FK Teplice Česko - FK Teplice - Zprávy

Pardubice rychle inkasovaly a z Teplic odjíždí s prázdnou.

Bez bodu se Pardubice vrací z prvního výjezdu v rámci nadstavby. V Teplicích inkasovali už po patnácti minutách z kopačky Trubače, a byť měly následně ze hry více, vyrovnávací branku z toho vytěžit nedokázaly.

Pardubice se v Teplicích porvou o šanci na přímou záchranu

Jelikož v případě Baníku a Jablonce se tak nějak počítá, že si dokráčí po pohodlnou záchranu, mezi zbylými čtyřmi celky je vše otevřené. Pokud by chtěly Pardubice uhrát záchranu už v základní části, potřebují nutně uspět na hřišti Teplic.

Krejčí je hráčem měsíce, mezi trenéry vyhrál v dubnu Frťala

Stoper a kapitán Sparty Ladislav Krejčí mladší se stal hráčem měsíce v první lize. Mezi trenéry zvítězil v dubnu v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) Zdenko Frťala z Teplic. Výsledky zveřejnila LFA na svém webu.

Plzeň s Teplicemi pouze remizovala, bod Viktorii zajistil Chorý

Stejně jako Sparta se Slavií prohrával ve svém utkání také třetí tým tabulky. Plzeň proti Teplicím až v závěru zachraňovala alespoň bod za remízu. S ním ovšem nemůže být spokojena, neboť nevyužila zaváhání slávistů a na dva nejlepší mančafty ligy dál ztrácí dost bodů, což během nadstavby už těžko dožene.

Plzeň se pokusí vzchopit proti rozjetým Teplicím

Neschopnost Plzně zvítězit ve venkovním utkání se projevila i ve středu na Spartě, kde viktoriáni prohráli, a na obhajobu titulu tak mají už jen teoretickou šanci. Reálné však je to, že jejich soupeř z Teplic nebude nakonec muset ani do baráže.

Totální hnus, tohle do fotbalu nepatří, řekl Kušej o Grigarově nakopnutí

Neobvyklý a emotivní závěr nabídnul dnešní duel 29. kola první ligy mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví. Po červené kartě pro domácího gólmana Tomáše Grigara musel v závěru do brány egyptský útočník Mohamed Yasser, jelikož Severočeši už nemohli střídat. Teplický kapitán opustil hřiště po nakopnutí Vasila Kušeje, jenž považuje Grigarovu reakci za naprostý zkrat.

Boleslav využila Grigarových zkratů jen napůl a z Teplic veze bod

Dlouho to v Teplicích vypadalo, že si domácí v boji o záchranu připíšou další cenné vítězství. Vedení nabyté Hybšovou penaltou ovšem v závěru zhatil Grigar, jenž svou chybou umožnil Šimkovi vyrovnání a následně se ještě nechal vyloučit.

Teplice i Mladá Boleslav chtějí navázat na víkendová vítězství

Teplice o víkendu tak trochu nad plán vyloupily Olomouc. Po úspěchu budou "Skláři" lačnit též proti Mladé Boleslavi, která se chce definitivně vyhnout nadstavbové skupině o udržení. To Severočeši jsou připraveni na to, že záchranu v nejvyšší soutěži ještě nemají jistou. Do konce základní části si ale ještě mohou vylepšit pozici.

Teplice oslavily tříbodový zisk na Hané po 10 letech. Ke skalpu Sigmy zavelel v závěru Urbanec

Fotbalisté Teplic zvítězili ve 28. kole Fortuna Ligy na hřišti Olomouce 2:1, čímž prolomili 10leté čekání na výhru na Andrově stadionu. Dlouho to vypadalo, že rozhodující trefu zaznamená proměněným pokutovým kopem Matěj Hybš, domácí však v 79. minutě srovnali. Hrdinou Sklářů se tak nakonec v 84. minutě stal Jakub Urbanec. Hanáci sice prohráli doma poprvé od 10. září minulého roku, stále se ovšem nacházejí na šesté příčce zaručující účast ve skupině o titul.

Olomouc si brousí zuby na Teplice, neporazila je šestkrát za sebou

Na první pohled jasná záležitost by měla být k vidění na Andrově stadionu, kde Olomouc přivítá Teplice. Domácí bojují o první šestku, zatímco hosté o záchranu, vzájemná bilance z posledních let ovšem říká něco jiného.

Teplický Vondrášek za faul na Kalabišku vynechá tři soutěžní zápasy

Teplický Tomáš Vondrášek vynechá zbývající tři utkání základní části nejvyšší soutěže. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala pětatřicetiletého obránce za vyloučení po faulu na Jana Kalabišku v sobotním zápase 27. kola první ligy se Slováckem.

Teplicím se vyloučení rychle vymstilo. Návrat Slovácka na vítěznou vlnu přinesly góly veteránů

Slovácko zvítězilo ve 27. kole Fortuna ligy na hřišti Teplic 3:1 a dotáhlo se v tabulce na čtvrté Bohemians. Úvodní gól přinesla 26. minuta, kdy poslal tým z Uherského Hradiště do vedení pohledným lobem jeho nejstarší hráč Milan Petržela. Na úvod druhé půle navíc Sklářům zkomplikoval cestu za vyrovnáním jiný velezkušený hráč Tomáš Vondrášek, který se nechal vyloučit. Jen chvíli nato rozhodl o šestém úspěšně zvládnutém vzájemném střetnutí v řadě 36letý Jan Kalabiška.

Slovácko chce konečně zvítězit, čekají jej ovšem povzbuzené Teplice

Slovácku se v dubnu zatím moc nedaří. Ze tří zápasů získalo jediný bod a v souboji o pohárovou Evropu nestíhá rozjetým Bohemians. O zlom se Moravané pokusí v Teplicích. Tamní "Skláří" ovšem v současnosti píší jiný příběh. Pod novým koučem se zvedli, vzdalují se dnu tabulky a vylepšují si tak svou pozici před závěrem ročníku.

Na Střeleckém ostrově pálily pouze Teplice, Budějovice padly rozdílem třídy

Fotbalisté Teplic zvítězili ve 26. kole Fortuna ligy na půdě Českých Budějovic 3:0. Záchranářský souboj ve 22. minutě střelecky otevřel Daniel Fila, který si nejrychleji našel odražený míč v pokutovém území. Skláři v nastoleném tempu nepolevili ani ve druhé půli, jelikož tři body postupně pojistily přesné zásahy Abdallaha Gninga a Lukáše Marečka. Severočeši tak udělali důležitý krok, díky němuž se od "Černého Petra" v podobě 16. místa vzdálili na pět bodů.

Budějovice mohou proti Teplicím udělat velký krok vstříc záchraně

Dva celky namočené do bojů o záchranu se střetnou v neděli odpoledne v Českých Budějovicích. Zatímco domácí už jsou ale dá se říci z nejhoršího venku, Teplice se stále nacházejí na barážových pozicích.