Viktoria Žižkov Česko - Viktoria Žižkov - Zprávy

Ve čtvrtek se bude jednat o stadionu Žižkova

Zastupitelé Prahy 3 dnes nerozhodli o dohodě s klubem Viktoria Žižkov ohledně žižkovského stadionu. Jednání přerušili a budou v něm pokračovat ve čtvrtek. Důvodem je, že finální návrh dohody byl dokončen teprve dnes a zastupitelé neměli čas si ho podrobně nastudovat. Dohodu je podle zástupců klubu nutné stvrdit do pátku, kdy je finální termín stanovený Fotbalovou asociací ČR (FAČR).

Viktoria Žižkov poslala Praze 3 další nabídku odkupu stadionu

Viktoria Žižkov poslala vedení Prahy 3 další nabídku na odkup stadionu v Seifertově ulici. Nabízí dohodu, podle které by se klub zavázal, že do 20 let od podepsání smlouvy o prodeji postaví nový stadion na místě stávajícího, a pokud to z objektivních důvodů nebude možné, vybuduje tam tréninkové zázemí pro mládež. Na původním stadionu se má hrát do doby, než začnou stavební práce pro stavbu nového.

Liberec vyřadil v poháru Žižkov až po prodloužení

Liberec zvítězil ve 3. kole domácího poháru MOL Cupu nad druholigovým Žižkovem až po prodloužení 3:1. V základní hrací době skončil zápas na umělé trávě nerozhodně 1:1, Slovanu pomohly k očekávanému postupu až góly střídajících hráčů Martina Koscelníka a Imada Rondiče.

Praha 3 neodsouhlasila prodej stadionu Viktorie Žižkov

Zastupitelé Prahy 3 dnes neodsouhlasili záměr prodat stadion druholigového klubu Viktoria Žižkov. Na jednání pouze vzali na vědomí dvě nabídky na odkup, a to od firmy CTR Holding a od samotného klubu a jeho majitele Martina Loudy. Radnice se s Loudou nemůže delší dobu shodnout; pro prodej podle jejího vedení scházejí záruky, že pozemek bude trvale sloužit ke sportu.

Haška u kormidla Žižkova nahradil Vavruška

Od prvního týmu druholigového Žižkova byl kvůli špatným výsledkům odvolán trenér Zdeněk Hašek. Do konce podzimní části sezony Viktorii povede David Vavruška. Nový trenér poté převezme tým od začátku zimní přípravy. Klub o tom informoval na svém webu.

Viktoria Žižkov poslala radním otevřený dopis kvůli stadionu

Vedení Viktorie Žižkov odeslalo radním městské části Praha 3 otevřený dopis kvůli aktuálnímu dění kolem stadionu v Seifertově ulici. Druholigový klub od radnice stále neobdržel odpověď na plán týkající se budoucnosti stadionu. Viktoria mimo jiné žádá, aby mohla investovat peníze do rekonstrukce stadionu za účelem získání profesionální licence. V opačném případě by klub čelil existenčním problémům. Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) uvedl, že klub požaduje odkup stadionu, což není rozhodnutí uskutečnitelné za několik měsíců.

Historie evropských pohárů - 2002/2003 - Balkán cup

Toto pejorativní označení pro Pohár UEFA a následně Evropskou ligu se začalo mezi fotbalovou veřejností objevovat na přelomu tisíciletí po velkých reformách evropských klubových pohárů devadesátých let. Nůžky mezi stále populárnější Ligou mistrů a "tím druhým" pohárem se rozevíraly stále víc. Fotbalová kvalita a atraktivita již nebyla tak relativně vyrovnaná jako v době existence tří pohárů, ale výrazně se koncentrovala do Ligy mistrů...

Pudil odešel z Mladé Boleslavi do druholigového Žižkova

Univerzál Daniel Pudil po roce opustil Mladou Boleslav a přestoupil do druholigového Žižkova, s nímž podepsal smlouvu na jednu sezonu. Viktoria o angažování čtyřiatřicetiletého obránce či záložníka informovala prostřednictvím videa na svých sociálních sítích.

Žižkov odehraje podzim v azylu na Proseku

Hráči druholigového Žižkova během přestavby domácího stadionu odehrají podzimní část příští sezony v azylu na Proseku. Viktoria o tom informovala na svém webu.

Historie evropských pohárů - 2001/2002 - Sparta, Liberec a čtyři další

Hned šest českých klubů se díky skvělému osmému místu za pětileté období 95/96 - 99/00 mohlo v sezoně 2001/2002 zapojit do evropských pohárů. Například deváté Portugalsko šlo do Evropy již jen se čtyřmi týmy. Vedle pražských S nasazených do kvalifikace o Ligu mistrů se v Poháru UEFA představily Sigma Olomouc, Marila Příbram, Viktoria Žižkov a Slovan Liberec.

Žižkov chce kvůli přestavbě stadionu hrát příští ročník v azylu

Vedení druholigové Viktorie Žižkov po jednání s městskou částí Praha 3 o přestavbě zastaralého stadionu požádá Fotbalovou asociaci ČR o možnost odehrát příští sezonu mimo domácí stadion. Azylu chce využít k modernizaci areálu v Seifertově ulici, aby splňoval licenční podmínky.

Radní: Stadion Viktorie Žižkov by mohl přejít pod magistrát

Stadion Viktorie Žižkov by měl zůstat ve veřejném vlastnictví, zároveň by bylo vhodné jej převést do správy magistrátu. Po jednání rady to dnes řekl radní Prahy pro sport Vít Šimral (Piráti). Město podpořilo postoj Prahy 3, která stadion vlastní a odmítla nabídku nového majitele druholigového klubu Martina Loudy, jenž jej chce koupit. Šimral řekl, že magistrát je ochoten Praze 3 přispět na opravy nutné k tomu, aby Fotbalová asociace ČR prodloužila klubu licenci.

Majitel Viktorie Žižkov nechce stadion do pronájmu, trvá na koupi

Majitel druholigového klubu Viktoria Žižkov Martin Louda nesouhlasí s nabídkou Prahy 3 ohledně žižkovského stadionu. ČTK to sdělil jeho mediální zástupce Jakub Splavec. Klub chce stadion od radnice odkoupit, městská část v reakci nabídla možnost desetileté nájemní smlouvy za korunu a investic ze strany Prahy 3 a magistrátu ve výši 25 milionů korun.

Praha 3 nabídne Viktorii Žižkov pronájem stadionu za korunu

Vedení Prahy 3 nepřijalo nabídku majitele druholigového klubu Viktoria Žižkov na odkup žižkovského stadionu. V protinávrhu mu nabídlo novou nájemní smlouvu na deset let za korunu a investici do stadionu ve výši 25 milionů korun. ČTK to s odkazem na dnešní rozhodnutí radních Prahy 3 řekla mluvčí městské části Lucie Bukovanská.

Praha 3 jedná s Viktorií Žižkov o prodeji stadionu

Druholigový klub Viktoria Žižkov a její nový majitel Martin Louda oslovili Prahu 3 s nabídkou na odkup žižkovského stadionu, který vlastní městská část. Radnice nabídku zvažuje. ČTK to řekl starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09). Louda podle něj chce prodej uskutečnit co nejdříve, navrhovaný červnový termín však Ptáček považuje za nereálný.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele