RU Saint-Gilloise Belgie - RU Saint-Gilloise - Zprávy

Další články

Saint-Gilles se s Evropou zřejmě rozloučí. Potvrdí Fenerbahçe domácí dominanci?

Union Saint-Gilles sice v předešlém kole Evropské konferenční ligy vystavil stopku Eintrachtu Frankfurt, osmifinále ale zřejmě bude znamenat konečnou i pro něj. Mužstvo z Bruselu zahájí odvetu na hřišti Fenerbahçe s tříbrankovým mankem a v podstatě nic nehraje v jeho prospěch.

Fenerbahce v čele s Batshuayiem dalo Royale Unionu lekci v efektivitě

Hráči Royale Unionu SG padli v úvodním osmifinále Evropské ligy na domácím hřišti s Fenerbahce 0:3. Bruselský celek inkasoval po povedeném úvodu z dorážky Michyho Batshuayie, který se po standardní situaci nacházel ve správný čas na správném místě. V závěrečné desetiminutovce ještě stihl zvýšit Jayden Oosterwolde a po něm z penalty Dušan Tadič, každá střela na bránu tak pro Turky byla gólová.

Fenerbahce chce po jedenácti letech do evropského čtvrtfinále

Dlouhých jedenáct let se tak velký klub jako Fenerbahce nepodíval mezi nejlepší osmičku v jakékoliv evropské soutěži. Zabojovat o to chce s týmem, který naopak prožívá nejlepší roky a rád by navázal na loňské čtvrtfinále.

Royale Union si v Německu vyšlápl na Frankurt a odvezl si postup

Domácí Frankfurt podlehl v odvetě prvního kola play off Konferenční ligy klubu Royale Union 1:2, díky čemuž se do osmifinále podívají Belgičané. Vítěze postrčila do další fáze už 47. minuta, kdy se prosadil Cameron Puertas. Švýcarský záložník přitom platí zejména za skvělého nahrávače, jelikož v belgické nejvyšší soutěži si připsal již 13 asistencí. To nakonec potvrdil u vítězné trefy Dennise Eckerta Ayensy, jemuž nahrával.

V Saint-Gilles počítají s tvrďákem Mac Allisterem. Uspějí hosté ve Frankfurtu?

Plichtou skončil úvodní vzájemný střet předkola play-off Konferenční ligy mezi Frankfurtem a Saint-Gilloise. Oba celky ukázaly, že se umějí střelecky prosadit, a papírové predikce jsou tak na straně Eintrachtu hlavně proto, že se ukáže před domácím publikem. Obecně belgický výběr nepředvedl špatný výkon, ne nadarmo je mimochodem lídrem v Jupiler Pro League.

Alžírský expres Frankfurt k výhře nedovezl. Belgický lídr kontroval střelci ze Skandinávie

Hráči Frankfurtu remizovali v prvním utkání šestnáctifinále Konferenční ligy s Royale Union SG na hřišti Anderlechtu 2:2. Orli vylétli velmi rychle za vítězstvím, když si během úvodních 10 minut připsal trefu a asistenci Farés Chaïbi. Ke šťastnému konci ovšem hostující celek nedokráčel, jelikož Mathias Rasmussen napodobil Alžířana v barvách německého celku. Jeho přesnou přihrávku využil v 68. minutě k vyrovnání švédský útočník Gustaf Nilsson. K další změně skóre už nedošlo navzdory asi čtvrthodinové početní převaze hostů.

Belgický celek zkusí vyzrát na předloňského vítěze Evropské ligy z Frankfurtu

Ve čtvrtek vypukne také play-off o osmifinále Konferenční ligy a tento duel mezi belgickým celkem RU Saint-Gilloise a německým Frankfurtem slibuje nesmírně dramatickou podívanou. Celkově je za mírného favorita považován bundesligový klub, ovšem v domácím prostředí by přeci jen trochu navrch mohl mít výběr z hlavního belgického města Bruselu, i když se spíše očekává vyrovnaný průběh.

Omlazená sestava Liverpoolu nestačila na Union, ten se přesune do Konferenční ligy

Fotbalisté Royalu Union zdolali v šestém kole Evropské ligy už jistého vítěze skupiny E z Liverpoolu 2:1. Právě zaručený postup do jarní fáze soutěže umožnil anglickému celku kompletně prorotovat sestavu, ve které se objevila řada mladých nadějí. I to byl pravděpodobně důvod, proč se po gólu Mohameda Amoura ze 32. minuty prosadili jako první Belgičané. Hosté sice zanedlouho srovnali zásluhou Jarella Quansaha, ještě do přestávky však vstřelil vítěznou branku domácí záložník Cameron Puertas. Tým z Bruselu se tak kromě výhry radoval z udržení třetí příčky zaručují postup do play off Konferenční ligy.

Jistě první Liverpool se rozloučí se skupinovou fází v Bruselu

Liverpool potvrdil úlohu největšího favorita skupiny E a s předstihem si zajistil postup do osmifinále Evropské ligy z prvního místa, jelikož má na kontě dvanáct bodů a před druhým francouzským Toulouse si vytvořil nedostižný čtyřbodový náskok. Své vystoupení nyní zakončí v Belgii, kde narazí na ambiciózní tým RU Saint-Gilloise, a tomu rozhodně jde o hodně, protože se chce udržet v evropských pohárech i pro jarní část.

Toulouse se definitivní tečky za postupem nedočkalo. Royale Union odjel z Francie s bodem

Toulouse remizovalo v pátém kole skupiny E v rámci Evropské ligy s Royale Union SG 0:0. Při mírné prvopoločasové převaze francouzského celku byl tradičně nejvíce vidět Thijs Dallinga, jenž stihl ve skupinové fázi nastřílet tři góly. Proti Saint-Gilloise však další zásah nepřidal, poněvadž domácí ve druhé půli ani jednou nevystřelili. Nerozhodný výsledek ovšem hrál více do karet fialovým, kteří mají na rozdíl od belgického týmu lepší skóre a hratelnějšího soupeře.

Toulouse hraje doma se Saint-Gilloise o postup

Toulouse se blíží postupu, ale nevzdává ani boj o první místo. To by v konkurenci Liverpoolu bylo velkým překvapením. Toulouse se v předposledním utkání skupinové fáze utká se třetím Saint-Gilles a půjde o klíčový zápas z hlediska postupu.

Union pykal za zpackanou první půli. Postupovou matematiku skupiny E zamotal Horvath

LASK porazil ve čtvrtém kole skupiny E Evropské ligy Royale Union 3:0 a připsal si vůbec první body do tabulky. O osudu utkání rozhodl již první poločas, ve kterém černobílí vstřelili dvě branky. Nejprve proměnil ve 25. minutě pokutový kop Sascha Horvath a stejný hráč si následně připsal i asistenci při gólu hlavou Maksyma Talovjerova, jenž u Die Laskler hostuje z pražské Slavie. Překvapivá porážka poslala Belgičany na třetí pozici s pouhým jednobodovým náskokem na poslední příčku, kde se nachází právě tým z Lince.

LASK potřebuje nutně vyhrát, Saint-Gilloise je ale ve skvělé formě

LASK zatím okusil tvrdou realitu skupinové fáze Evropské ligy a není divu, že se mu to zatím moc nelíbí. Rakouský celek ještě neposbíral ani jeden bod a tuhle tristní bilanci se pokusí napravit v domácím duelu s belgickým Saint-Gilloise.

Kmenový slávista živil naději na vítěznou trefu. Gólové dveře Unionu otevřel v závěru Puertas

LASK padl ve třetím kole skupiny E Evropské ligy s Royalem Union 1:2. Zápas ve prospěch klubu z Lince gólově načal ve 24. minutě Moses Usor, jenž je u černobílých do konce kalendářního roku na hostování z pražské Slavie. Bodový zisk si však hosté z podhůří Alp domů neodvezli, neboť v samotném závěru vystřelili belgickému týmu výhru Cameron Puertas a Christian Burgess.