Takovou podzimní část sezony čekal opravdu málokdo. Palermu se první polovina vůbec nepovedla a nyní je až devatenácté. V zimní přestávce ale přišlo několik hráčů, kteří by mohli pomoci tradičnímu sicilskému celku vzhůru. Ideální časy ale neprožívá ani Atalanta.

Inter nakupuje. Získá Kuzmanoviče, Schelotta a Kovačiče

Inter se na závěr zimního přestupního termínu pustil do nákupů, získat by měl hned tři hráče. Nejvíc peněz, až patnáct milionů eur, může putovat do Dinama Záhřeb za Matea Kovačiče. Dalšími posilami nerazzurri budou Zdravko Kuzmanovič ze Stuttgartu a Ezequiel Schelotto z Atalanty.

Atalanta Bergamo - AC Milán 0:1

Další vítězství si na své konto připisuje AC Milán, který zvítězil na hřišti Atalanty Bergamo 1:0. Hrdinou zápasu se stal Stephan El Shaarawy, jenž zaznamenal už patnáctou ligovou branku v sezoně. V zápase hodně plály emoce, zejména ve druhém poločase, o čem svědčí počet udělených karet - celkem osm.

Preview: Atalanta Bergamo - AC Milán

Fotbalisty AC Milán čeká těžká práce, přivézt tři body ze hřiště Atalanty Bergamo. Rossoneri stále ztrácejí na pohárové pozice, a pokud si chtějí v příští sezoně zahrát Ligy mistrů, nemůžou si dovolit zaváhat.

Atalanta Bergamo - Cagliari Calcio 1:1

Remízou 1:1 skončilo i utkání mezi Atalantou Bergamo a Cagliari. Hosté měli raketový nástup a velmi brzy vedli. Domácí však ve druhém poločase srovnali a na konečné remíze se nic nezměnilo ani po vyloučení Luigiho Giorgia.

Preview: Atalanta Bergamo - Cagliari Calcio

Z týmů umístěných ve druhé polovině tabulky se utkají Atalanta a sardinské Cagliari. Hosté se pohybují těsně na hranici sestupu a záchrany a pokud na hřišti svého soupeře zvítězí, v tabulce ho přeskočí. Atalanta je navíc z formy, i když v táboře Cagliari to také není nejlepší.

SS Lazio - Atalanta Bergamo 2:0

Už jen tři body dělí římské Lazio od prvního místa. Biancocelesti dnes porazili Atalantu Bergamo 2:0, a jelikož Juventus klopýtl, je rozdíl mezi oběma soupeři již jen tříbodový.

Preview: SS Lazio - Atalanta Bergamo

Vynikající formou oplývá Lazio, které se v tomto kole představí doma na Olympijském stadionu proti Atalantě Bergamo. Biancocelesti v lize neprohráli už osm kol a s dvoubodovým náskokem drží druhou pozici, na vedoucí Juve potom ztrácí pět bodů.

Domácí Chievo spasil Cofie, který rozhodl o výhře nad Atalantou

Duel mezi veronským Chievem a Atalantou Bergamo nebyl z historického hlediska nikdy gólovou přestřelkou. Utkání zpravidla rozhoduje jediná branka. Tu dnes vstřelil mladík Isaac Cofie a postaral se o radost domácích fanoušků.

Preview: Chievo Verona - Atalanta Bergamo

Tradice souboje těchto celků nepředpokládá žádné gólové hody. Přesto bude souboj mezi Atalantou a Chievem velmi významný. Sousedé v tabulce budou soupeřit o cenné body a průnik do bezpečnějších vod první desítky.

Juventus dokončil příchod obránce Pelusa z Atalanty

Federico Peluso definitivně přestoupil z Atalanty do Juventusu. Osmadvacetiletý obránce již včera podstoupil v turínském klubu zdravotní prohlídku, Stará dáma pak dokončila jeho příchod formou hostování do konce sezóny s následnou opcí na trvalý přestup...

Peluso míří do Juventusu, Colantuono je s tím smířen

Hotovou věcí se zdá býti odchod Federica Pelusa z Atalanty do Juventusu. Turínský klub by měl italského obránce získat na hostování s opcí na trvalý přestup, s odchodem jednoho z členů základní sestavy pak je smířen i trenér Stefano Colantuono...

Atalanta Bergamo - Udinese Calcio 1:1

Udinese potvrdilo pověst letošního remízového krále a dělbu bodů předvedlo i na půdě Atalanty Bergamo. Utkání se pro Udine vyvíjelo dobře, avšak domácí Atalanta ještě v prvním poločase srovnala na konečných 1:1.

Preview: Atalanta Bergamo - Udinese Calcio

Atalanta Bergamo by ráda zakončila rok 2012 v první polovině tabulky a k tomu potřebuje jediné - uspět doma proti Udinese. Giudolinovi svěřenci začínají pomalu připomínat loňský bronzový tým a na stadionu Atleti Azzurri D'Italia mají rozhodně šanci bodovat.

Juventus FC - Atalanta Bergamo 3:0

S minimálně pětibodovým náskokem zůstane na čele tabulky Juventus. Stará dáma nezaváhala ani dnes, proti Atalantě potvrdila výrazně lepší vzájemnou dominanci. Výhra 3:0 se zrodila už v prvním poločase, kdy se postupně trefili Vučinič, Pirlo a Marchisio.