Slovan Liberec Česko - Slovan Liberec - Zprávy

Mladá Boleslav pod Ještědem opět narazila. Sníh probudil v Ghalim střelecký instinkt

Hráči Mladé Boleslavi po tři týdny starém vypadnutí z MOL Cupu znovu nezvádli zápas na hřišti Liberce, kde v 16. kole Fortuna ligy prohráli 1:2. Začátek utkání potěšil fanoušky ofenzivního fotbalu, když už v sedmé minutě poslal Severočechy do vedení Ahmad Ghali a krátce nato kontroval hostující Matěj Pulkrab. Pak ale hřiště začalo zasypávat množství sněhu a lepší připravenost na náročné podmínky prokázal Slovan. V 70. minutě totiž rozhodl o třetí po sobě jdoucí výhře na Stadionu U Nisy svým druhým gólem Nigerijec Ghali.

Boleslav si brousí zuby na pomstu. Uhájí Liberec sérii neporazitelnosti

Není to tak dávno, co se Liberec a Mladá Boleslav střetly naposledy. Zkraje listopadu se z postupu v národním poháru radoval severočeský Slovan, ovšem v nejvyšší soutěži podávají lepší výkony Severočeši. Povede se mužstvu z města škodovek odveta za vyřazení z MOL Cupu?

Vytrvalý déšť v Hradci vzkřísil opory obou celků. Liberec se venkovní výhry opět nedočkal

Hradec Králové remizoval v 15. kole Fortuna ligy s Libercem 1:1. Po opatrném vstupu do utkání se ve 27. minutě zblízka prosadil Daniel Vašulín, který se trefil poprvé od začátku srpna. Radost divákům v Malšovické areně ovšem hned vzápětí zkazil po rychlém protiútoku hostující Christian Frýdek, jenž v porovnání s hradeckým forvardem čekal na přesný zásah jen o dva týdny méně. Dále se již skóre neměnilo, a Severočeši se tak opět nedočkali premiérového venkovního vítězství. Votroci však zároveň neovládli již osmé domácí vzájemné střetnutí za sebou.

Liberec míří do Hradce, kde chce prodloužit pozitivní sérii

Čtyři soutěžní neprohry v řadě má aktuálně na kontě Liberec, který v dalším kole zamíří do Hradce Králové. Ani ten si nemůže stěžovat na poslední výsledky a chce se pozitivně naladit na reprezentační přestávku.

Dynamo nevylepšilo tristní bilanci ani v Liberci. Horu problémů Budějovic navýšil Kulenovič

Hráči Českých Budějovic padli ve 14. kole Fortuna ligy na půdě Liberce 0:1. Hosty přitom málem poslal ve 34. minutě do vedení Jiří Skalák, jenže zkušený útočník byl přistižen v ofsajdu a jeho trefa neplatila. Po změně stran si domácí naopak postavení mimo hru pohlídali, a nic tak nebránilo tomu, aby Luka Kulenovič rozhodl. Jihočeši, jejichž kádr v týdnu opustil 32letý lídr Jakub Hora, tedy neukončili více než roční čekání na venkovní výhru ani U Nisy.

Liberec se může vyšvihnout do horní poloviny tabulky

I přes nepříliš uspokojivé výsledky má Liberec horní polovinu tabulky na dosah. Stačí mu k posunu do ní to, aby v neděli odpoledne zdolal České Budějovice, které už se dělí o dno tabulky se Zlínem.

Oslavy Slovácka nedopadly podle představ. Trefu veterána Petržely negoval produktivní Tupta

Slovácko remizovalo v domácím duelu 13. kola FORTUNA:LIGY se Slovanem Liberec 1:1. Pohlednou první půli, které předcházely oslavy spojené s 20. výročím otevření místního stadionu Miroslava Valenty, velmi brzy gólově načal 40letý Milan Petržela. Ještě do přestávky se ale již počtvrté v této sezoně střelecky prosadil Ľubomír Tupta, a slavnostní atmosféru v Uherském Hradišti tak značně utlumil. Po změně stran už diváci viděli opatrnější představení, které vyústilo v zaslouženou dělbu bodů.

V Hradišti oslaví otevření stadionu. Ozdobí Slovácko slavnost výhrou nad Libercem?

Již 20 let uplynulo od otevření městského stadionu v Uherském Hradišti. A právě toto výročí si připomenou hráči i fanoušci Slovácka v následujícím ligovém klání. Slavnostnímu ceremoniálu budou přihlížet fotbalisté Liberce, kteří však v samotném zápase jistě udělají vše pro to, aby Moravanům speciální den pokazili.

Frýdek prodloužil smlouvu, Liberec si ho pojistil do roku 2025

Liberec si pojistil služby ofenzivního záložníka Christiana Frýdka. Čtyřiadvacetiletý mladší syn někdejšího českého reprezentanta prodloužil se severočeským prvoligovým klubem smlouvu, a to do roku 2025. Slovan o tom informoval na svých internetových stránkách.

Plzeň pocítila absenci Staňka. Další odvážný výkon Liberce vedl k demolici Viktorie

Slovan Liberec ukončil ve 12. kole FORTUNA:LIGY více než dvouměsíční čekání na ligové vítězství, když na vlastním hřišti porazil favorizovanou Viktorii Plzeň 3:0. Severočeši do duelu vstoupili aktivně a stejně jako proti Slavii se brzy ujali vedení, když Mariána Tvrdoně, jenž v brance viktoriánů nahradil zraněného Jindřicha Staňka, překonal Ľubomír Tupta. Tým z města pod Ještědem tentokrát zvládl i druhý poločas, v němž v této sezoně pravidelně zaostával, a dokonce vsítil další dva góly. Hosté manko nedokázali dohnat a z posledních 19 soutěžních duelů teprve podruhé prohráli.

Plzeň chce vyhrát také v Liberci. Vydrží Kozel na lavičce Severočechů?

I po reprezentační přestávce chce Plzeň pokračovat v nahánění obou pražských "S". Náskok Sparty i Slavie se Viktoria pokusí stáhnout v Liberci, jenž si poslední týdny jistě představoval jinak, přesto ponechává důvěru stávajícímu kouči.

Téměř 20 let od premiéry Damkové

První ženou, která řídila utkání nejvyšší české fotbalové soutěže, se stala 18. října 2003 tehdy osmadvacetiletá Dagmar Damková. V utkání 11. kola mezi Libercem a Českými Budějovicemi, které skončilo vítězstvím domácích 2:1, se jí podle expertů povedlo, hře nechávala průběh a zbytečně ji nekouskovala. Udělila jen dvě žluté karty - obě českobudějovickým hráčům - a včas dokázala zkrotit libereckého Václava Kolouška, který s ní zkoušel diskutovat.

Na druhé straně by se za tohle penalta nepískala, tvrdil liberecký Preisler

Liberecký hráč Dominik Preisler nesouhlasil s penaltou, kterou za jeho ruku ve vápně po zásahu videorozhodčího nařídil sudí Ondřej Pechanec v utkání 11. ligového kola proti Slavii. Osmadvacetiletý krajní bek byl přesvědčený, že v situaci nemohl nijak zareagovat a že na opačné straně by pokutový kop odpískán nebyl. Rozhodčí Pechanec si za svým verdiktem stál a v rozhovoru s novináři uvedl, že Preisler měl ruku v nepřirozené pozici.

Hororový start v Liberci málem stál Slavii body. Skvostný comeback sešívaných dovršil Zafeiris

Fotbalisté Slovanu Liberec neudrželi v 11. kole Fortuna ligy dvoubrankové vedení a se Slavií Praha nakonec prohráli 2:3. Hráči v modrém vletěli do zápasu jako uragán a už v osmé minutě vedli o dvě branky. Sešívaní se ovšem zvládli oklepat a krátce po změně stran z pokutového kopu srovnal bývalý hráč severočeského celku Mick van Buren. V úplném závěru pak Christos Zafeiris úspěšně zakončil individuální průnik a rozhodl o první výhře Pražanů U Nisy od roku 2021.

Slavia po dvou remízách potřebuje zabrat. Uspíší v Liberci trenérskou rošádu?

Po výletu do Teplic čeká Slavii další náročná cesta na sever Čech. Sešívaní se představí v Liberci, kde z posledních dvou návštěv ani jednou nebrali všechny tři body. Tentokrát pro jejich zisk musí udělat vše možné i nemožné, jinak jim totiž hrozí navýšení ztráty na vedoucí Spartu.