AS Řím Itálie - AS Řím - Zprávy

Feyenoord hodlá odčinit loňské vyřazení, AS se ale zvedá

Natěšené Stadio Olimpico už čeká na své miláčky, kteří se pokusí zopakovat dramatické výjevy staré deset měsíců. Tehdy se AS v nervydrásajícím utkání postavilo Feyenoordu rovněž a Nizozemci budou chtít domácímu mužstvu tuhle bolestivou porážku konečně vrátit.

Střelecké převaze Frosinone se postavil mladý host z Juventusu

AS Řím zvítězil ve 25. kole Serie A na hřišti Frosinone 3:0. Domácí ovšem v první půli Giallorossi výrazně přestříleli, žádnou ze svých šancí ale do zdárného konce nedovedli. Zato Vlci jednu z mála příležitostí v úvodním dějství využili, když ve 38. minutě nechytatelně zakončil odvážnou individuální akci 18letý stoper Dean Huijsen. Nizozemec, který v hlavním městě hostuje z Juventusu, se v posledních třech ligových duelech prosadil již podruhé.

Učitel se pokusí zvládnout roli outsidera proti svému žákovi

Trenér Eusebio Di Francesco, bývalý hráč AS Řím, trénoval klub z hlavního města dva roky. A mezi svými žáky měl i Danieleho De Rossiho. Ten se proti svému někdejšímu trenérovi v neděli večer postaví coby trenér AS a bude chtít bodovat.

Přesné hlavičky vyústily v remízu. Na gól maličkého Brazilce odpověděl mohutný Lukaku

AS Řím uhrál v prvním zápase vyřazovací fáze Evropské ligy remízu 1:1 na hřišti Feyenoordu. Domácí se v závěru první půle dostali do vedení, když se hlavou prosadil jen 168 centimetrů vysoký Brazilec Igor Paixao. Po změně stran ovšem prokázal své neoddiskutovatelné kvality Romelu Lukaku, jenž Římanům taktéž přesnou hlavičkou zajistil pohodlnější výsledek do odvety. V dresu rotterdamského celku zasáhl do duelu od 63. minuty i český reprezentant Ondřej Lingr.

Mourinho směrem k majiteli AS Řím: Nečekané a nespravedlivé propuštění

AS Řím před měsícem odvolal Josého Mourinha, jenž se s tím dosud nevyrovnal. Jednašedesátiletý trenér se jako ambasador značky Football.com vyjádřil ke startu vyřazovacích fází evropských pohárů a při té příležitosti se vrátil ke konci na lavičce Giallorossi. Kritikou přitom nešetřil amerického majitele klubu rodinu Friedkinů, která stála za jeho odchodem.

Feyenoord opět proti nemesis posledních let. Do Rotterdamu zamíří AS Řím

Feyenoord se znovu vrací na místo činu a tentokrát se pokusí vrátit AS Řím minulé nezdary. Doma jsou Nizozemci velmi silní a navíc mají skvělou formu. Vlci z Itálie navíc přijedou bez mnoha svých věrných fanoušků, přesto udělají cokoli, aby si nechali otevřená vrátka do odvety.

Nezvykle nevydařený poločas pomohl Interu v přestřelce gigantů napravit Thuram

Fotbalisté AS Řím potvrdili ve 24. kole Serie A narůstající formu, ale nakonec na Stadio Olimpico padli s vedoucím Interem 2:4. Po přesných hlavičkách stoperů na obou stranách poslal Vlky do vedení v závěru prvního poločasu krásnou ranou Stephan El Shaarawy, a Lombarďané tak v lize inkasovali v úvodním dějství více než jednou poprvé od května roku 2022. Jenže po změně stran si uzmul pozornost diváků Marcus Thuram, který nejdříve vyrovnal a následně dostal pod tlak čerstvou posilu římského klubu Angeliňa, jenž si vstřelil vlastní gól.

Inter hájí první příčku proti De Rossiho „novému“ Římu

Velký šlágr 24. kola Serie A se odehraje na římském Stadio Olimpico, kam se chystá lídr tabulky z Milána. Pro Danieleho De Rossiho a jeho AS to bude první opravdový test jejich společných sil, protože Inter je v této sezoně znovu jen těžko k zastavení. "Vlci" to ale hodlají před vlastními fanoušky i přesto zkusit.

Uvolněné Římany táhl za drtivým vítězstvím opět kapitán Pellegrini

Fotbalisté AS Řím porazili ve 23. kole Serie A Cagliari 4:0. O úspěchu Vlků znovu rozhodl Lorenzo Pellegrini, jenž už ve druhé minutě zaznamenal třetí vítězný zásah Giallorossi za sebou. Ve formě hrající kapitán poté korunoval povedený výkon asistencí na pojišťovací trefu v zápase dvougólovému Paulu Dybalovi. Římané tak i podruhé v sezoně vyzráli na celek ze Sardinie, který se po třech porážkách v řadě propadl na 18. sestupovou příčku. Český záložník Jakub Jankto sledoval celé utkání z lavičky náhradníků.

Ranieri se vrací do Říma, aby se utkal se svým žákem

Římané se pod vedením trenéra Danieleho De Rossiho opět vrací na svou půdu a doufají, že jim vášniví příznivci pomohou k lepšímu představení než minule. Do důvěrně známého prostředí se vrací také Claudio Ranieri, jehož Cagliari potřebuje bodovat přímo zoufale.

AS Řím získal odchovance Empoli, dvacetiletý Baldanzi přišel posílit střed hřiště

Poprvé si na profesionální úrovni vyzkouší dvacetiletý ofenzivní záložník Tommaso Baldanzi jiné angažmá než to dosavadní v Empoli. Už v minulém ročníku se vypiloval jako základní pilíř sestavy, v letošní sezóně pouze plynule navázal na výkony předchozí. Není tak divu, že si ho všimli větší kluby v Serii A. Nakonec si plácl s AS Řím, který utratil 10 miliónů eur.

Angeliño se opět stěhuje, sezonu dohraje na hostování v AS Řím

Obránce Angeliño v posledních letech často střídá kluby a pokračuje v tom i letos v lednu. Španěl si poprvé zahraje italskou nejvyšší soutěž, na hostování z RB Lipsko si ho vypůjčilo římské AS.

Taktovka klubové legendy přinesla další ovoce, znovu rozhodl Pellegrini

Fotbalisté AS Řím zvládli i druhý zápas pod vedením nového trenéra Daniela De Rossiho, když ve 22. kole Serie A porazili Salernitanu na její půdě 2:1. Římané měli od prvních minut územní převahu, kterou dokázal šest minut po změně stran přetavit v úvodní trefu z pokutového kopu Paulo Dybala. Na argentinskou hvězdu navázal o několik okamžiků později i Lorenzo Pellegrini, jehož gól byl nakonec i podruhé v řadě vítězný. Vlci se tak díky zisku tří bodů posunuli do top pětky celé soutěže, zatímco Granata zůstává přišpendlená na úplném dnu tabulky.

Poslední Salernitana hostí doma nebezpečný AS Řím

Salernitana dokázala už dvakrát v řadě obrat favorizovaný AS Řím o dva body a remizovala s ním na jeho půdě. Jak jí to půjde na domácím pažitu proti mužstvu, které v nedávné době dostalo nový impuls, se uvidí v pondělní dohrávce 22. kola Serie A.

De Rossi po vítězné premiéře: AS Řím musí zápasům dominovat

AS Řím při premiéře pod novým trenérem Danielem De Rossim těsně zdolal Hellas Verona a udržel se v dosahu pohárových příček. Bývalý záložník, jenž tento týden nahradil Josého Mourinha, následně uvedl, že pod jeho vedením by měli být Giallorossi dominantní na míči...