Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Brest a Rennes napodobily Dijon a Nîmes

V obou případech totiž byla k vidění bezbranková remíza. Bretaňské derby bylo dokonce ještě o jednu střelu na bránu chudší.

Bretaňské derby nabídne duel Brestu a Rennes

Nováček ligy z Brestu nevstoupil do sezóny úplně špatně. Teprve v minulém kole utrpěl svou první porážku, jinak si na své konto připsal dvě remízy a jedno vítězství. Rennes je na tom ovšem ještě lépe. Sice i hostující klub naposledy prohrál, a to před vlastními fanoušky s Nice, předtím ovšem skolil Montpellier, překvapivě také PSG i Štrasburk.

Nîmes Olympique uštědřil Brestu první porážku

První porážku po postupu do Ligue 1 registruje Brest. Bretaňský celek vůbec nestačil na Nimes Olympique, kterému podlehl vysoko 0:3. Domácí Crocodiles zvítězili poprvé v sezoně.

Nîmes hostí nováčka z Brestu

Nimes mělo v prvních třech kolech složitý los a až ve čtvrtém kole se konečně dočká srovnatelného soupeře. Po Paříži, Nice a Monaku čeká na Crocodiles nováček z Brestu. Má to však háček, Brest od svého postupu do Ligue 1 ještě neprohrál.

Brest poprvé vyhrál, doma dokázal zaskočit Remeš

I ve třetím zápase dokázal nováček z Brestu bodovat a to rovnou naplno. První vítězství po svém návratu do Ligue 1 zařídil čtyři minuty před koncem jedinou brankou Gaëtan Charbonnier. Remeš na inkasovaný gól už nedokázala zareagovat a poprvé v sezóně prohrála.

Brest se ve třetím kole Ligue 1 střetne s Remeší

Oba kluby zatím nepoznaly hořkost porážky, byť o něco lépe jsou na tom Les Rouges et Blancs, který i jednou vyhráli. Naposledy se tito soupeři utkali v minulém roce v rámci Ligue 2, kde jejich duel skončil bezbrankovou remízou.

Nováček Ligue 1 získal cenný bod ze Saint-Étienne

Fotbalisté Brestu dokázali i ve druhém utkání bodovat a tentokrát překvapili remízou na stadionu Geoffroye Guicharda proti Saint-Étienne. Navíc nechybělo mnoho a Brest se mohl radovat z výhry, protože dlouhé vedení mu překazil až sedm minut před koncem vyrovnávací brankou Bouanga.

Preview: AS Saint-Étienne - Stade Brestois

Brest čeká po počáteční domácí remíze cesta ven a to rovnou na stadion Geoffroye Guicharda, který je domovinou loni čtvrtého Saint-Étienne. Favorit utkání je zřejmý, Les Verts zatím navázali na uplynulý ročník a v prvním kole zvítězili na hřišti nebezpečného Dijonu.

Brest přišel o výhru nad Toulouse až v závěru

Brest chtěl v prvním utkání nové sezóny potvrdit, že ne nadarmo byl loni v Ligue 2 vůbec nejlépe hrajícím celkem před vlastními fanoušky. Opravdu přitom nebyl vůbec daleko od vítězství, od 25. minuty totiž vedl po gólu Mathiase Autreta, nicméně Toulouse stačilo pouhou minutu před závěrečným vyrovnat zásluhou Efthymiose Koulourise.

Nováček z Brestu bude bojovat o body s Toulouse

Poprvé od roku 2013 si Brest zase zahraje nejvyšší francouzskou soutěž. Loni v Ligue 2 uhrál celkové druhé místo a jeho zásadní prioritou pro novou sezónu bude bezpochyby udržení. Dost možné je, že i tenhle úkol dostane od vedení i jeho nynější soupeř z Toulouse, jenž naposledy horlivě bojoval o záchranu a skončil na konečné šestnácté příčce.

Stade Brestois - AS Nancy-Lorraine 1:2

Nancy se rozloučilo s delším působením v Ligue 1 vítězstvím na půdě posledního celku z Brestu, jenž zaznamenal již svou jedenáctou porážku v řadě a na tuhle sezónu bude chtít co nejrychleji zapomenout. Klidné utkání nabídlo v konečném účtování tři branky, domácí přitom snižovali na 1:2 až v nastavení.

Preview: Stade Brestois - AS Nancy-Lorraine

Poraženecké utkání, ve kterém se oba týmy budou loučit minimálně na rok s Ligue 1. V Brestu zklamání už možná trochu upadlo, přece jenom o jeho sestupu bylo rozhodnuto již dříve, u Nancy je však všechno čerstvé. O jeho osudu totiž rozhodlo minulé kolo a trochu nečekaná domácí porážka s Bastií.

Paris Saint-Germain - Stade Brestois 3:1

Oslavy titulu v Paříži vyšly na jedničku. Domácí porazili již sestupující Brest hladce 3:1, dva góly do své bohaté sbírky přidal Zlatan Ibrahimovic. Především se však s profesionální kariérou na domácím stadionu loučil David Beckham. Fotbalová legenda se neubránila kapancům slz, jakmile v 82. minutě odcházela z placu.

Preview: Paris Saint-Germain - Stade Brestois

Domácí oslava titulu. Jiný reálný význam zápas PSG s Brestem vlastně ani nemá - domácí už z trůnu nikdo nesesadí, hosté si zase minulý víkend definitivně potvrdili pád do Ligue 2..

Stade Brestois - FC Sochaux 0:2

Brest už to má sečtené - poslední tým tabulky padl v existenčním utkání doma se Sochaux 0:2, a může si tak začít pomalu balit kufry. Hosté naopak udělali klíčový krok v záchranářském souboji..