FK Teplice Česko - FK Teplice - Zprávy

Zlín v generálce po obratu porazil Líšeň, Slovácko zdolalo mladíky Salcburku

Hráči Zlína v generálce na novou sezonu porazili doma druholigovou Líšeň 4:2, přestože prohrávali 0:2. Slovácko na závěr soustředění zdolalo v posledním přípravném duelu 3:0 rakouského mistra Salcburk, za který nastoupili hráči širšího kádru a mladíci. Teplice daly ještě o gól více Varnsdorfu a zvítězily vysoko 4:0.

Havelka si našel nové angažmá, budoucnost spojil s Teplicemi

Teplice posílil záložník Filip Havelka. Pětadvacetiletý středopolař uspěl v severočeském prvoligovém klubu na testech a v novém působišti coby volný hráč podepsal dvouletou smlouvu. Tepličtí o tom informovali na svých internetových stránkách.

Baník remizoval s Poznaní, Slovácko podlehlo Olympiakosu

Baník Ostrava na závěr soustředění v Polsku zachránil remízu 1:1 s Poznaní. Slovácko zahájilo herní kemp v Rakousku porážkou 1:2 s Olympiakosem Pireus. Mladá Boleslav v přípravě na novou sezonu doma s Vlašimí ztratila dvoubrankový náskok a nečekaně prohrála 2:3. Hradec Králové naopak jiného druholigového soupeře Táborsko porazil 3:0.

Teplice angažovaly dvě posily, Bílka doplnil srbský obránce Krsmanović

Tepličtí začali letní přípravu na novou sezonu i s univerzálem Michalem Bílkem. Pětadvacetiletý záložník či obránce přestoupil do severočeského klubu z druholigové Opavy. Teplický kádr doplnil i srbský levý obránce Nemanja Krsmanović, který podepsal smlouvu po příchodu z týmu Bačka Topola.

Hybš nezůstane v Teplicích, jakožto volný hráč se upsal Bohemians

První letní posilou Bohemians 1905 se stal Matěj Hybš. Třicetiletý levý obránce nebo stoper přichází do Ďolíčku jako volný hráč po konci smlouvy v Plzni. S účastníkem kvalifikace Evropské konferenční ligy podepsal kontrakt do konce roku 2025.

Další změny v Teplicích: Odchází také Žák, Grigar bude pokračovat

Teplice po sezoně opouští také útočník Filip Žák. Už dříve severočeský prvoligový klub oznámil, že v týmu skončí zkušení obránci Tomáš Vondrášek s Aloisem Hyčkou, jimž vedení neprodloužilo smlouvy. Naopak nový roční kontrakt v Teplicích podepíše zkušený brankář Tomáš Grigar.

Frťalova sázka na útok Teplicím sedla. O výhře v Jablonci rozhodl dělovkou Gning

Jablonec v závěrečném kole nadstavbové části Fortuna ligy padl v domácím prostředí s Teplicemi 0:2. Žlutomodrým se vyplatilo nasazení ofenzivně laděné sestavy, když ve 30. minutě zužitkoval jejich úvodní tlak Abdallah Gning. Krátce po změně stran zvýšil Matěj Radosta, který na závěr sezony zaznamenal svou vůbec první trefu v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže.

Teplice se v Jablonci rozloučí s obránci. Dopřejí jim vítězný konec?

Už jen o čest, slávu a konečné umístění budou hrát fotbalisté Jablonce a Teplic. Domácí budou před "Skláři" hájit dvanácté místo, sami ještě mohou vystoupat o jednu pozici výš. K tomu by ovšem potřebovali prohru ostravského Baníku.

Zbrojovce nestačila k výhře ani zlepšená hra. Vrásky na čele udělal Haškovi exbrněnský Fila

Teplice remizovaly ve čtvrtém kole skupiny o udržení Fortuna ligy s Brnem 1:1. Jako první skórovali hosté, když se v první půli prosadil Jiří Texl. Na jeho branku však po změně stran dokázal reagovat odchovanec moravského klubu Daniel Fila, čímž určil konečný stav duelu. Ten znamenal, že se Zbrojovka v posledním nadstavbovém utkání střetne se Zlínem v souboji o vyhnutí se přímému sestupu do druhé ligy.

Zbrojovka dál čeká na body. Černou sérii chce ukončit v Teplicích

Zbrojovka sice v neděli předvedla solidní výkon, nakonec však ani v Jablonci nevybojovala body. Sestupem ohrožený celek tak bude mít další příležitost k prolomení černé série v Teplicích, které si již zajistily udržení v nejvyšší soutěži.

Teplicím se výjezd do Slezska nevydařil, Mucha odolával pouze poločas

Baník Ostrava na domácí půdě porazil v utkání skupiny o udržení Teplice 2:1. Slezané dlouho nemohli vyzrát na gólmana Filipa Muchu, až v 56. minutě jeho kouzlo odčaroval Ladislav Almási, který se trefil poprvé od listopadu. Hned za další čtyři minuty zajistil svému týmu tři body Srdjan Plavšič, čímž korunoval výborný výkon v průběhu celého zápasu. Vzhledem k výsledkům dalších souběžně hraných střetnutí mají navíc po tomto kole jistou prvoligovou příslušnost pro další sezonu oba soupeři.

Lüftner se po zranění rozehraje v Teplicích. Ve hře je jeho návrat

Bývalý reprezentant Michael Lüftner dnes po letech znovu oblékl dres mateřských Teplic. Za rezervní tým odehrál první poločas v ČFL a přispěl k vítězství 4:1 nad Benešovem. Ředitel teplického klubu Rudolf Řepka uvedl, že by od příští sezony mohl Lüftner severočeský celek posílit.

Baník i Teplice vyhlíží záchranu. Dočkají se jí po vzájemném souboji?

Baník sice před týdnem jen remizoval, i tak ale míří za pohodlnou záchranou v nejvyšší soutěži. Totéž platí pro Teplice, které v poslední době urazily značný kus cesty. Ve vzájemném utkání si vítězný tým definitivně zajistí udržení, avšak za jistých okolností získá jistotu záchrany i poražená či remizující strana.

Zlín cítil křivdu. Teplicím podlehl, přestože síť rozvlnil hned třikrát

Pořádně nakvašení byli fotbalisté Zlína po konci utkání v Teplicích. Moravané dostali míč do brány soupeře třikrát, k tomu se jednou dožadovali penalty. Gól jim byl ale uznán jen jeden a pokutový kop nekopali. To teplickým "Sklářům" posvětil sudí hned dvě branky a Severočeši se tak na rozdíl od "Ševců" výrazně přiblížili záchraně.

Zlín chce v Teplicích ukončit čekání na venkovní výhru

Navzdory 29 zápasů trvajícímu čekání na venkovní vítězství živí Zlín naději na udržení v nejvyšší soutěži. Pokud "Ševci" ukončí černou sérii v Teplicích, mohou se odlepit od ligového dna.