US Sassuolo Itálie - US Sassuolo - Zprávy

Malé výročí oslavil „Pippo“ ziskem bodu. Salernitanu obral o premiérovou výhru Thorstvedt

Hráči Salernitany znovu nepřepsali nulu v kolonce ligových vítězství, když ve 12. kole Serie A remizovali na půdě Sassuola 2:2. K radosti kouče Filippa Inzaghiho vedli hosté už v 17. minutě o dvě branky. Legendární útočník milánského AC, kterého celý svět znal pod přezdívkou "Pippo", však nakonec měsíční výročí na lavičce Granaty ziskem všech bodů neoslavil. Do role zachránce Neroverdi se převtělil Kristian Thorstvedt, jenž prožil první vícególový duel od května 2021, kdy ještě v dresu Genku vsítil hattrick.

Sassuolo chce opět na vítěznou vlnu. Salernitana ale umí kousat

Serie A rozehraje už v pátek své dvanácté kolo a jako první se do sebe pustí Sassuolo se Salernitanou. Hosté přijedou na stadion Mapei jako jasný outsider a rádi by se konečně dočkali své první výhry v ročníku.

Turín v bitvě tabulkových sousedů vyzrál na Sassuolo. Ofenzivu hostů pomohl zchladit Zima

Hráči Sassuola padli v 11. kole Serie A na půdě Turína FC 1:2. Domácí nakročili za tříbodovým ziskem už v páté minutě, kdy je poslal svou premiérovou trefou v sezoně do vedení Antonio Sanabria. Hosté sice dokázali o chvíli později vyrovnat, v 68. minutě ale rozhodl o výhře Granaty Nikola Vlašič. Na úspěchu Býků se podílel i český obránce David Zima, jenž se na plac dostal na konci první půle, kdy střídal za zraněného spoluhráče.

Turín změří síly se Sassuolem, oba celky od sebe dělí bod

V pondělní dohrávce na sebe narazí FC Turín a Sassuolo. Oba celky patří mezi hodně nevyzpytatelná mužstva, kterým se aktuálně příliš nedaří. Svědčí o tom aktuální postavení až ve druhé polovině tabulky.

Na velikosti nezáleží. Čtyři malá města, která se proslavila v Evropě

Nejslavnější kluby na starém kontinentu má člověk mnohdy spojené s velkými městy. Vzpomeňme například na Madrid, Barcelonu, Milán, Manchester, Paříž nebo třeba Mnichov. Existují však i kluby sídlící v malých městech, které na fotbalových mapách také dokázaly velké věci. Španělská redakce Livesport Zpráv se podívala na některé z nich.

Bologna rozšířila v regionálním derby venkovní kolekci remíz. Sassuolu pomohl k bodu Boloca

Hráči Bologni remizovali v 10. kole Serie A na půdě Sassuola 1:1. Duel přitom začal pro hosty skvěle, když už ve třetí minutě slavili branku po přesném zakončení Joshuy Zirkzeeho. Neroverdi se však nevzdali a ještě před změnou stran byli za svou aktivitu odměněni. Postaral se o to Daniel Boloca, jehož přízemní pokus z hranice vápna zapadl přesně k tyči. Chrti se tak ani na pátý pokus neradovali z venkovní výhry, k jejich uspokojení však může hrát fakt, že na hřištích soupeře zároveň zatím neprohráli.

Sassuolo vyzývá na souboj Boloňu

Měsíc říjen není pro Sassuolo zrovna zaslíbený a alespoň o jednu výhru bude usilovat v jeho kalendářním závěru. Neroverdi přivítají Boloňu, která si udržuje zajímavou formu a s výjimkou prvního zápasu neprohrála.

Sassuolo předalo Laziu body na zlatém podnose. Minely v defenzivě trestaly zkušené opory

Sassuolo zaplatilo za minely v obraně nejvyšší možnou cenu, když v devátém kole Serie A prohrálo doma s Laziem 0:2. Neroverdi nepotvrdili pověst týmu, který dokáže trápit velkokluby, a už v úvodní půli dvakrát inkasovali. O oba tyto zásahy se postaraly dlouholeté opory Římanů, když se nejprve trefil Felipe Anderson a ve 35. minutě také Luis Alberto. Pohodlný náskok hosté po změně stran bez problémů ustrážili a došli si pro druhou venkovní výhru v ligovém ročníku.

Sassuolo vyzve nepříjemného soupeře, Lazio ale taky nemá formu

Sassuolo se pokusí vzchopit po posledních ne zrovna pozitivních výsledcích. Jenže si k tomu nevybralo úplně nejlepšího soupeře, neboť s Laziem má dlouhodobě problémy. Sassuolo naopak patří mezi neoblíbenější protivníky Římanů.

US Lecce - US Sassuolo 1:1

Sassuolo remizovalo v osmém kole Serie A v Lecce 1:1 a opět potvrdilo, že zatímco věhlasná jména dokáže porážet, problémy mu často dělaji papírově snadnější soupeři. Úvodní gól padl ve 22. minutě z penalty, kterou proměnil odchovanec a historicky nejlepší střelec Neroverdi Domenico Berardi, pro nějž šlo už o 51. proměněný pokutový kop v kariéře. Hosté o konečném výsledku rozhodli záhy po změně stran, když se již počtvrté po srpnovém přestupu z Dunajské Stredy prosadil v dresu Giallorossi Nikola Krstovič. Daniel Samek strávil celé utkání na lavičce domácích náhradníků a opět se nedočkal debutu v italské nejvyšší soutěži.

Nevyrovnané Sassuolo se podívá do Lecce

Páteční předehrávka 8. kola Serie A nabídne dva duely, ten pozdější se odehraje na stadionu Via del Mare, kde své domácí zápasy hraje loňský nováček z Lecce. Tentokrát proti sobě bude mít nevyzpytatelného soupeře, dorazí Sassuolo.

Sassuolo na skalpy gigantů nenavázalo, zápletku v zápase různých poločasů rozřešil Colombo

Fotbalisté Monzy zvítězili v sedmém kole Serie A na hřišti Sassuola 1:0. Neroverdi doufali v navázání na povedené poslední zápasy proti favoritům, nicméně šance Domenica Berardiho z první půle skvělými zákroky zneškodnil Michele Di Gregorio. Po změně stran naopak hrozili spíše hosté, jejichž převahu nakonec přetavil ve vítěznou branku mladý útočník Lorenzo Colombo.

Naváže Sassuolo proti Monze na výhru ze San Sira?

Sassuolo si v uplynulém týdnu vyšláplo na Inter i Juventus a potvrdit zisk senzačních šesti bodů se pokusí doma proti Monze. To je papírově schůdnější protivník, než oba italští velikáni, ovšem rozhodne se až na hřišti. Monza má své ambice a v létě poměrně slušně posílila už tak solidní kádr.

Suverénní jízda Interu se proti Sassuolu poprvé zadrhla, obrat hostů se nesl v režii Berardiho

Inter v šestém kole italské Serie A poprvé v nové sezoně zaváhal, když před svými fanoušky neuhlídal jednobrankové vedení a prohrál se Sassuolem 1:2. O úvodní zásah utkání se v nastavení prvního dějství postaral domácí Denzel Dumfries, po změně stran už však pálili jen Neroverdi. Nejprve vyrovnal Nedim Bajrami po přihrávce Domenica Berardiho a italský křídelník zhruba po hodině hry sám vstřelil vítězný gól. V italské nejvyšší soutěži tak nezůstal žádný tým, který by letos ještě nepoznal hořkost porážky.