13. ledna: Karviná - Líšeň (12:00) a Karviná - Opava (14:00),

21. až 28. ledna: soustředění v Turecku (v plánu dvě utkání),

3. února: Karviná - Skalica.

ČTK
22.12.202319:18

Bartl nebude pokračovat v Karviné

Karviná se loučí s Danielem Bartlem, jenž na podzim zasáhl do 12 ligových zápasů (1+2). Obě strany se dohodly na rozvázání smlouvy.

25.11.202318:46

Jarábek: Mrzí mě, že neplatil náš gól

Karviná v sobotním utkání české nejvyšší soutěže po výsledkové stránce neuspěla s Olomoucí, s hustým sněžením a těžkým terénem si zkrátka poradil lépe moravský klub. Juraj Jarábek, domácí stratég, po skončení zápasu litoval především špatného začátku, a to vlastně v obou dějstvích. "Byli jsme na Olomouc dobře připraveni, ale vstup nám nevyšel, zaváhali jsme po nakopnutém balonu,” uvedl. "Škoda, že jsme nevyužili některé šance. Mrzí mě, že neplatil náš gól, který videoasistent odvolal. Já jsem tam faul neviděl. Po přestávce jsme hned inkasovali, na těžkém terénu to byla pak pro ně výhoda. Rozhodly úvody poločasů, Sigma vyhrála zaslouženě,” postěžoval si zároveň trochu na arbitry.

ČTK
25.11.202316:30

V Karviné zápas bude přece dohrán

V Karviné nakonec dali hrací plochu do pořádku, dění v utkání 16. kola FORTUNA:LIGY s Olomoucí tak bylo zhruba dvacet minut po čtvrté hodině odpolední znovu obnoveno. Pokračuje se tedy tam, kde se skončilo, a zahájen byl druhý poločas. Stav trávníku má každopádně k ideálům díky hustému sněžení evidentně hodně daleko.

twitter.com/SKSigmaOlomouc
25.11.202316:17

V Karviné uvažují o předčasném konci

Karviná v rámci 16. kola české nejvyšší soutěže přivítala na svém stadionu Olomouc, zápas dospěl do konce prvního poločasu, zatím se každopádně hráči z útrob stadionu na hřiště pro druhou půli nevydali. Na vině je totiž husté sněžení, které postihuje slezský region. Hrací plochu zasypala drsná sněhová pokrývka, pořadatelé se jí aktuálně snaží dát všemi dostupnými prostředky do pořádku, aby se mohlo pokračovat. Uvažuje se ale údajně také o předčasném ukončení zápasu.

twitter.com/SKSigmaOlomouc, onlajny.com
17.11.202321:22

Piast Gliwice - MFK Karviná 3:0

Piast Gliwice - MFK Karviná 3:0 (1:0).

Branky: 64. a 71. Félix, 5. Szczepaňski.

Sestava Karviné: Ciupa (46. Lapeš) - Krčík, Bederka (46. Kauan Carneiro), Svozil (46. Memič), Fleišman (46. Antovski) - Traoré, Čavoš (46. Žák) - Ezeh (46. Ražnatović), Ayaosi, Papalelé - Akinyemi. Trenér: Jarábek.

ČTK
16.11.202317:40

Automatické tresty pro pět hráčů

Disciplinární komise ve čtvrtek řešila prohřešky kvůli nakumulovaným osobním trestům a zákaz činnosti vystavila pěti hráčům. Za čtyři žluté karty v ročníku si v následujícím ligovém utkání nezahrají karvinský Sebastian Boháč, Lukáš Kalvach z Plzně, českobudějovický Lukáš Havel a ostravská dvojice Ewerton, David Lischka.

ČTK
16.11.202317:25

Pokuty pro čtyři české kluby

Sparta Praha a Baník Ostrava zaplatí pokutu 60.000 korun za pyrotechniku použitou fanoušky v utkáních 14. prvoligového kola proti Bohemians 1905, respektive s Karvinou. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace o trestech informovala v komuniké.

Zápasy Sparta - Bohemians (2:0) i Karviná - Ostrava (1:3) byly kvůli pyrotechnice v ochozech na chvíli přerušeny. Karvinský klub za porušení povinností pořadatele zaplatí 30.000 korun.

Pražská Slavia dostala pokutu 40.000 korun za to, že její fanoušci v domácím duelu 14. kola nejvyšší soutěže s Plzní (1:2) pronesli a používali pyrotechniku a vhazovali předměty na hrací plochu.

ČTK
03.11.202312:30

Jarábek trenérem měsíce

Trenér měsíce v české FORTUNA:LIZE po více než roční pauze opět pochází z řad nováčka soutěže. Za měsíc říjen byl právem oceněn Slovák Juraj Jarábek, který po příchodu do Karviné vyhrál tři ze svých čtyř prvních zápasů a vyvedl podceňované mužstvo na průběžnou 12. pozici. Naposledy senzačně skalpoval Plzeň.

fortunaliga.cz
26.10.202316:50

Disciplinárka řešila tresty za žluté karty

Ve čtvrtek zasedala disciplinární komise a ta kromě nevhodného chování fanoušků či červené karty pro Nemanju Mičeviče potvrdila jisté tresty pro další hráče pro následující kolo české nejvyšší soutěže. Za čtyři žluté karty si nezahrají teplický Jakub Hora, Matěj Hybš s Erikem Prekopem z Bohemians 1905, královéhradecký Petr Kodeš, olomoucký Jan Vodháněl, Matěj Pulkrab z Mladé Boleslavi, ostravský Jiří Boula a Jaroslav Svozil z Karviné.

ČTK
13.10.202315:08

Tychy - Karviná 0:1

GKS Tychy - MFK Karviná 0:1 (0:0)

Branka: 71. Akinyemi.

Základní sestava Karviné: Holec - Hošek, Soukeník, Traoré, Ražnatovič - Moses, Žák - Papalelé, Ezeh, Antovski - Doležal. Trenér: Jarábek.

ČTK
30.09.202321:04

Jarábek: O pěti gólech se nám nezdálo

Juraj Jarábek si zapsal velmi úspěšnou premiéru na lavičce Karviné. Jeho družina porazila v 10. kole FORTUNA:LIGY před vlastními fanoušky Liberec, s chutí si přitom zastřílela. A sám nový trenér slezského klubu tak jednoznačné vítězství vlastně ani nečekal. "O tom se nám ani nezdálo, že dáme pět gólů,” byl spokojený. "Musím pochválit chlapce, byli dobře připravení. Mělo to emoce, tempo, bylo to zasloužené. Hráčům děkuji za dobrý výkon. Celozápasová aktivita a ofenzivní nadšení nám přinesly sladké vítězství."

ČTK
30.09.202317:51

Karviná ukončila brankový půst

Karviná si pod novým koučem Jurajem Jarábkem počínala v 10. kole české nejvyšší soutěže famózně a dočkala se poměrně překvapivého vysokého vítězství na Libercem. První trefu přitom zaznamenala už po zhruba deseti odehraných minutách, a ukončila tak své střelecké trápení. Slezský gólový půst trval i s nepodařeným duelem domácího poháru v Uničově celkem 365 minut.

ČTK
14.09.202312:30

Karviná nadlouho bez Mikuše

Klíčový krajní obránce Karviné Rajmund Mikuš si v posledním utkání před reprezentační pauzou se Slavií vážně poranil koleno i stehenní sval a čeká ho několikaměsíční pauza, potvrdil to sám klub, který dokonce očekává, že se bez Mikuše obejde v celém zbytku tohoto ročníku.

08.09.202316:30

Rezek a Málek posilami Opavy

Opava před uzavřením přestupového okna získala hned dvě posily z Karviné. Druholigový celek přivedl na přestup ofenzivní hráče Jakuba Rezka a Jaroslava Málka, kteří po postupu MFK do nejvyšší soutěže neměli uplatnění.

twitter.com/sfcopava
06.09.202318:39

Uničov - Karviná 1:0

2. kolo českého poháru MOL Cupu:

Uničov - MFK Karviná 1:0 (1:0)

Branka: 28. David.

Sestava Karviné: Ciupa - Hošek (72. Antovski), Krčík, Soukeník, Ražnatovič - Čavoš (61. Motyčka), Žák (46. Traoré) - Franko, Ezeh (46. Akinyemi), Iván (72. Ayaosi) - Doležal. Trenér: Luhový.

ČTK
27.08.202321:27

Hejdušek: Chtěli jsme dlouho vydržet

Karviná jakožto outsider na půdě Sparty v rámci šestého kola FORTUNA:LIGY nepřekvapila a padla o dvě branky. Tomáše Hejduška, asistenta trenéra slezského klubu, pak po zápase mrzel v některých pasážích hry poněkud bojácnější přístup. "V prvním poločase jsme byli od začátku možná moc pasivní, napadali jsme moc nízko. Chtěli jsme tady co nejdéle vydržet bez obdržené branky, bohužel opak byl pravdou, v šesté minutě jsme inkasovali,” hlesl. "Sparta nám pomohla červenou kartu, šli jsme do jiného rozestavení, hráli jsme na dva útočníky. Podařilo se nám dát branku, škoda ale, že potom dostaneme gól na 1:3. Zápas byl pak definitivně hotový."

ČTK
24.08.202310:08

Holec před podpisem v Karviné

Zpátky do FORTUNA:LIGY se může vrátit Dominik Holec, který je volným hráčem po vypršení kontraktu ve Spartě. Podle novináře Michala Kvasnici je 29letý brankář blízko k podpisu v Karviné.