1. FC Slovácko Česko - 1. FC Slovácko - Zprávy

Droppa se těší na Slovácko

I když je odchovanec Slovácka Lukáš Droppa v Uherském Hradišti pořád doma, v sobotním prvoligovém utkání půjde proti jeho zájmům. Dvaadvacetiletý hráč se v ostravském dresu bude rvát o body, které by pomohly Baníku k záchraně v nejvyšší soutěži.

Volešák ze Slovácka dostal za simulování pokutu 30 tisíc korun

Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky potrestala záložníka Slovácka Ladislava Volešáka pokutou 30 tisíc korun za simulování v utkání s Bohemians 1905. Rovněž udělila pokuty Ostravě a Slovácku za nedostatečnou pořadatelskou službu. Ze stejného důvodu zahájila řízení se Spartou.

České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:2

Jak se nevyplácí vypustit poslední minuty utkání, předvedli dnes České Budějovice, které rychlou brankou smetly slováckou aktivitu, aby přes penaltové pojištění přišly o vítězství během závěrečných čtyř minut. Přestože tak Jihočeši neprohráli doma poosmé v řadě a uhájili jarní neporazitelnost, spokojení být rozhodně nemohou.

Preview: České Budějovice - 1. FC Slovácko

O páté domácí vítězství v řadě se pokusí Dynamo České Budějovice. Na Střeleckém ostrově se mu v tom bude snažit zabránit 1. FC Slovácko.

Weber: Tým má sílu a je od čeho se odrazit

Premiéra v roli hlavního kouče Jozefu Weberovi na lavičce Bohemians nevyšla zcela podle jeho představ, ale navzdory další ztrátě bodů byl trenérský nováček se svými svěřenci spokojen. Klokani prohráli na půdě Slovácka 2:3.

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 3:2

Střelecký spánek na Slovácku rázně uťal Libor Došek, který dvěma zásahy přispěl k nečekaně bohatému zápasu. Rozdílový gól si nakonec připsal hostující Žižka, který usměrnil míč do vlastní branky. Debut trenéra Webera tak úspěch neslavil a jeho svěřenci se pomalu zapojují do zápletky o druhého sestupujícího.

Preview: 1. FC Slovácko - Bohemians 1905

Souboj týmů bez střelců se chystá na sobotní odpoledne na Městském stadionu v Uherském Hradišti. Zatímco Slovácko nedalo víc jak gól ve dvanácti zápasech, tragičtí Klokani nepřekonali soupeře více než jednou v patnácti.

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 2:0

Fotbalisté Dukly porazili v předehrávce 19. kola první ligy Slovácko na svém hřišti 2:0 a vrátilo soupeři podzimní porážku. Domácí poslal do vedení v poslední minutě prvního poločasu Marek Hanousek, v druhé půli zvýšil Jan Pázler.

Soukup: Je to nepříjemná situace na psychiku

Trenéra Slovácka Miroslava Soukupa vedle další prohry mrzela především střelecká nemohoucnost jeho týmu. Uznal ale, že vedoucí branka pražské Dukly, která nakonec vyhrála 2:0, ve 45. minutě byla zasloužená.

Preview: Dukla Praha - 1. FC Slovácko

Na Julisce bude k vidění utkání dvou týmů z poklidného středu tabulky. Osmá Dukla přivítá deváté Slovácko.

Trousil: Zápas s Olomoucí byl špatný od začátku do konce

Obránce Slovácka Jana Trousila zklamalo, jakým způsobem se jeho tým postavil k utkání s Olomoucí, v němž domácí inkasovali rozhodující gól v úplném závěru i přesto, že část utkání hráli v početní výhodě. Podle Trousila se Slovácko vůbec nedokázalo vyrovnat s olomouckou taktikou. I proto byl zkušený zadák po zápase hodně zasmušilý.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:1

Pět tisíc diváků v Uherském Hradišti sice nepolevovalo v povzbuzování po celý zápas, který ovšem sotva dosahoval kvalit divizní soutěže. Nastavené minuty však dnes mluvily proti Baníku, který v nich přišel o vítězství nad Jabloncem a Sigma se takovou trefou dotáhla právě na čtrnáctý Baník.

Preview: 1. FC Slovácko - Sigma Olomouc

Moravská bitva vzplane v Uherském Hradišti. Proti Slovácku nastoupí ohrožená Sigma Olomouc.

Pavel Vrána má namířeno zpátky do Karviné

Pavel Vrána by měl na jaře opět oblékat dres druholigové Karviné. Slezský klub se významně přiblížil dohodě s pražskou Duklou na přestupu 26letého útočníka.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0

Gól z první minuty rozhodl o výhře Sparty nad Slováckem, domácí zvítězili 1:0. Branku vstřelil po nacvičeném signálu Kerič, do konce zápasu pak čelil Filipko několika dalším šancím, podruhé už ale neinkasoval.