Clermont Foot Francie - Clermont Foot - Zprávy

Tápající Clermont se pokusí urvat první úspěšný výsledek v Toulouse

Výhra, remíza, porážka, taková byla bilance Toulouse po třech odehraných zápasech Ligue 1. Teď vyrukuje na Clermont, který se zatím se zlou potácí, po úvodních kolech totiž nemá na svém kontě ani bod. Hosté tedy rozhodně budou usilovat urychleně o to, aby už nebyli oním posledním celkem francouzské nejvyšší soutěže, který se krčí u dna bez jediného úspěchu.

Méty mezi francouzskou smetánkou poprvé zvítězily. Clermont sestřelil gruzínský kanonýr

Hráči Mét si ve třetím kole Ligue 1 připsali první triumf v sezoně, když na hřišti Clermontu zvítězili 1:0. Domácí celek sice držel míč po většinu času na svých kopačkách, ale k ohrožení branky mu chyběla potřebná kreativita ve středu pole. Utkání tak rozhodl v 69. minutě Georges Mikautadze, jenž začal i v nejvyšší francouzské soutěži navazovat na minulou sezonu, ve které vsítil 23 ligových branek.

Clermont potřebuje zabrat, po dvou nezdarech míní konečně uspět proti Métám

Když v roce 2021 postupoval Clermont poprvé ve své historii do Ligue 1, předpovídala mu spousta expertů opětovný pád o patro níže. Ale v Auvergne-Rhone-Alpes záchranu ubojovali. V dalším roce měl už možná lepší reputaci, přesto se sestup čekal znovu. Les Lanciers ovšem vytřeli všem mrzoutům zrak osmou příčkou. A teď, před kláním s Métami, se už fakt nedaří.

Reims nepřesvědčilo, přesto zvítězilo. Zakřiknutý Clermont zlomila branka Munetsiho

Fotbalisté Reims zvítězili ve druhém kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Clermontem 2:0. Vítěznou branku vstřelil již v 17. minutě Marshall Munetsi, jenž se nezalekl prudkého centru a usměrnil míč k tyči. Červenobílí sice nepodali tak kvalitní výkon, kterými se prezentovali minulou sezonu, na zisk tří bodů to však i díky pojišťující brance Mohameda Daramyho ze závěru druhé půle stačilo.

Remeš v rámci 2. kola Ligue 1 přivítá doma Clermont

Oba výběry na úvod nové sezony prohrály, což nikdy není dobré. Na druhou stranu se na obou soupiskách objevují zkušení borci, kteří se z takové porážky dokáží poučit a rychle ji hodit za hlavu.

Monako na úvod sezony naplno bodovalo v Clermontu. Knížecí jízdu vedl Ben Yedder

Hráči Clermontu padli v prvním kole Ligue 1 na vlastním hřišti s Monakem 2:4. Do utkání sice vstoupil domácí celek skvěle, když si už v sedmé minutě připsal svou premiérovou branku mezi francouzskou smetánkou Mateusz Wieteska. Klub z Azurového pobřeží však stihl ještě do poločasu skóre otočit. Nejprve pohlednou kombinaci uzavřel přesným zakončením Vanderson a poté překlopil misky vah na stranu hostů obávaný kanonýr Wissam Ben Yedder. Stejný hráč pak skóroval v 70. minutě znovu, čímž zajistil knížecímu klubu úspěšný start do nového ročníku.

Monaco na úvod nové sezony zamíří do Clermontu

Knížecímu klubu v květnu a červnu jaksi došel dech, což znamenalo pokles na šestou příčku, která zápasy s evropskými celky na Stade Louis II nezaručila. Les Lanciers mají za sebou naopak velmi povedený ročník, na který budou chtít okamžitě navázat.

Clermont vyloupil Park princů

PSG sice dokázalo vyhrát rekordní titul, jenže ve finále to bylo pouze o jediný bodík před Racingem Lens. I v táboře Les Lanciers musí po osmatřiceti kolech panovat maximální spokojenost, protože s osmou příčkou vedení klubu před sezonou rozhodně nepočítalo.

Derniéra pro Messiho a Ramose: PSG doma na závěr sezóny narazí na Clermont

PSG se možná začíná vydávat trochu jiným směrem, než jakým se ubíralo vlastně od té doby, co do klubu vstoupili katarští majitelé. Angažování velkých hvězd, přemrštěné platy hráčů či dražší přestupy možná nebudou na pořadu dalších ročníků. A možná že v posledním zápase této sezóny proti Clermontu jsou loučení Lionela Messiho a Sergia Ramose jasným vzkazem.

Clermont po dalším dobrém výkonu porazil Lorient

A v konečném zúčtování jej jistojistě nechá za sebou, protože jeden zápas před závěrem ročníku drží na osmé příčce čtyřbodový náskok. Pascal Gastien se tedy může těšit z dobře odvedené práce, ve které bude nutné od srpna pokračovat.

Clermont bude hájit osmou pozici, doma vyzve skorosouseda z tabulky Lorient

Upřímně se moc nečekalo, že by se Clermont mohl ve svém teprve druhém ročníku Ligue 1, do níž proklouzl poprvé v historii v roce 2021, držet v tabulce tak vysoko. Teoreticky ještě může skončit jako sedmý, fakticky se ovšem bude v závěru sezóny snažit ubránit současnou osmou příčku. Domácí rozlučku s obecně úspěšným obdobím podnikne v duelu s Lorientem.

Brest si díky výhře nad Clermontem zajistil Ligue 1 i pro příští sezonu

Les Pirates potvrdili, že na soupeře ze středu Francie umí zahrát. Tentokrát na Stade Francis-Le Blé padaly branky pouze v závěru jednoho poločasu a na startu toho druhého. Les Lanciers sice navzdory třinácté porážce setrvávají na osmé pozici, zdaleka ji ale nemají jistou.

Brest může být definitivně zachráněn

Fotbalisté Brestu mohou být po tomto kole s jistotou zachráněni a aby se nemuseli ohlížet, stačí jim doma porazit Clermont. Aktuálně osmý tým tabulky ještě může dosáhnout na evropské poháry, i když šance je relativně malá.

Lyon odjel z Clermontu s nepořízenou

Že každý den není posvícení, poznal Alexandre Lacazette. Forvard klubu z Parc Olympique Lyonnais sice dokázal zaznamenat pětadvacátou branku v sezoně, jenže tu další, kterou by se na čele tabulky kanonýrů dorovnal Kylianu Mbappému, vsítit v poslední minutě ze značky pokutového kopu nedokázal. Les Gones na sedmé příčce pořád mají šanci na pohárové umístění, což matematicky platí i pro Les Lanciers, kteří na osmé pozici ztrácejí šest bodíků.

Začíná éra bez Aulase: Lyon venku vyzve nevyzpytatelný Clermont

Lyon dohání, co zpackal v průběhu této sezóny, a čtyři vítězství z posledních pěti zápasů ho dostaly reálně do bojů o pohárovou Evropu. Právě postup do ní je pro francouzského velikána samozřejmě prioritou číslo jedna. Jenže navázat na svou sérii zrovna na půdě Clermontu asi nebude lehké. Na první pohled sok nevypadá slovutně, o to strastiplnější může být překážkou.