AC Monza Brianza Itálie - AC Monza Brianza - Zprávy

Další články

Juventus našel nového brankáře, na přestup získal Di Gregoria z Monzy

Michele Di Gregorio se stal nejnovější akvizicí italského Juventusu. Šestadvacetiletý brankář podepsal se Starou dámou smlouvu do 30. června 2029. Naposledy chytal za Monzu, v níž strávil čtyři sezony včetně dvou v Serii A. Juventus za posilu do brány zaplatí i s bonusy zhruba 20 milionů eur.

Nesta se posouvá do Serie A, bývalý obránce se stal trenérem Monzy

Monza do pozice trenéra podle očekávání jmenovala Alessandra Nestu, jenž do této chvíle vedl druholigovou Reggianu. Italský mistr světa z roku 2006, jenž ve funkci nahradí Raffaela Palladina, podepsal roční smlouvu, která bude automaticky prodloužena při záchraně v Serii A.

Barák má ve Fiorentině nového trenéra, Italiana střídá Palladino

Vedení Fiorentiny dnes odpoledne představilo nového trenéra a na lavičku klubu z renesančního města podle očekávání usedne Raffaele Palladino. 40letý kouč přišel z Monzy, své místo mu přepustil Vincenzo Italiano.

K utnutí remízové série pomohl Juventusu v posledním kole i netradiční střelec

Fotbalisté Juventusu porazili ve 38. kole Serie A na vlastní půdě Monzu 2:0 a po šesti ligových remízách v řadě se na Allianz Stadium rozloučili se svými fanoušky alespoň trochu důstojně. Pod první výhrou někdejšího obránce Paola Montery, jakožto prozatímního kouče na lavičce Staré dámy, se významně podepsali svými gólovými příspěvky v rozmezí dvou minut Federico Chiesa a Alex Sandro. Pro brazilského obránce šlo navíc o první přesný zásah po více než dvou letech.

Juventus se doma loučí, Monza sní o posledním dojmu na závěr

V sobotu navečer se do boje pustí i Juventus, který se bude chtít v domácím prostředí Allianz Stadium rozloučit s fanoušky alespoň trochu důstojně. Jeho soupeřem se stane Monza, která předsezónní cíl tak úplně nesplnila a výš než jedenáctá v tabulce neskončí.

Marocké duo v pravý čas vykouzlilo první venkovní vítězství Frosinone

Fotbalisté Frosinone výrazně zvýšili své šance na udržení se v elitní italské soutěži, když ve 37. kole Serie A porazili domácí Monzu 1:0. O jediný gól utkání se už v deváté minutě postarala dvojice Maročanů, když Abdou Harroui našel hlavu Walida Cheddiry, který bez problémů vstřelil svůj sedmý gól v sezoně. Monza se i kvůli jistému umístění ve středu tabulky nehnala bezhlavě za vyrovnáním a umožnila soupeři zapsat vůbec první venkovní vítězství v aktuálním ročníku.

Monza chce výš tabulkou, Frosinone nemá jistou záchranu

Monza se po sérii negativních výsledků v tabulce propadla na dvanácté místo a ráda by se ještě do konce ligového ročníku podívala trochu výš. Ideálním soupeřem jí k tomu bude Frosinone, které má opět výrazné sestupové starosti.

Skvělý Barák řídil dvěma asistencemi obrat Fiorentiny nad Monzou

Fiorentina zvítězila ve 36. kole Serie A nad Monzou 2:1. I přesto, že se hosté bleskurychle ujali vedení po hlavičce Milana Djuriče, se domácí dokázali dostat zpět do hry. Vyrovnávací trefu obstaral přestupový cíl několika velkoklubů Nicolás González, jehož našel nadýchaným centrem Antonín Barák. Český reprezentant si navíc připsal asistenci i u vítězného zásahu. Fialky díky tříbodovému zisku poskočili v tabulce na osmou příčku.

Boj ve středu tabulky, Fiorentina vyzve Monzu

Po postupu do finále Konferenční ligy se Fiorentina musí zase koncentrovat na domácí soutěž, kde nejsou její výsledky zrovna optimální. Pozice zaručující evropské poháry se Viole vzdálily, takže jediná cesta povede už jen přes konečné vítězství v Konferenční lize.

Procitnutí spícího ostrostřelce Lazia znehodnotila v Monze podřimující defenziva

Lazio si zkomplikovalo závod o Ligu mistrů, když ve 35. kole Serie A remizovalo na hřišti Monzy 2:2. Skóre otevřel v 11. minutě Ciro Immobile, jenž se na střelecké listině objevil v italské soutěži poprvé od začátku února. Po změně stran však začal úřadovat Milan Djurič. Na úvodní trefu domácího útočníka ještě díky velké chybě Brianzoli v rozehrávce dokázali Le Aquile reagovat a vrátit se na chvíli do vedení, v nastavení však bosenský fotbalista přesnou hlavičkou rozhodl o dělbě bodů.

Zlepšující se Lazio hodlá opět porazit Monzu

Sobotní podvečer se bude hrát v Monze zajímavý duel, protože na U-Power Stadium se představí silné Lazio. A tomu se v poslední době daří, takže ani útok na příčky znamenající průnik do Ligy mistrů nejsou úplně nereálným cílem.

Monza přibrzdila úspěšnou Gottiho revoluci, gólovou zápletku přinesl až strhující závěr

Hráči Lecce remizovali ve 34. kole Serie A s Monzou 1:1 a udělali další důležitý krok ke klidnému závěru sezony. Brianzoli vsadili na stadionu soupeře, kterého neporazili pětkrát za sebou, na defenzivní styl hry. Ten slavil úspěch až do nastavení druhého poločasu, v němž z ojedinělé nebezpečné příležitosti skóroval domácí střelec se zkušenostmi ze slovenské ligy Nikola Krstovič. V bláznivém závěru utkání si ale nachystali Lombarďané rychlou odpověď, když z penalty určil konečné skóre Matteo Pessina.

Lecce se může v souboji s Monzou přiblížit záchraně

Posledních pět kol má před sebou Lecce a k jistotě záchrany ještě potřebuje sbírat body. Jihoitalský celek je na dobré cestě, obzvlášť po dvou výhrách v řadě. Dokáže Lecce slepit i tři výhry po sobě?

Monotónnost prvoligových měření sil Atalanty a Monzy udržely góly utlumených útočníků

Atalanta, která ovládla všechny tři předcházející prvoligové duely proti Monze, vyhrála ve 33. kole Serie A na hřišti tohoto soupeře 2:1. Úvodní gól měl ve 44. minutě na svědomí Charles De Ketelaere, jenž se na přelomu roku pyšnil fantastickou formou, avšak zásah na stadionu Brianteo se stal jeho prvním po více než dvou měsících. Od utkání hraného 11. února čekal na branku také El Bilal Touré, jeho vítězná trefa ze druhé půle byla však teprve druhou v ročníku. Tříbodový zisk udržel Orobici v kontaktu s AS Řím, který zaujímá poslední příčku zaručující místenku v dalším ročníku Ligy mistrů.