FC Sochaux Francie - FC Sochaux - Zprávy

Preview: FC Sochaux - AS Nancy-Lorraine

Velmi důležitý zápas čeká na Svěrkošovo Sochaux. Domácí fotbalisté jsou totiž na předposledním místě tabulky, a pokud by v sobotním utkání zvítězili, pravděpodobně by se dostali mimo sestupové příčky. Nancy totiž neprožívá příliš úspěšnou sezónu. Tým, který v minulé sezóně skončil na čtvrtém místě, se letos krčí až na 14. příčce tabulky.

Le Havre popáté v sezoně zvítězil, porazil FC Sochaux 2:1

Sochaux nedokázalo navázat na výhru s Nice a v důležitém souboji s Le Havrem ztratilo důležité body. Přestože tým Václava Svěrkoše vedl, během zápasu své vedení prohospodařil a nakonec jede domů s porážkou 1:2.

Kapitán Sochaux Dalmat před utkáním s Le Havre chválil Svěrkoše

Václav Svěrkoš jede se svým Sochaux po vítězství nad Nice k důležitému střetnutí na půdu Le Havre. To je totiž na beznadějně posledním místě a boj o záchranu je pro něj na rozdíl od Sochaux spíše utopickou představou. Zajímavostí je, že hosté v Le Havru naposledy vyhráli v roce 1952.

Svěrkošova forma dává Sochaux naději na záchranu

Český fotbalista Václav Svěrkoš si od lednového příchodu do Sochaux rychle získal ve Francii renomé. Během sedmi ligových zápasů dal čtyři góly a je druhým nejlepším střelcem mužstva po tureckém reprezentantovi Mevlutovi Erdingovi, jenž má na kontě osm branek.

Svěrkoš zase skóroval, Sochaux tak poráží Nice 1:0

Václav Svěrkoš znovu, tentokráte podruhé za sebou v Ligue 1, skóroval, a jeho přesná střela ze 69. minuty zařídila Sochaux důležité tři body za nejtěsnější možnou výhru v boji o záchranu. Nice bylo v zápase horším mužstvem a až na pár šancí si nemohlo dělat nárok na zisk bodů.

Preview: FC Sochaux - OGC Nice

Fotbalisté Sochaux hostí v rámci 26. kola nejvyšší francouzské soutěže mužstvo Nice, které ještě zdaleka nevzdává svůj boj o pohárovou Evropu. Hosté jsou před sobotním duelem na osmém místě a na "pohárové" příčky jim schází šest bodů.

Svěrkoš se trefil potřetí, Sochaux vyhrálo poprvé venku

Angažmá ve Francii Václavu Svěrkošovi zatím prospívá, po svém příchodu do nového klubu má na svém kontě již tři vstřelené branky. V 66. minutě vyrovnával po krásné brance Gameira z první půle na 1:1, a protože Turek Melvüt v nastaveném čase druhého dšjství přidal ke Svěrkošově trefě další, mohlo se Sochaux radovat z první venkovní výhry v sezóně.

Preview: FC Lorient - FC Sochaux

Fotbalisté Sochaux, kteří v posledních týdnech překvapují výrazně lepšími výkony, než jaké předváděli v minulém roce, zajíždí na půdu Lorientu, který se pohybuje v klidném středu tabulky.

FC Sochaux - Toulouse FC 1:2

André-Pierre Gignac svou patnáctou brankou v sezóně na 2:1 rozhodl o výhře Toulouse ze hřiště Sochaux. Přitom zachraňující se Sochaux mělo zápas rozjetý slibně. A kdyby Svěrkoš v 19. minutě nenastřelil jen břevno, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak.

Preview: FC Sochaux - Toulouse FC

Svěrkošovo Sochaux, které stále bojuje o záchranu v nejvyšší soutěži, přivítá v neděli večer na svém stadionu celek Toulouse.

Svěrkoš proměnil penaltu, Sochaux přesto ztratilo vedení 0:2 a prohrálo

Český forvard Václav Svěrkoš byl u obou gólů Sochaux v zápase na půdě Lille. Na první asistoval, druhý sám proměnil z penalty. Jenže jeho tým ztratil vedení kvůli vyloučení Dafa, po kterém byl ihned na to z taktických důvodů střídán, a nakonec dovolil Lille postoupit díky výhře 3:2 na páté místo. Zvláštní branku dával za domácí Slovák Vittek.

Preview: Lille OSC - FC Sochaux

Lille, které získalo mezi odborníky nálepku černého koně soutěže, hostí v sobotním utkání sestupem ohrožené Sochaux. Domácí výběr nenašel v ligové soutěži svého přemožitele od začátku listopadu loňského roku a chystá se promluvit do bitvy o pohárovou Evropu.

FC Sochaux - Olympique Marseille 1:0

Cesta Marseille za mistrovským titulem utrpěla trhlinu, svěřenci kouče Geretse nedokázali v Sochaux vstřelit gól a domů si odvážejí porážku 1:0. Tři body domácím vystřelil ve 24. minutě Erding.

Preview: FC Sochaux - Olympique Marseille

Další velká nepříjemnost zasáhla mužstvo Marseille před nedělním ligovým utkáním v Sochaux. Útočník Bakary Koné si odnesl ze středečního zápasu Francouzského poháru zlomeninu nadočnicového oblouku a v sestavě se neobjeví minimálně tři týdny.

Paris Saint-Germain - FC Sochaux 2:1

Český útočník Václav Svěrkoš si připsal ve svém druhém zápase v novém působišti za Sochaux svou premiérovou trefu v Ligue 1! Ve 49. minutě chladnokrevnou střelou k tyči srovnával na 1:1. I tak to k bodům jeho mužstvu nepomohlo, protože v 63. minutě zařídil tři body pro PSG Luyindula. Svěrkoš odehrál dobrý zápas, neustále laboroval ve vápně, i když první půle nebyla z jeho strany nelepší.