US Sassuolo Itálie - US Sassuolo - Zprávy

Osimhen s Kvaratskheliou dali proti Sassuolu vzpomenout na loňskou jízdu

Neapol otočila dohrávku 21. kola Serie A a porazila Sassuolo jednoznačně 6:1. Neroverdi se sice ujali vedení, to ale úřadujícího mistra v čele s Khvichou Kvaratskheliou a Victorem Osimhenem nastartovalo k velkému obratu. Nigerijec poslal černozelené do sestupového pásma hattrickem a asistencí, přičemž zaznamenal už devět tref ze šesti vzájemných klání. Domácí klub, který se rozloučil se svým dlouholetým koučem Alessiem Dionisim, tak schytal další ránu v boji o záchranu.

Sassuolo hostí Neapol v souboji dvou nových trenérů

Sassuolo se v souboji dvou trenérských nováčků postaví Neapoli a bude věřit, že mu změna na pozici hlavního kouče přinese víc štěstí. Podobnou rošádu má za sebou nedávno i Neapol, na první dobré výsledky ale stále čeká.

Bolestivé rozhodnutí pro Sassuolo, rozloučilo se s trenérem Dionisim

Sassuolo rozhodně neprožívá klidnou sezónu. Vedení klubu se tak v neděli rozhodlo propustit po sérii neuspokojivých výsledků trenéra Alessia Dionisiho. Celek z Emilie-Romagny se po poslední prohře s Empoli stále nachází v sestupovém pásmu a začíná mu pořádně téct do bot. Dočasně tým přebere padesátiletý Emiliano Bigica, jenž do této chvíle působil u mládeže.

Záchranářská mise Empoli přinesla další úspěch, Sassuolo poslal do kolen Bastoni

Empoli zvítězilo ve 26. kole Serie A na hřišti Sassuola 3:2. Novým koučem povzbuzení hosté šli do vedení už v 11. minutě, kdy se poprvé v sezoně prosadil kapitán Sebastiano Luperto. Na vyrovnání Neroverdi reagoval po hodině hry proměněnou penaltou M'Baye Niang. Domácí ovšem dokázali skóre i napodruhé srovnat, na pozdní zásah Simone Bastoniho z nastaveného času už ale nestačili. Azzurri tak po změně trenéra neprohráli již pošesté v řadě a vyhoupli se už na 13. příčku, naopak Neroverdi po herním propadu zůstali těsně nad zónou sestupu.

Zvedající se Empoli prověří domácí Sassuolo, to se naopak trápí

Sobotní program 26. kola Serie A začne na stadionu Mapei, kde své domácí duely hraje Sassuolo. Mužstvo těžce zkoušené mnoha nástrahami tohoto ročníku se pokusí konečně probrat a podržet ještě trochu svého šéfa.

Dvě chycené penalty během minuty pomohly Atalantě rozšířit kolekci vítězství

Atalanta porazila ve 25. kole Serie A Sassuolo 3:0. Domácí měli od začátku duelu značnou ofenzivní převahu, kterou se jim zásluhou Maria Pašaliče podařilo zúročit ve vedoucí gól. Další šance Bergamo dlouho zahazovalo, a tak mohli hosté na konci první půle z penalty srovnat. Tu však i přes její přísné opakování nadvakrát neproměnil Andrea Pinamonti, jenž udělal z brankáře Marca Carnesecchiho hrdinu. Tento moment jako by outsidera definitivně položil, a tak si Nerazzurri v klidu dokráčeli pro páté ligové vítězství v řadě.

Atalanta může popravit Dionisiho, jehož Sassuolo se trápí

Sobotní večer nabídne Atalantě další body, ke kterým by se podle předpokladů měla snadno dostat. Do Bergama totiž přijede Sassuolo, které už několikrát řešilo odvolání trenéra Alessia Dionisiho pro dlouhodobě špatné výsledky.

Turínští Býci si přijeli na půdu Sassuola pro tradiční dělbu bodů

Turín FC si ve 24. kole Serie A připsal třetí remízu z posledních čtyř duelů, když hrál na půdě Sassuola nerozhodně 1:1. Oba zásahy se vešly do první desetiminutovky. Skóre otevřel v dresu domácího celku přesně hlavičkující Andrea Pinamonti, na jehož zásah na druhé straně brzy reagoval Duván Zapata. Neroverdi se tak s Býky v lize podělili o body již poosmé z posledních 10 klání na vlastním stadionu, přičemž hned šestkrát se zrodil právě výsledek 1:1.

Sassuolo se namočilo do boje o záchranu a v sobotu se utká s FC Turín

Nepříjemné starosti má Sassuolo, které si vinou špatných výsledků zavařilo a namočilo se do bojů o záchranu. Neroverdi mají na nesestupových pozicích už jen jednobodový náskok a s Turínem by se jim hodilo vítězství.

Chybu hrdiny minulého kola smazala Bologna drtivým závěrem

Sassuolo prohrálo ve 23. kole Serie A v Bologni 2:4. Už v prvním poločase přitom i díky hrubce Lukasze Skorupského, jenž minulý víkend chytil penaltu na půdě AC Milán, dvakrát skórovalo, přičemž tolik gólů inkasovali Rossoblu v předchozích osmi domácích ligových kláních dohromady. Jednobrankové poločasové manko se podařilo v 73. minutě smazat Giovannimu Fabbianovi a o chvíli později se prosadil i Lewis Ferguson, který se trefil popáté v sezoně a potřetí byl jeho zásah tím rozhodujícím. Chrti vyhráli v roce 2024 vůbec poprvé a poskočili na pátou příčku tabulky.

Sassuolo se pokouší zastavit pád na půdě Boloni

Bologna si musí poradit s absencí svého trenéra, který minule viděl červenou kartu. A kromě toho i s jednotkami Sassuola, které dorazí na Stadio Renato Dall'Ara za jasným účelem zisku tří bodů. Budou ze sebe ale muset vymáčknout mnohem víc než dosud.

Monza po dvou debaklech zabrala, Mota se zotavil z neuznaného gólu asistencí

Monza zvítězila ve 22. kole Serie A nad Sassuolem 1:0. Ani jeden z týmů se nepyšnil zrovna nejlepší formou, na což lépe zareagovali Brianzoli, kteří rozvlnili síť ve 22. minutě, avšak gól Danyho Moty nebyl pro ofsajd uznán. O chvíli později ale portugalský útočník přihrál Andreovi Colpanimu a na jeho trefě už nenašel nic neregulérního ani videorozhodčí. Neroverdi tak padli ve třetím vzájemném klání za sebou.

Sassuolo potřebuje v Monze zlepšit obranu, domácím nejde útok

Monze poslední týdny rozhodně nevycházejí podle představ a trenér Palladino musí rychle najít způsob, jak zastavit pád tabulkou, který jeho mužstvo potkal. Pomoct by mu k tomu mohlo utkání se Sassuolem, které v této sezoně také rozhodně nezáří.

Vlahovičův výkon na jedničku udržel Juventus na kontakt s Interem

Hráči Juventusu bez větších potíží porazili v dohrávce 20. kola Serie A na vlastním hřišti Sassuolo 3:0. Hlavním hrdinou střetnutí byl nejlepší střelec Staré dámy Dušan Vlahovič, který v prvním poločase dvěma krásnými góly rozvlnil síť Neroverdi. Zebry tak před domácím publikem od startu sezony stále neprohrály a i nadále drží krok s vedoucím Interem. Hosté naopak zaváhali na půdě soupeře už počtvrté v řadě a od sestupové zóny je dělí pouze dva body.

Juventus přivítá svého jediného přemožitele Sassuolo

Fotbalisté Juventusu utrpěli v letošní sezoně doposud jedinou porážku a zapříčinilo se o ní na konci září Sassuolo. "Stará dáma" od té doby stabilizovala výsledky a pořád drží krok s vedoucím Interem a pokud Neroverdi vrátí porážku, přiblíží se prvnímu místu na dva body.