín Tim Skarke, jenž skóroval ve druhém utkání za sebou. Rozhodující trefu zařídil z penalty Tobias Kempe. Zatímco ligový nováček tak v kombinaci se druhou nejvyšší soutěží zvítězil na stadionu soupeře poprvé od května, a odskočil tak od sestupového pásma, Bavoři zůstali pouze příčku nad ním.

Augsburg si proti Darmstadtu věří na druhé vítězství v sezoně

Třebaže FCA má rozhodně dost kvalitní kádr na to, aby se drželo daleko od sestupových pozic, zatím to vypadá, že také letos budou mít v Bavorsku, co dělat, aby udrželi Bundesligu i pro příští sezonu. Zato Darmstadt má po šesti kolech na kontě ještě o bod méně, nicméně před týdnem poprvé dokázal zvítězit.

Grifo prolomil střelecké mlčení, oblíbeného soka Freiburgu sežehl gólem a asistencí

Freiburg si v rámci šestého kola Bundesligy poradil na vlastním hřišti s Augsburgem 2:0, a připsal si tak vítězství v šestém vzájemném duelu v řadě. Domácí si šli pro tři body od úvodního hvizdu, když z penalty otevřel už v páté minutě skóre kapitán Vincenzo Grifo, a vstřelil tak svůj první ligový gól v sezoně. Italský střelec hrál klíčovou roli i krátce po přestávce, kdy precizním centrem od rohového praporku asistoval na druhou branku Philippu Lienhartovi. Pro rakouského obránce se navíc jednalo o první bundesligový zásah po sedmi měsících, přičemž naposledy se trefil právě proti Bavorům.

Freiburg se potřebuje rozstřílet. Povede se mu to proti oblíbenému Augsburgu?

I kvůli slabší produktivitě není start Freiburgu do sezóny tak povedený, jak se čekalo. V neděli "Breisgauer" hostí Augsburg, proti kterému umí dlouhodobě hrát. Zároveň se ale domácí musí mít na pozoru, neboť hostující "Fuggerstädter hladově usilují o první body z venkovního hřiště.

Bosenský expres odsoudil Mohuč dvěma góly k pádu na bundesligové dno

Fotbalisté Augsburgu otočili domácí utkání pátého kola Bundesligy proti Mohuči a při závěrečném hvizdu se mohli po výsledku 2:1 radovat z prvního vítězství v sezoně. V hektickém úvodu se nejdříve dostali do vedení hosté, po čtvrthodině ovšem srovnal skóre Ermedin Demirovič, který krátce před poločasovým hvizdem dokonal obrat. Bosenský útočník tak potvrdil skvělou formu v úvodu sezony, jelikož má na svém kontě už tři branky a stejný počet asistencí. Die Nullfünfer se naopak kvůli horšímu skóre propadli na úplné dno tabulky.