SFC Opava Česko - SFC Opava - Zprávy

Sparťané jsou po dvou letech ve čtvrtfinále poháru

Posledními čtvrtfinalisty MOL Cupu se stali Sparťané. Dnešní osmifinále v Opavě po bezbrankových devadesáti minutách i prodloužení vyhráli 4:3 v penaltovém rozstřelu. Pražané v dalším kole doplnili Olomouc, Ostravu, Karvinou, Liberec, Teplice, Bohemians Praha 1905 a obhájce trofeje Slavii.

Opava a Sparta si zahrají o poslední místo ve čtvrtfinále poháru

Domácí pohár MOL Cup ve středu pozná jméno posledního čtvrtfinalisty. Opava přivítá favorizovanou Spartu a vítěz zápasu, který začne v 15:45, v dalším kole doplní Olomouc, Ostravu, Karvinou, Liberec, Teplice, Bohemians Praha 1905 a obhájce trofeje Slavii.

Fastav Zlín - SFC Opava 2:0

Ševci si v sobotním zápase poradili s Opavou a zaslouženě vyhráli 2:0, když se o branky postarali Beauguel a Vyhnal.

Preview: Fastav Zlín - SFC Opava

Zlínští fotbalisté se na podzim drží v první šestce a v souboji s Opavou si budou chtít pozici upevnit. Ševci před reprezentační přestávkou padli se Slavií, zatímco jejich soupeř ze Slezska neprohrál tři ligová utkání v řadě.

Primátor Opavy Navrátil chce dál jednat o prodeji fotbalu

Primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO) chce dál jednat o prodeji fotbalového klubu s dubajskou firmou Group Privee & Cie Limited. Její český vlastník Martin Groh před časem o prvoligového nováčka projevil zájem, včas ale nezaplatil dohodnutou kupní cenu a ani nepředložil vlastnickou strukturu své firmy.

Dát gól v derby a vyhrát je nádherný pocit, řekl opavský Smola

Hrdinou slezského derby 15. kola první ligy se stal opavský útočník Tomáš Smola, který gólem rozhodl o výhře 2:1 nad velkým rivalem Ostravou. Triumf a gól si užil o to více, že se nepotvrdily jeho obavy z výtržnosti fanoušků a utkání se dohrálo bez větších problémů.

SFC Opava - Baník Ostrava 2:1

Opava zvládla slezské derby, když v domácím prostředí dokázala porazit Ostravu 2:1. Domácí vedli po trefách Kayamby a Smoly, za hosty v závěru pouze už snižoval Jakub Šašinka.

Preview: SFC Opava - Baník Ostrava

Po třinácti letech se fanoušci mohou opět těšit na duel Opavy a Ostravy v nejvyšší soutěži. Baník neprohrál v Opavě již přes 20 let, nicméně v bouřlivé atmosféře, kterou utkání určitě nabídne, se může stát cokoliv.

Při derby Opava - Ostrava bude v akci 500 policistů

Během rizikového zápasu domácí Opavy s Baníkem Ostrava bude v neděli nasazeno okolo 500 policistů. Utkání 15. kola první ligy se bude za zvýšených bezpečnostních podmínek hrát od 14 hodin a vedení města i přes rozsáhlá opatření lidem nedoporučuje například procházky s dětmi v okolí stadionu. Loni v březnu tehdy ještě druholigový zápas skončil násilnostmi, které se odehrály mimo stadion.

Opava nového majitele zatím mít nebude

Opavský klub nového majitele mít nebude. Dubajská firma Group Privee & Cie Limited vlastněná Čechem Martinem Grohem, která údajně měla o prvoligový tým zájem, nezaplatila slíbenou kupní cenu 50 milionů korun. Zastupitelé proto dnes zrušili říjnové usnesení, které s prodejem dvou třetin akcií počítalo.

Sigma Olomouc - SFC Opava 2:2

Zaslouženou remízou skončil zápas na Andrově stadiónu mezi Olomouci a Opavou. Diváci se u zápasu určitě bavili, protože byl napínavý až do konce a kromě pěkného fotbalu nabídl i spoustu emocí.

Střed dvou týmů se stejným bodovým ziskem, Olomouc hostí Opavu

Olomouc i Opava doposud posbíraly stejný počet bodů, nyní se postaví proti sobě. Oba týmy nezačaly sezónu nejlépe, v poslední době však zabraly a tlačí se co nejdál od hrozby sestupu do druhé ligy.

Opavský fotbal nového majitele asi mít nebude, zájemce nezaplatil

Opavský klub nového majitele zřejmě mít nebude. Dubajská firma Group Privee & Cie Limited vlastněná Čechem Martinem Grohem, která údajně měla o prvoligový tým zájem, dosud nezaplatila slíbenou kupní cenu 50 milionů korun. ČTK to řekl náměstek opavského primátora Dalibor Halátek.

SFC Opava - 1. FK Příbram 5:0

Před týdnem šestibrankový příděl od Jablonce a nyní bůra od Opavy. Fotbalisté Příbrami prožili další obrovskou blamáž a v tabulce spadli na desáté místo. Opava předvedla svůj nejlepší výkon po návratu do ligy a díky třem bodům se posunula na jedenácté místo.

Preview: SFC Opava - 1. FK Příbram

V sobotu odpoledne se odehraje souboj dvou nováčku, když Opava přivítá Příbram. Bude se jednat o první vzájemný ligový zápas od roku 2005.