RU Saint-Gilloise Belgie - RU Saint-Gilloise - Zprávy

Belgičané se pokusí přenést skvělou ligovou formu i do pohárů proti LASKu

Rakouský LASK se pokusí získat vůbec první body ve skupině a nyní cítí velkou šanci. Ani domácí Saint-Gilloise totiž není zrovna ve formě a trápí se minimálně co se týče Evropské ligy. Jak dopadne duel předposledního s posledním?

Shledání rodiny Mac Allisterů dopadlo lépe pro Alexise. Reds zajistil výhru Gravenberch

Liverpool ve druhém kole skupiny E Evropské ligy porazil na Anfieldu Royale Union 2:0, a udržel si tak stoprocentní bilanci v soutěži. O vítězství anglického favorita se ve 44. minutě zasloužil prvním gólem v dresu Reds Ryan Gravenberch a v samotném závěru zápasu i Diogo Jota. Duel byl speciální rovněž pro mistra světa z Argentiny Alexise Mac Allistera, jelikož v dresu Belgičanů nastoupil jeho bratr Kevin Mac Allister. Na utkání z lavičky dohlížel i český brankář Vítězslav Jaroš.

Liverpool po úspěchu v Linci hodlá vyzrát i na belgického vyzyvatele RU Saint-Gilloise

Anglický Liverpool opět bojuje na několika frontách, a i když úspěch v Evropské lize není pro něj hlavní prioritou, tak ji na vedlejší kolej určitě stavět nechce. Před čtrnácti dny sice překvapivě prohrával v Rakousku, ovšem po změně stran vývoj otočil a nakonec se radoval z vítězství 3:1. Nyní se poprvé představí na stadionu Anfield a znovu bude považován za jasného favorita, nicméně jeho belgický protivník se určitě bez boje nevzdá.

Toulouse oslavilo návrat na evropskou scénu remízou, loňská kometa soutěže nepřesvědčila

Hráči Royale Union SG remizovali v úvodním kole skupiny E Evropské ligy s Toulouse 1:1. Stadion Belgičanů nesplňoval podmínky evropských pohárů, a tak útočiště nalezli u sousedního Anderlechtu, kde se ovšem jako doma rozhodně necítili. Lépe tam totiž začali hosté, kteří v první půli svého soupeře jednoznačně přehráli a zásluhou Thijse Dallingy, jenž se prosadil z penalty, vedli. Tým z Bruselu ale ve druhé půli zabral a v 69. minutě se dočkal vyrovnání. Šťastnou trefu zaznamenal Mohamed Amoura, a francouzský celek si tak po 14 letech čekání na evropský fotbal připsal remízu.

Toulouse je po 14 letech v Evropské lize. Poradí si na půdě Saint-Gilloise?

Teprve loni se Saint-Gilloise trochu více zapsalo do povědomí veřejnosti, to když v Evropské lize dokráčelo až do čtvrtfinále. A bezpochyby bude mít rovněž pro letošní ročník postupové ambice. Na úvod nového období v této soutěži vyzve Toulouse, které ve Francii nepatří mezi ty úplně nejlepší, je třeba nicméně určitě respektovat někoho, kdo ovládl Coupe de France.

Konkurence pro Schicka: Leverkusen posílil Boniface z RU Saint Gilloise

Victor Boniface přestupuje z Royale Union Saint Gilloise do Leverkusenu, který zaplatí 20 milionů eur bez bonusů. Dvaadvacetiletý útočník s Bayerem podepsal pětiletou smlouvu...

Belgický Union doma nestačil na Leverkusen a končí. Hložek přispěl k výhře gólem a asistencí

Leverkusen ve čtvrtfinálové odvetě Evropské ligy uspěl na belgické půdě, kde porazil Royale Union SG 4:1. Domácí nezachytili úvod utkání a už po dvou minutách prohrávali po trefě Moussy Diabyho. Na výhře se podílel i Adam Hložek, jenž ve 38. minutě asistoval u vítězné branky Mitchela Bakkera a po změně stran sám vstřelil gól, který byl jeho premiérovým zásahem v Evropské lize. Další český reprezentant Patrik Schick do duelu kvůli zranění nezasáhl, i přesto mohl slavit postup svých spoluhráčů mezi čtyřku nejlepších. Tým z Bruselu naopak po skvělé cestě plné překvapivých výsledků svou evropskou pouť ukončil.

Leverkusen chce po 21 letech do semifinále, v cestě mu stojí belgické překvapení

Belgický fotbal zažívá veleúspěšný pohárový rok a jedním z jeho čtvrtfinalistů je RU Saint-Gilloise. Překvapení letošní sezony navíc sahá po postupu mezi čtyři nejlepší týmy Evropské ligy, z Leverkusenu si přivezlo nadějnou remízu 1:1.

Leverkusen vydřel v Evropské lize aspoň remízu, Wirtz zhatil Saint-Gilloise radost z vítězství

Po několika týdnech si Saint-Gilloise odskočilo do Německa k utkání Evropské ligy. A znovu ukázalo, že ačkoli na evropské scéně rozhodně nepatří mezi nejzkušenější, umí konkurovat i těm daleko věhlasnějším soupeřům. Hosty v Leverkusenu poslal do vedení v poslední době ve slušné formě hrající Victor Boniface, za domácí posléze stačil odpovědět Florian Wirtz.

Union SG opět cestuje do Německa. Zastaví rozjetý Leverkusen?

Po zdolání berlínských "Köpenicker" se Union Saint-Gilloise utká s dalším německým soupeřem. Belgického vicemistra čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Leverkusen, který hodlá zužitkovat vynikající formu. Poradí si porýnský celek i s bruselskými "Les Unionistes"?

Tvrdá lekce od Saint-Gilloise: Union Berlín v Belgii jasně nestačil a z Evropské ligy vypadl

Bitvu dvou Unionů zvládl v odvetě daleko lépe ten belgický. Berlíňaně vykázali asi nejhorší výkon vůbec, minimálně tedy na evropské scéně, a v Evropské lize se rozloučili se soutěží v osmifinále. Saint-Gilloise stejně jako před týdnem vsítilo celkem tři branky, tentokráte si ale zapsalo na své konto rovněž čisté konto, a sumárně zcela zaslouženě postoupilo do další fáze.

Počtvrté a naposled: Další bitva mezi Uniony rozhodne o čtvrtfinalistovi EL

První zápas rozhodně nenudil. Třikrát se Saint-Gilloise dostalo do vedení, třikrát ovšem Berlíňané našli odpověď. Na podzim se v Bruselu radovali němečtí "Köpenicker", jak dopadne bitva Unionů tentokrát?

Divoké utkání v Berlíně vítěze nemělo, Union remizoval se Saint-Gilloise 3:3

Německému Unionu se poslední dobou přestalo dařit v ofenzívě, nicméně teď v úvodním osmifinále Evropské ligy s neoblíbeným belgickým soupeřem měl spíše problémy v defenzivní fázi. Se stejným protivníkem se utkal již v základní skupině a získal s ním tři body (0:1, 1:0), v tabulce za ním zaostal o jediný bod a kvůli druhému místu nakonec musel podstoupit náročné play-off o nejlepší šestnáctku.

Uniony potřetí proti sobě: zvítězí znovu hostující celek?

Před pár lety znali oba kluby lépe jen fotbaloví fajnšmekři. Dnes už si jeden z Unionů zahraje minimálně čtvrtfinále Evropské ligy. Bude se z postupu radovat ten berlínský, jenž šokuje také německou Bundesligu, nebo ten z Bruselu, který zdatně oprašuje někdejší slávu?

Berlínský Union přehrál ten belgický, v EL ale postupují oba

Závěrečný duel skupiny D Evropské ligy skončil výhrou hostujícího Unionu Berlín, který zdolal jistě postupující Royale Union 1:0. Triumf znamenající setrvání v soutěží i po zimní přestávce zajistil berlínskému celku již po šesti minutách hlavou Sven Michel. Svěřenci Urse Fischera už počtvrté v řadě zvítězili ve druhé nejprestižnější pohárové soutěži identickým výsledkem a do jarní fáze dokráčeli s bilancí čtyř vstřelených a dvou inkasovaných branek.