Stade Rennes Francie - Stade Rennes - Zprávy

Preview: Lille OSC - Stade Rennes

Fotbalisté Rennes nepřestávají překvapovat fotbalovou Francii. Minulý týden si na své konto připsali osmnáctý zápas v řadě bez porážky a tvrdě šlapou na paty vedoucímu Lyonu, který má už jen dvoubodový náskok. V rámci posledního zápasu 21. kola nejvyšší francouzské ligy zajíždí Rennes na hřiště Lille.

Olympique Marseille získal na hostování útočníka Wiltorda

Olympique Marseille získal na půlroční hostování bývalého francouzského reprezentačního útočníka Sylvaina Wiltorda. Čtyřiatřicetiletý mistr Evropy z roku 2000 přišel do klubu ze Stade Rennes.

Rennes se i nadále daří, série neporazitelnosti čítá osmnáct zápasů

Sedmnáctý srpen roku 2008 je zatím nejčernějším ligovým dnem pro Stade Rennes v letošní sezoně. Rennes tehdy nestačilo na Grenoble a podlehlo 0:1, zároveň ale odstartovalo obdivuhodou šňůru bez porážky. Ta se v sobotu zastavila na čísle 18...

Skvělá série Rennes pokračuje, porazilo Grenoble 1:0

Skvělá série Rennes pokračuje i po zápasu s Grenoblem. Svěřenci Guye Lacombeho neprohráli již osmnáct zápasů a díky své šňůře bez prohry se posunuli již na druhé místo. Dva body za vedoucí Lyon.

Preview: Stade Rennes - Grenoble Foot 38

Po krátké pauze se opět rozjíždí naplno Ligue 1 a v současnosti jeden ze spolufavoritů Rennes bude bojovat o další body. Rennes se zatím drží na třetí pozici a dotírá na vedoucí Lyon, je za ním o pouhé čtyři body, což se dá ve druhé polovině bez problémů dohnat. Jeho soupeřem bude nováček z Grenoblu. Ten se zatím nachází v poklidném středu tabulky a má náskok na záchranářské boje deset bodů.

FC Lorient - Stade Rennes 1:2

Rennes se díky vítězství 2:1 v Lorientu vyšplhalo v neúplné tabulce na druhé místo za vedoucí Lyon. Domácí tým dlouhou dobu vedl, ale absolutně nezvládl závěrečné minuty střetnutí, ve kterých dvakrát inkasoval a Lorientu tak zbyly jen oči pro pláč. Rennes pokračuje ve výborné formě, 17 zápasů v řadě se nenašel nikdo, kdo by ho dokázal porazit.

Bretaňské derby: Porazí Lorient doma konečně Rennes?

Hosté stále drží dlouhou šňůru bez prohry v Ligue 1, přesto by tým trenéra Guye Lacombeho měl začít vyhrávat, aby z pátého místa neztratil kontakt s vedoucími mužstvy. Nebude to mít ovšem lehké, v bretaňském derby zavítá na půdu Lorientu, který navíc z posledních pěti zápasů čtyřikrát zvítězil.

Stade Rennes - FC Nantes 0:0

Třetí tým tabulky v boji o titul ztratil cenné bodíky a opět spíše "zvítězila" jeho defenzíva, proto Rennes před posledním podzimním kole kleslo na páté místo. Naopak pro Nantes je vydřený bod určitě velkým úspěchem a navíc dobrou vizitkou do další fáze, udrželo si 16. místo a náskok před sestupovými příčkami se vyšplhal na pět bodů.

Preview: Stade Rennes - FC Nantes

Třetí Rennes se může dostat do těsného závěsu za vedoucí Lyon nebo odskočit bodově druhé Marseille. Záleží, jak nedělní vzájemný souboj prvních dvou týmů dopadne. Tak jako tak, nečeká na domácí žádná lehká práce. Střetne se totiž v dalším derby s Nantes, které je vzdálené jen několik kilometrů dále a jenž je posíleno o vítězství nad Lyonem.

SM Caen - Stade Rennes 1:1

Neporazitelnost fotbalistů Rennes pokračuje i po zápase v Caen. Domácí tým se sice těsně před poločasovým hvizdem dostal do vedení, ale hosté dokázali třináct minut před koncem utkání vyrovnat.

Preview: SM Caen - Stade Rennes

Téměř čtyři měsíce nepoznali fotbalisté Rennes hořkost porážky a na svou sérii chtějí navázat na hřišti Caen. Svěřenci kouče Lacombeho ztrácí na vedoucí Lyon pět bodů a patří k největším překvapením soutěže.

Stade Rennes - Paris Saint-Germain 1:0

Rennes potvrdilo svou letošní domácí neporazitelnost, tentokrát to "schytali" fotbalisté PSG, kteří nedokázali v utkání skórovat a do hlavního města Francie si odvážejí prohru 1:0. Domácím tři body vystřelil těsně před koncem prvního poločasu Cheyrou. Jeho gól, kromě tří bodů, znamená také posun na druhou příčku tabulky za vedoucí Lyon.

Guy Lacombe proti býválému PSG

Proti svému bývalému klubu Paris SG, které vyhrálo v Ligue 1 čtyři utkání za sebou, si zatrénuje jeho bývalý lodivod Guy Lacombe, jenž se svým Rennes letos doma ještě neprohrál. Ačkoli je na toto utkání náležitě motivován, žádnou zášť proti němu necítí.

Girondins Bordeaux - Stade Rennes 1:1

Souboj mezi Bordeaux a Rennes vítěze nenašel. Hosté se sice zásluhou Thomerta dostali v první půli do vedení, ale Bordeaux po hodině hry vyrovnalo skóre utkání a remíza 1:1 vydržela až do závěrečného hvizdu.

Preview: Girondins Bordeaux - Stade Rennes

Fotbalisté Bordeaux nezvládli zápas minulého kola proti Lyonu, ve kterém prohráli 1:2 a ztratili kontakt s čelem tabulky. Své zaváhání mohou napravit už v sobotu, kdy ve svém svatostánku hostí Rennes. Domácí ale nečeká rozhodně snadné utkání, hosté z Rennes mají na svém kontě 25 bodů a patří jim třetí pozice tabulky.