AS Řím Itálie - AS Řím - Zprávy

De Rossiho při trenérském debutu v AS Řím podrželi jeho bývalí spoluhráči

AS Řím porazil ve 21. kole Serie A na vlastním stadionu Veronu 2:1. Úspěšný vstup do nové éry pod vedením klubové legendy Danieleho De Rossiho, jenž v římských barvách odehrál úctyhodných 616 soutěžních zápasů, se zrodil už v první půli. V 19. minutě se postaral o úvodní gól Romelu Lukaku. Druhý a nakonec také rozhodující zásah domácího celku byl plně v režii bývalých spoluhráčů italského kouče, když skórujícímu Lorenzu Pellegrinimu asistoval Stephan El Shaarawy, který měl stejnou roli i při předešlé brance. Giallorossi se tak v tabulce posunuli na dostřel pohárovým pozicím.

Hellas se pokusí pokazit De Rossimu premiéru na lavičce milovaného AS

V Římě zavládl chaos, protože vedení po minulém kole přistoupilo k těžko očekávanému kroku a odvolalo trenérskou legendu Josého Mourinha. Tenhle konec ale umožnil jeden romantický návrat, protože proti Veroně povede AS někdejší legendární kapitán, Daniele De Rossi.

Mourinho skončil v AS Řím, ve funkci trenéra ho střídá De Rossi

AS Řím má od dnešního dne nového trenéra. Aktuálně devátý celek Serie A v úterý oznámil, že ukončil spolupráci s Josém Mourinhem, a to včetně jeho asistentů. Šedesátiletý portugalský kouč byl u Giallorossi od roku 2021, jeho povinnosti přebírá Daniele De Rossi.

Mourinho sledoval z tribuny na San Siru další frustrující představení Vlků

Fotbalisté AC Milán porazili ve 20. kole Serie A tápající AS Řím 3:1. Zápas gólově načal již po 11 minutách záložník Yacine Adli, jenž zaznamenal svůj první soutěžní zásah v milánském dresu. K Francouzovi se ve druhé půli přidal krajan Olivier Giroud, jehož vítězná trefa přispěla k usmíření fanoušků po nedávném vypadnutí z Coppa Italia. Hosté, kteří se museli obejít bez vykartovaného Josého Mourinha, naopak prohráli ve čtvrtém venkovním duelu v řadě a propadli se až na devátou příčku.

Nedělní program Serie A uzavře duel AC Milán – AS Řím

Hlavní šlágr 20. kola italské nejvyšší soutěže se odehraje na milánském San Siru. V neděli večer tam zavítá AS Řím, který se po prohraném římském derby musí revanšovat vlastním fanouškům. Z okruhu favoritů je to právě tým z Věčného města, který strádá a na čtvrté místo, zaručující Ligu mistrů, už ztrácí čtyři body.

Římské derby provázely násilnosti fandů

Římské derby ve čtvrtfinále Italského poháru mezi AS a Laziem provázely ve středu násilnosti fanoušků. Vyhrocený duel na Olympijském stadionu vyhrálo Lazio 1:0.

Římané poskytli kritikům další munici, penaltový zásah Dybaly stačil proti Atalantě jen na bod

Atalanta vybojovala v utkání 19. kola Serie A před bouřlivým publikem na Stadio Olimpico remízu 1:1 s AS Řím. Celek z Lombardie si vytvořil náskok hned ze své první šance, kterou zakončil gólovým výskokem Teun Koopmeiners. Poté se však domácí dostali do tempa a po řadě velkých šancí jim zařídil bod proměněnou penaltou Paulo Dybala. Konečný výsledek nicméně Vlkům přílišnou radost neudělal, neboť za uplynulý měsíc zvítězili v lize jen jednou a nadále jim náleží až osmá příčka.

AS Řím řeší potíže ve středu obrany, z Juventusu přišel mladíček Huijsen

Dean Huijsen v říjnu debutoval v italské nejvyšší soutěži a v nadcházejících měsících bude dostávat další šance, na sobě ovšem nebude mít dres Juventusu - osmnáctiletý nizozemský stoper byl zapůjčen na hostování do AS Řím.

Atalanta jede do Říma, kde se jí daří. AS se topí v krizi absencí

AS Řím stále sní o Lize mistrů a v neděli večer může udělat další krok v odklizení přímého konkurenta. Jen o jednu příčku nad Giallorossi se totiž nachází Atalanta, která má přirozeně stejné ambice. A k tomu navíc mnohem lepší formu než domácí AS.

AS Řím přivítá nový rok mimo pohárové pozice. Taktické šachy ovládla Stará dáma

Juventus se rozloučil s kalendářním rokem 2023 výhrou 1:0 nad AS Řím. Šlágr 18. kola Serie A nabídl souboj takticky skvěle připravených týmů, takže útočná esa obou celků se dostávala do šancí jen sporadicky. Rozhodující branka přišla krátce po změně stran, kdy stál na konci krásné kombinace Adrien Rabiot. Bianconeri tak neinkasovali před vlastním publikem již popáté v ročníku a díky zaváhání vedoucího Interu mají na dosah první příčku. Naopak AS vstoupí do nového roku až ze sedmé pozice.

Juventus v honbě za vedoucím Interem vítá Mourinhovo AS

Velkolepý šlágr si Serie A nechala na sobotní večer. Tehdy se do sebe v turínské aréně pustí domácí Juventus a AS Řím. Vlci se potýkají s výpadky formy a mnoha absencemi, zatímco turínská strana hodlá přitvrdit a deklarovat jasnou touhu vyhrát mistrovské Scudetto.

Z Tottiho šla vždycky elegance a šarm, obdivoval Čermák

Dneškem se završuje naše povánoční minisérie o význačných sportovcích let nedávných. Končíme fotbalem, a postavou, kterou rozebereme se sportovním redaktorem Mladé fronty DNES Davidem Čermákem, je legendární srdcař AS Řím - Francesco Totti. V italské lize nasázel 250 gólů, získal scudetto i trofej pro vítěze mistrovství světa. Ale nic z toho dostatečně nepopisuje, čím byl výjimečný.

Neapol zlomily v Římě předvánoční hádky. Osimhen pokřtil novou smlouvu vyloučením

AS Řím ukončil 17. kolo Serie A vítězstvím 2:0 nad Neapolí, a Vánoce tak stráví na šesté příčce právě před svým soupeřem. Spíše než ofenzivní fotbal však bitva gigantů nabídla tvrdé fauly a hádky, po nichž v první půli obdrželi žluté karty mimo jiné i oba trenéři. Neapolitánci se po změně stran navíc museli obejít bez vyloučeného Mattea Politana a Victora Osimhena. Nigerijec se tak rozhodně neodvděčil svým zaměstnavatelům, s nimiž podepsal smlouvu do roku 2026. Početní výhodu pro AS zúročil Lorenzo Pellegrini, který rozhodl po necelých pěti minutách na trávníku.

Římané stojí proti neoblíbené Neapoli, ta zažila šok

V sobotu večer se veškerá pozornost fanoušků calcia bude zřejmě upínat k římské aréně Stadio Olimpico, kam přijedou hráči Neapole. Současný mistr se ocitá pod palbou kritiky a věří, že si proti mátožnému AS spraví chuť. Za očekáváním totiž zaostávají oba týmy.

Bologna vylepšila své postavení na úkor souseda v tabulce. AS se s absencemi nepopasovalo

AS Řím prohrál v 16. kole italské Serie A na půdě Bologni 0:2. Začátek zápasu opravdu nemohl fanoušky ofenzivního fotbalu z hlediska šancí nadchnout. Slibně se vyvíjející rozjezd Giallorossi zhatil ve 37. minutě Nikola Moro, jenž si připsal svůj první ligový gól v sezoně. Druhý poločas otevřel smolným zákrokem Rasmus Kristensen, jehož noha odrazila míč do vlastní branky. Svěřenci Josého Mourinha se tak nedokázali vyrovnat s řadou absencí v ofenzivních řadách, domácí se naopak posunuli již na čtvrtou pozici.