Lille OSC Francie - Lille OSC - Zprávy

Preview: AS Saint-Etienne - Olympique Lille

Bitvu o pohárovou Evropu uvidí diváci v zápase mezi St. Etienne a Lille. Oba týmy dělí v tabulce pouhý bod a na hřišti se objeví dvě mužstva, které nyní hrají ve výborné formě. Jen málokdo by před pár měsíci tipoval, že se právě tyto týmy budou pohybovat v horních patrech tabulky.

Kluivert se přihlásil na trenérský kurz

Bývalý nizozemský reprezentant Patrick Kluivert se chystá na kariéru fotbalového kouče. Útočník francouzského Lille se spolu s někdejšími spoluhráči z národního týmu Michaelem Reizigerem a Phillipem Cocum přihlásil u Nizozemského fotbalového svazu na trenérský rychlokurz pro bývalé hráče.

Olympique Lille - Toulouse FC 3:2

Zajímavá přestřelka byla k vidění v Lille. Zde domácí Olympique nakonec přestřílel hosty z Toulouse poměrem 3:2 a získal tak důležité tři body v boji o Evropu.

Preview: Olympique Lille - Toulouse FC

Lille se po nepovedeném startu do sezóny zvedá a na čtvrté místo nyní ztrácí už pouhých šest bodů. Vidiny Ligy mistrů se nevzdává, a proto vítězství nad Toulouse se rovná povinnosti.

Olympique Marseille - Olympique Lille 1:3

Překvapení kola se zrodilo v Marseille, domácí tým nestačil na Lille, podlehl mu 1:3 a nedokázal využít zaváhaní Nancy. Bitva o Ligu mistrů tak zůstává i nadále otevřená. Hvězdou nedělního večera se stal Mirallas, který dvěma brankami dokázal otočit skóre zápasu a nasměrovat svůj tým za třemi body.

Preview: Olympique Marseille - Olympique Lille

Posledním zápasem 34. nejvyšší francouzské ligy je měření sil mezi Marseille a Lille. Domácí tým se po nevydařeném vstupu do sezóny dokázal probojovat na výsluní tabulky, po minulém kole se dokonce dostal na třetí příčku tabulky, která zajišťuje předkolo Ligy mistrů.

Olympique Lille - AS Nancy-Lorraine 2:1

Fotbalisté Nancy ztratili třetí příčku v tabulce, když venku nestačili na Lille a prohráli 2:1. Všechny branky utkání padly v první půli, nejprve se po čtvrthodině hry z penalty trefil domácí Bastos. Pět minut před poločasovým hvizdem zvyšoval na 2:0 Mirallas, hosté na jednobrankový rozdíl snížili ve 45. minutě.

Preview: Olympique Lille - AS Nancy-Lorraine

Nancy zajíždí na půdu Lille, kde se bude snažit uhájit třetí příčku tabulky před dotírající Marseille, na kterou mají hosté náskok pouhých tří bodů. Olej do ohně přidal kouč Marseille, který řekl, že jeho tým má více zkušeností než Nancy a proto věří, že to budou nakonec oni, kdo se bude radovat z třetí příčky v tabulce.

Olympique Nice - Olympique Lille 0:0

Bezbrankovou remízu přineslo utkání mezi Nice a hosty z Lille. Nejvíce může domácí mužstvo mrzet neproměněná penalta z 23. minuty. Mírně lepším týmem bylo Lille, ale nedokázalo se brankově prosadit.

Preview: Olympique Nice - Olympique Lille

Zajímavé utkání bude k vidění v sobotu mezi Nice a Lille. Oba týmy dělí v tabulce pouze bod a také možnost boje o evropské poháry ještě není ztracená.

Olympique Lille - AJ Auxerre 0:2

Možná největší překvapení kola si připsali hráči Auxerre. Ti totiž díky Dennisovi Oliechovi a Danielovi Niculaeovi vybojovali tři body na hřišti Lille. Pro hosty důležitý krok za záchranou.

Preview: Olympique Lille - AJ Auxerre

Sedm míst a pět bodů, to je rozdíl mezi současnými Olympiquem Lille a AJ Auxerre. Právě tyto dva týmy si to v rámci jednatřicátého kola Ligue 1 rozdají. První vzájemný duel vyhráli hráči Lille a ti jsou favority i pro jarní souboj.

Racing Strasbourg - Olympique Lille 0:1

Jediného gólu se dočkali diváci pět minut před koncem, kdy se trefil hostující Mavuba a rozhodl o tom, že všechny tři body poputují do Lille. Domácí, hrající v deseti lidech, už nenašli na gól odpověď.

Preview: Racing Strasbourg - Olympique Lille

Lille cestuje do Štrasburku bez dvou klíčových záložníků, ale chce navázat na výkon z minulého týdne, kdy rozdílem dvou tříd deklasovalo nováčka z Caen 5:0.

Olympique Lille - Stade Caen 5:0

Po výhře nad Racingem Lens nabídlo Lille divákům dobrý fotbal i v utkání s Caen. Nováčka Ligue 1 vyřídilo na svém stadionu v poměru 5:0. Tento výsledek znamená pro domácí celek posun již na sedmé místo v tabulce.