Jablonec bojuje o záchranu ve FORTUNA:LIZE, pomalu však musí řešit také otázku trenéra, protože Petr Rada má smlouvu pouze do léta. Podle informací serveru "isport.cz" přitom všechno nasvědčuje tomu, že se po čtyřech a půl letech společné cesty rozdělí.

isport.cz
13.03.202216:18

Jablonec musel střídat i v bráně

Jablonecké nadále pronásleduje obrovská smůla. Vinou zranění měl Petr Rada dle vlastních slov před víkendem k dispozici jen 10 zdravých hráčů a dnes mezi marody přibyli David Štěpánek i brankářská jednička Jan Hanuš, kterého v druhé půli musel nahradit Vlastimil Hrubý.

13.03.202215:45

Vošahlík zpátky na prvoligovém pažitu

Jan Vošahlík už nejspíš sám nepočítal, že by si někdy první ligu zahrál, když se v ní naposledy krátce objevil před třemi lety, dnes na to však shodou náhod došlo. Nejprve se někdejší velký talent Příbrami kvůli četným zraněním dostal na lavičku, a pak po půlhodině hry vystřídal zraněného Davida Štěpánka. Vošahlík doposud hrával ČFL za B tým Jablonce.

02.03.202220:49

Sparta Praha - Jablonec 4:3 po prodloužení

Semifinále českého poháru MOL Cupu:
Sparta Praha - Jablonec 4:3 po prodl. (3:3, 1:1).
Branky:
45. a 90.+5 Čvančara, 47. Ladislav Krejčí II, 92. Hložek - 35. Malínský, 50. Kratochvíl, 57. Štěpánek. Rozhodčí: Klíma - Caletka, Hájek - Hrubeš (video). ŽK: Wiesner, Ladislav Krejčí II, Čvančara, Souček, Heča - Malínský, Martinec, Kratochvíl, Černák. Diváci: 4986.
Sestavy:
Sparta:
Heča - Wiesner, Vitík, Hancko, Ladislav Krejčí I (77. Minčev) - Pešek (66. Haraslín), Sáček (66. Höjer), Ladislav Krejčí II, Dočkal (102. Pavelka), Hložek - Čvančara (108. Souček). Trenér: Vrba.
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Štěpánek, Zelený - Hübschman (106. Nykrín) - Malínský (85. Smejkal), Kratochvíl, Houska (96. Ikaunieks), Pilař (70. Černák) - Silný (90.+6 Považanec). Trenér: Rada.

ČTK
22.02.202221:12

Jablonec ulovil nechtěného Maška

Dominik Mašek již poslední dobou v Mladé Boleslavi nevysedával ani na lavičce a nyní si konečně našel angažmá, kde by mohl prostor dostat. Na přestup odchovance Příbrami přivedl Jablonec.

fkjablonec.cz
16.02.202216:03

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 4:0

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:
FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0).
Branky:
50. a 56. Malínský, 20. Považanec, 68. Silný. Rozhodčí: Berka - Vlček, Váňa - Zelinka (video). ŽK: Silný (Jablonec). Diváci: 1000 (omezený počet).
Sestavy:
Jablonec:
Hanuš - Surzyn, Martinec, Kubista, Zelený - Považanec (69. Štěpánek) - Černák (69. Vaníček), Kratochvíl, Houska (72. Smejkal), Malínský (69. Nykrín) - Silný (72. Ikaunieks). Trenér: Rada.
M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý (60. Šimek), Preisler, Pech - Smrž (29. Matějovský, 60. Stránský), Dancák - Ladra, Hlavatý, Ewerton - Mužík (71. Langhamer). Trenér: Jarolím.

ČTK
02.02.202216:47

Pleštil zůstává v Jablonci

Bodø/Glimt ani na třetí pokus neposílí Dominik Pleštil z Jablonce. Oba kluby sice byly dohodnuté na odstupném, rychlonohý křídelník ale po prodělaném koronaviru není v odpovídající kondici, proto z transferu sešlo.

isport.cz
30.01.202220:15

Kadlec končí v Mladé Boleslavi

Václav Kadlec na podzim v Mladé Boleslavi úspěšně obnovil profesionální kariéru, ta se však nebude dále rozvíjet v městě automobilů. Podle informací Deníku Sport se exsparťan s týmem dohodl na ukončení spolupráce a má namířeno do Jablonce, kde se opět potká s Petrem Radou, pod nímž dvakrát skóroval za Spartu na jaře 2017.

isport.cz
27.01.202214:13

Jablonec - Viking 2:2

Přípravné utkání ve Španělsku:
FK Jablonec - Viking Stavanger 2:2 (0:1)
Branky:
68. Silný, 90. Smejkal - 7. Vevatne, 52. Karlsbakk.
Sestava Jablonce: Hanuš - Holík (77. Štěpánek), Martinec (77. Werani), Zelený (77. Kubista), Krob (46. Surzyn) - Hübschman (60. Považanec) - Malínský (60. Černák), Kratochvíl (77. Ikaunieks), Houska (60. Smejkal), Nykrín (60. Vaníček) - Silný (77. Torfiq). Trenér: Rada.

ČTK
22.01.202219:11

Jablonec - Lokomotiv Moskva 1:1

Přípravné utkání v Marbelle (Španělsko):
FK Jablonec - Lokomotiv Moskva 1:1 (0:1)
Branky:
62. Silný - 32. Kuchta.
Sestava Jablonce: Vajner - Surzyn (73. Holík), Kubista, Martinec, Krob - Hübschman (60. Kratochvíl) - Vaníček (60. Černák), Považanec, Houska (60. Smejkal), Malínský (73. Nykrín) - Ikaunieks (60. Silný). Trenér: Rada.

ČTK
19.01.202222:15

Jablonec - Lincoln 1:2 (1:2)

Přípravné utkání:
FK Jablonec - Lincoln Red Imps 1:2 (1:2)
Branky: 33. Vaníček - 18. Gómez, 25. Walker.
Sestava Jablonce:
Surovčík (46. Vajner) - Holík (75. Nykrín), Kubista, Zelený (46. Martinec), Surzyn (46. Štěpánek) - Považanec (60. Krob) - Vaníček (75. Černák), Smejkal, Houska (80. Werani), Pilař (42. Malínský) - Silný (80. Abubakar). Trenér: Rada.

ČTK
15.01.202212:53

TL: Jablonec - Bohemians 1905 3:1

Zimní Tipsport liga:
Skupina A (Xaverov - Horní Počernice):
FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 3:1 (1:0)
Branky:
38. Houska, 69. Kratochvíl, 87. Ali-Abubakar - 62. Koubek.
Sestavy:
Jablonec:
Hanuš - Surzyn, Martinec, Zelený, Krob - Považanec - Malínský, Kratochvíl (82. Štěpánek), Houska (75. Smejkal), Pilař (67. Nykrín) - Silný (75. Ali-Abubakar). Trenér: Rada.
Bohemians:
I. poločas: Valeš - Dostál, Hašek, Vondra, Granečný - Beran, Nazarov, Květ, Novák - Koubek, Keita.
II. poločas: Valeš - Bartek, Krch, Hašek (62. Köstl), Fulnek - Nový, Mareček, Nazarov (62. Hronek), Granečný (62. Kovařík) - Ugwu, Koubek (62. Chramosta). Trenér: Klusáček.

ČTK
11.01.202214:11

Bodø/Glimt jedná o příchodu Pleštila

Dominik Pleštil je dalším hráčem na odchodu z Jablonce. Rychlonohý křídelník má namířeno do Bodø/Glimt, které o něho má dlouhodobý zájem.

isport.cz
11.01.202212:31

Jablonec - Sparta B 3:2

FK Jablonec - Sparta Praha B 3:2 (1:0)
Branky:
28. a 49. Malínský, 57. Ikaunieks - 60. Dudl, 70. Žížala.
Sestava Jablonce: Vajner - Holík, Štěpánek, Kubista, Surzyn - Hübschman - Malínský, Vaníček, Smejkal, Nykrín - Ikaunieks. Trenér: Rada.

ČTK
10.01.202213:34

Jablonec získal brankáře Surovčíka

Jakub Surovčík vyměnil v Česku zaměstnavatele. Nyní již bývalý gólman rezervního týmu Slavie Praha po vypršení smlouvy odešel do Jablonce.

twitter.com/slaviaofficial
08.01.202214:59

TL: FK Jablonec - Dukla Praha 2:3

FK Jablonec - Dukla Praha 2:3 (1:3).
Branky:
10. Ikaunieks, 75. Nykrín - 6. Adediran, 22. Kim Sung-pin, 45. Buchvaldek z pen.
I. poločas:
Hrubý - Holík , Martinec, Kubista, Krob - Hübschman - Pleštil, Kratochvíl, Werani, Pilař - Ikaunieks.
II. poločas: Hrubý - Štěpánek, Martinec, Zelený, Surzyn - Považanec - Malínský, Vaníček, Smejkal, Nykrín - Abubakar. Trenér: Rada.

22. ledna: Jablonec - Rostov (15:30, Španělsko),
26. ledna: Jablonec - Bodö/Glimt (15:30, Španělsko).

ČTK
18.12.202119:16

Bude to pro nás složitá zima, uvedl Rada

Jablonec nezvládl ani zápas na hřišti Slovácka (1:2) a přezimuje na třetím místě od konce. "Mrzí mě, že jsme si dva góly dali prakticky sami. Domácí si v úvodu pomáhali nakopávanými míči, po jednom z nich jsme se nechali odstrčit a Slovácko toho využilo. Zmrazilo nás to. Vyrovnání nás pak zvedlo, nabádal jsem hráče, aby v tom pokračovali. Ale zase jsme zmatkovali v obraně. Po šanci Zeleného jsme mohli vést, ale pak tentýž hráč udělá takovou chybu, dostaneme gól a to rozhodlo o vítězství Slovácka. Neptejte se mě na VAR. Já ho neuznávám, možná jsem jediný. Rozhodčí dva naše góly neuznal pro ofsajdové pozice, musíme mu věřit, že má čisté svědomí. Ani jsem se nerozčiloval, prostě góly neplatily. Frustrovaný z toho nejsem, spíš mi vadí to, že máme málo bodů. Bude to pro nás složitá zima. Situace je závažná, zbývá 11 kol. Ale máme tady zkušené hráče a měli by to zvládnout," řekl po utkání jablonecký kouč Petr Rada.

ČTK
09.12.202122:04

Dojíždíme na střeleckou produktivitu, smutnil Rada

Jablonec v Evropské konferenční lize prohrál v Kluži (0:2) a s pohárovou Evropou se rozloučil. "Jsme zklamaní porážkou. První poločas byl z naší strany povedený, domácí jsme prakticky do ničeho nepustili. Byli jsme nepřesní ve finální fázi, někdy jsme se snažili ještě o lepší finální přihrávku. Se závěrečným hvizdem prvního poločasu jsme dostali úplně zbytečnou branku. Inkasovaná branka do kabin nás trochu srazila. Prohrávali jsme, ale chtěli jsme navázat hrou na náš první poločas. Dál jsme se snažili, domácí byli trochu víc zatažení a my jsme měli méně prostoru než v prvním poločase. Chtěli jsme vyhrát, šli jsme do rizika a hráli jsme hodně vysoko. Bohužel pak přišla druhá branka, kdy jsme to tam nechali trochu otevřené. Šance si vytváříme, ale branky nevstřelíme. Měli jsme asi čtyři šance, ale dojíždíme na střeleckou produktivitu stejně jako v lize," konstatoval jablonecký kouč Petr Rada.

ČTK
09.12.202120:37

Jablonec prohrál v Rumunsku

Výsledek dnešního zápasu Konferenční ligy: CFR Kluž - Jablonec 2:0 (45. a 83. Debeljuh).