Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

Preview: Valenciennes FC - Olympique Nice

Loni se Valenciennes zachránilo jen tak tak, letos zatím okupuje vynikající 12. příčku a sestoupit už prakticky nemůže. V předposledním kole hostí Nice, které ještě teoreticky hraje o poháry.

AJ Auxerre - Valenciennes FC 2:0

Hráči Auxerre dotáhli napínavý zápas proti Valenciennes do vítězného konce. Vedení Auxerre zajistil v 17. minutě Kevin Lejeune a na druhý, pojišťovací gól čekali diváci až do poslední minuty, kdy se trefil Ireneusz Jelen.

Preview: AJ Auxerre - Valenciennes FC

Auxerre potřebuje pojistit prvoligovou příslušnost pro příští rok. Valenciennes už by starosti mít nemělo.

Valenciennes FC - AS Nancy-Lorraine 1:1

Nancy nedokázalo zvítězit ve Valenciennes a kleslo na čtvrtou příčku. Hosté sice od desáté minuty vedli, ale domácím se povedlo na začátku druhého poločasu vyrovnat na konečných 1:1.

Preview: Valenciennes FC - AS Nancy-Lorraine

Nancy cestuje v neděli do Valenciennes, kde se pokusí udržet svůj náskok na třetí příčce před Marseille. Domácí tým se nachází ve středu tabulky a s největší pravděpodobností se ve vyrovnané tabulce sestupovým starostem vyhne.

Stade Rennes - Valenciennes FC 1:0

Domácí Rennes dokázalo zvítězit 1:0 díky jediné brance Sylvaina Wiltorda z 78. minuty 1:0 a vidina účasti v Poháru UEFA ještě není ztracena. Hosté potvrdili, že jsou nejhůře hrajícím mužstvem na cizích hřištích, ze 17 utkání dokázali naplno bodovat jen v jediném.

Preview: Stade Rennes - Valenciennes FC

Jak domácí tak i hosté z Valenciennes si stále myslí na Evropu. I když to možná podle pozice v tabulce moc nevypadá, bodové rozdíly nejsou veliké. Domácí na UEFU ztrácí dva a hosté tři body.

Valenciennes FC - Racing Strasbourg 2:0

Do druhé ligy mají nejspíše namířeno fotbalisté Štrasburku, kteří nedokázali bodovat na hřišti Valenciennes a prohráli 2:0. Domácí tým se musel obejít bez trenéra Kombouareho na lavičce, který dostal disciplinární trest. Valenciennes i přesto dokázali naplno bodovat, dvěma brankami se blýskl Savidan.

Preview: Valenciennes FC - Racing Strasbourg

Valenciennes přivítá v sobotu večer tým Štrasburku, který je až po uši namočený v sestupových vodách. Domácí tým se bude muset obejít bez hlavního trenéra na lavičce, který dostal disciplinární trest.

Stade Caen - Valenciennes FC 1:0

Jediný gól z 20. minuty rozhodl o třech bodech pro domácí. Caen bylo po celý zápas lepším týmem a jeho výhra je naprosto zasloužená. Rozdíl ve skóre mohl být daleko větší, ale hosty několikrát podržel gólman Penneteau. Svůj skvělý výkon korunoval zlikvidovanou penaltou po půlhodině hry.

Preview: Stade Caen - Valenciennes FC

Zápas Stade Caen versus Valenciennes přichystá souboj dvou týmů bez dobré formy. Sice oba patří do středu Ligue 1, jenže boj o záchranu se jim nemusí vyhnout.

Valenciennes FC - Olympique Lyon 1:2

Lyonští opět dokázali, že jsou ve Francii číslo jedna a tentokráte to odnesli hráči Valenciennes. Domácí sice ještě na vedoucí gól Keity stačili odpovědět, strefil se Chelle, ale po hodině hry vystřelil Olympiqueu tři body Gouvo.

Preview: Valenciennes FC - Olympique Lyon

Důležitý krok udělal Lyon v minulém týdnu, když dokázal porazit PSG 4:2 a přiblížil se tak k dalšímu titulu. V tomto kole zajíždí na půdu Valenciennes, kde se bude muset obejít bez největší současné hvězdy týmu Benzemy, který se právě proti PSG zranil.

Valenciennes FC - Girondins Bordeaux 3:1

Bordeaux ztratilo možnost přiblížit se Lyonu na tři body, a to potom, co nestačilo na Valenciennes. O výsledek 3:1 se postarali za domácí Sébastien Roudet, Filip Šebo a Steve Savidan, jediný gól Girondinsu dával Wendel.

Preview: Valenciennes FC - Girondins Bordeaux

Na Stade Nungesser do Valenciennes přijede v sobotu Bordeaux a Alou Diarra, záložník hostů, upozorňuje své spoluhráče na úvodní tlak, kterým prý bude chtít Valenciennes překvapit svého soka.