US Sassuolo Itálie - US Sassuolo - Zprávy

Fiorentina zahájila nový rok neslavně. Sassuolo nezastavily ani přísné verdikty rozhodčích

Sassuolo zvládlo nad očekávání dobře duel 19. kola Serie A, v němž porazilo Fiorentinu 1:0. Hosté, v jejichž dresu se na konci střetnutí představil i Antonín Barák, usilovali o dotažení třetího AC Milán, na hřišti ovšem jejich ambice nebyly vůbec znát. Neroverdi poslal do vedení už v deváté minutě Andrea Pinamonti, na což nedokázali hosté v první půli odpovědět ani jednou střelou na branku. Po změně stran navíc rozhodčí odhalil sporný ofsajd po trefě Kristiana Thorstvedta a následně odpískal přísnou penaltu ve prospěch hostů. První výhru pro domácí celek od 26. listopadu však vychytal gólman Andrea Consigli.

Sassuolo má s Fiorentinou problém, teď ho čeká další kolo

Sobotní program italské Serie A završí duel mezi Sassuolem a Fiorentinou. Zápas, ve kterém tradičně padá větší množství branek a v němž nebývá nouze o dramata. Sassuolo jedno takové drama právě prožívá a nutně potřebuje zabrat, aby nespadlo do zóny sestupu.

Sassuolo nezastavilo strmý pád tabulkou ani v Miláně. Ofenzivní zmar AC prolomil Pulisic

AC Milán zvládl utkání 18. kola Serie A, v němž porazil Sassuolo nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Bezbrankový stav dokázal po ofenzivním trápení změnit až v 59. minutě domácí Christian Pulisic, jenž zblízka prostřelil soupeřova brankáře. Rossoneri tak v lize před vlastními fanoušky zvítězili počtvrté v řadě a pojistili si třetí příčku. Hosté naopak prohráli z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát a nadále zůstávají nepříjemně blízko sestupovému pásmu, od kterého je dělí pouze dva body.

AC Milán čeká nepříjemné Sassuolo

Co vracet budou mít fotbalisté Milána provinčnímu Sassuolu. V lednu letošního roku brali Neroverdi na San Siru senzační výhru 5:2 a domácí dobře vědí, že nemohou zápas podcenit. Proti papírově slabším soupeřům mívá AC problémy, což znovu potvrdilo v minulém kole na hřišti poslední Salernitany.

Prokletí domácího prostředí vydrželo Sassuolu až do konce roku. Janov v závěru spasil Ekuban

Janov zvítězil v 17. kole Serie A na půdě Sassuola 2:1. O úvodní trefu vypjatého duelu se ve 28. minutě postaral Andrea Pinamonti. Mladý útočník, jenž si zahrál jednu sezonu i v barvách Rossoblu, si tak v této sezoně připsal již šestý zásah a překonal tím svůj dosavadní rekord v dresu Neroverdi. Janované ovšem po změně stran zvýšili tempo a po proměněné penaltě se v samotném závěru dočkali výhry zásluhou skórujícího Caleba Ekubana. Černozelení tak prodloužili čekání na domácí triumf již na šest utkání v řadě, naopak Rossoblu potěšili své fanoušky ligovým vítězstvím po čtyřzápasovém strádání.

Janov povzbuzený remízou s Juve se chystá na Sassuolo

Italská Serie A si pro nás nachystala těsně před svátečními dny ještě jedno kolo a jako první se ho v pátek navečer zúčastní 4 týmy. Jeden ze dvou duelů od půl sedmé se bude hrát na Mapei Stadium, domovském stánku Sassuola.

Pravidlové prohřešky stály Udinese výhru. Neprohru Sassuola odvrátil dvougólový Berardi

Fotbalisté Udinese remizovali v rámci 16. kola Serie A na domácí půdě se Sassuolem 2:2. Přestože šli Bianconeri do dvougólového vedení zásluhou přesné trefy a asistence Roberta Pereyry, museli se po smolné závěrečné půlhodině smířit s bodem. V 59. minutě byl totiž vyloučen Pereyrův argentinský krajan Martín Payero, což dodalo hostům potřebnou vzpruhu. Dvakrát se pak z penaltového puntíku prosadil Domenico Berardi, čímž znovu odsunul domácí blíže sestupovému pásmu.

O důležité body si to rozdají Udinese a Sassuolo

Tři body budou vítaným zbožím jak pro Udinese, tak i Sassuolo. Oba celky jich nemají na zbyt a v případě domácích jde dokonce o sestupové ohrožení. Únorový duel předchozí sezony skončil naposledy remízou, bude se dělba bodů opakovat?

Přesná hlavička jubilanta k bodům nevedla. Cagliari rozrazilo obranný val soupeře v nastavení

Sassuolo v 15. kole Serie A prohrálo 1:2 na hřišti Cagliari. Úvodní branku utkání vstřelil při svém 100. zápase v soutěži už v sedmé minutě Martin Erlič. Závěrečnou půlhodinu museli hosté dohrávat bez vyloučeného Ruana Tressoldiho, což se také nakonec projevilo. Domácí sice početní výhodu zužitkovali až v nastavení, ale zato hned dvakrát. Vítězný gól si totiž připsal v osmé minutě nastavení Leonardo Pavoletti. Český fotbalista Jakub Jankto do duelu nezasáhl, celý ho sledoval pouze z lavičky náhradníků.

Cagliari už se zase nedaří, dokáže to proti Sassuolu změnit?

V pondělí večer půjdou do akce také Cagliari a Sassuolo. Domácí zůstávají i nadále v sestupovém pásmu, ovšem proti Sassuolu mají velkou šanci si polepšit. Proti Sardiňanům se Sassuolu zrovna dvakrát nedaří, navíc jejich forma v tomto ročníku Serie A je kolísavá.

Vlci ukořistili proti oslabenému Sassuolu vítězství. Na otočce AS měl hlavní podíl Dybala

AS Řím otočil utkání 14. kola Serie A v Sassuolu, kde vyhrál 2:1. V úvodu se i přes aktivitu hostů prosadil do odkryté brány bývalý hráč Gremia Matheus Henrique, po změně stran nicméně bylo střetnutí i kvůli červené kartě Daniela Bolocy v režii Vlků. Tým z hlavního města spasil Paulo Dybala, jenž nejprve proměnil penaltu, a následně přihrál na vítězný gól. Družina Josého Mourinha tak vyšplhala zpět na páté místo.

Sassuolo chce pokračovat v dobré formě s AS

Sassuolu se proti AS Řím poslední dobou začalo dařit a v šesti z posledních sedmi vzájemných duelů s ním neprohrálo. Navíc má šanci, že bude římský gigant unaven po náročném výletu do Ženevy.

Nad sestupovým pásmem se střílelo ostošest. Empoli zasadil rozhodují ránu Berardi

Sassuolo si ve 13. kole Serie A odvezlo ze stadionu Empoli tři body za výhru 4:3. Po dramatické první půli ozdobené hned čtyřmi přesnými zásahy odcházeli hráči do šaten za nerozhodného stavu. Po přestávce se obraz hry změnil a další střelecký zápis přišel až v 66. minutě po úspěšné penaltě Domenica Berardiho. Domácí se v závěru zmohli na vyrovnání, ikona Neroverdi ovšem svým druhým gólem duel rozhodla povedeným volejem v nastavení.

Empoli hodlá po Neapoli skolit i Sassuolo, proti kterému hrát umí

Empoli minule dokázalo vyhrát nad aktuálním mistrem z Neapole a přispělo ke konci trenéra Rudiho Garcii. Tentokrát může využít domácího prostředí proti týmu, který rozhodně nemá takové renomé nebo formu. Do Toskánska zamíří Sassuolo.

Malé výročí oslavil „Pippo“ ziskem bodu. Salernitanu obral o premiérovou výhru Thorstvedt

Hráči Salernitany znovu nepřepsali nulu v kolonce ligových vítězství, když ve 12. kole Serie A remizovali na půdě Sassuola 2:2. K radosti kouče Filippa Inzaghiho vedli hosté už v 17. minutě o dvě branky. Legendární útočník milánského AC, kterého celý svět znal pod přezdívkou "Pippo", však nakonec měsíční výročí na lavičce Granaty ziskem všech bodů neoslavil. Do role zachránce Neroverdi se převtělil Kristian Thorstvedt, jenž prožil první vícególový duel od května 2021, kdy ještě v dresu Genku vsítil hattrick.